Založ si blog

Ohľadne potratových tabletiek

Súhlasím s Cigánikovou v tom, že ak žena z nejakého dôvodu potrebuje umelo prerušiť tehotenstvo, že je lepšie, keď je tento potrat urobený s čo najšetrnejším spôsobom. Teda napríklad aj s potratotvou pilulkou, konkrétne s mifepristonom či misoprostalom. Aby som sa priznala, v týchto tabletkách sa nevyznám.

V čom však nesúhlasím s Cigánikovou je prečo mnohokrát k interupcii príde. A to, že žena podstúpi interupciu na nátlak iných ľudí. Predovšetkým na nátlak partnera, alebo príbuzných, ktorí v mnohých prípadoch robia na ženu nátlak aby podstúpila interupciu.

V prípade, že žena nesúhlasí s umelým prerušením tehotenstva, je podľa môjho názoru, potrebné zabezpečiť, aby nemohlo dôjsť k možnému zneužitiu takýchto tabletiek tými, ktorí si neželajú, aby sa dieťa narodilo. Mám na mysli, aby takéto tabletky napríklad neprimiešali do jedla alebo nepodali tehotnej žene nejako násilím.

Konkrétne mám na mysli to, aby aj takéto podanie tabletiek, konkrétne bez súhlasu danej ženy, ktoré spôsobujú alebo môžu spôsobiť potrat, bolo považované za nedovolené prerušenie tehotenstva v zmysle § 150 Trestného zákona 300/2005 Z.z.

Navyše, nútenie ženy aby sa podrobila interupcii – a to sa stáva často – by malo byť samé o sebe považované za zločin v zmysle trestného zákona.

Poslanci NR SR tu majú byť aj na to, aby sa neuľahčovalo spáchanie trestného činu nedovoleného prerušenia tehotenstva (napríklad aj tabletkou) ako aj aby bolo trestné samotné nútenie ženy aby podstúpila proti svojej vôli umelé prerušenie tehotenstva.

Nebezpečnosť iracionálneho správania sa 1. časť

25.10.2020

Niektorí ľudia, aj tí na vysokých postoch sa nedokážu správať racionálne. Niektorí sa nedokážu správať racionálne len v stresových situáciách, iní sa nedokážu správať racionálne vôbec. Na Slovensku sa však nedokážu racionálne správať ani mnohí ľudia aj vo vysokých verejných pozíciách. Z toho, čo som pozorovala zatiaľ, sú to hlavne ľudia v pozíciách moci, [...]

Čaputová nie je, nikdy nebola, a nikdy nebude mojou prezidentkou

19.10.2020

Situáciu na Slovensku som začala viacej sledovať pred pár rokmi, lebo som zvažovala, či sa vrátim aj s rodinou na Slovensko. Potom však, ako zvolili Čaputovú som sa rozhodla, že nie. Aspoň nateraz. Dnes, keď som si prečítala titulky v slovenskej tlači, uistila som sa, že som sa rozhdola správne. Nevrátiť sa, minimálne kým je niekto ako Čaputová prezidentkou. V čase, keď [...]

Prečo Covid-19 viac nezasiahol Japonsko ale Slovensko?

19.10.2020

Občas si popozerám videá, ktoré publikuje na Youtube Dr. John Campbell. Je to nie lekár, ale “nurse” (niečo viacej ako zdravotná sestra na Slovensku ale nie (celkom) lekár); Dr. John Campbell navyše vyučuje a na svojom Youtube kanáli má mnoho poučných videí z biológie, aj z medicíny. Od začiatku pandémie tiež publikuje takmer denne videá o tejto pandémii. Niektoré z [...]

Koronavírus / Covid-19 / Ochranný oblek /

Slovensko hlási 1312 nových prípadov Covidu-19

26.10.2020 10:03, aktualizované: 10:44

Viac ako tisíc pacientov s potvrdeným koronavírusom, resp. podozrením naň je hospitalizovaných. Z ochorenia sa celkovo vyliečilo už viac ako 10-tisíc pacientov.

Bielorusko / Minsk /

V Bielorusku sa začali protestné štrajky proti Lukašenkovi

26.10.2020 09:31

V Minsku sa uplynulú nedeľu konala protestná akcia nazvaná "Národné ultimátum“, ktorá sa podľa očitých svedkov stala jednou z najmohutnejších za posledné roky.

Náhorný Karabach

Arménsko a Azerbajdžan sa navzájom obvinili z porušovania tretieho prímeria

26.10.2020 09:04

Znepriatelené strany sa už dohodli na prímerí dvakrát: najskôr 10. októbra a potom 18. októbra. Ani jedno z týchto prímerí sa nedodržiavalo.

Ján Šanta

Šanta: Kováčik má jedinú miestenku - do väzenia

26.10.2020 08:00

O funkciu generálneho prokurátora sa uchádza aj Ján Šanta. Ak by sa ním stal, vyzval by ľudí, ktorí komunikovali s Kočnerom, aby opustili rady prokuratúry.