Založ si blog

Cirkev sa musí prispôsobiť opatreniam proti šíreniu sa Covid-19, či sa jej to páči alebo nie

Môj názor je, že na cirkev sa zákony Slovenskej republiky vzťahujú rovnako ako na každého iného. Je absolútne absurdné, aby ostatní museli doplácať na bezcharakternosť a bezhohľadnosť cirkvy a jej hodnostárov, ktorí namietajú proti obmedzeniu slávenia omší počas tejto krízy, druhej vlny Covid-19. Oni sú totiž prví, ktorí majú vyjsť v ústrety.

Kvôli Covid-19 zažívajú ľudia obrovské obmedzenia, a prinášajú obrovské obete. Omše sú nie niečo, čo je nevyhnutné k životu dnes. Veď každý sa môže pomodliť doma sám, nie je nevyhnutné tak robiť na omši a tým ohrozovať ostatných v takejto dobe. Mám na mysli v porovnaní napr. s mnohými operáciami, ktoré museli byť kvôli Covid-19 opatreniam odložené, alebo napríklad návštev v domovoch sociálnych služieb, či v nemocniciach a podobne. Aj školy prispôsobili výuku podmienkam, v akých sme sa ocitli. Lekári (aspoň tu kde žijem) ordinujú aj telefonicky, kde sa dá. Mnohé podniky, ktoré doslova zabezpečujú ľuďom živobytie sa museli prispôsobiť, a mnohé neprežijú.

Ja absolútne nechápem a nikdy nepochopím, prečo práve cirkev musí robiť naprieky a problémy už aj v tak ťažkej situácii, v akej sa nachádzame. Keď cirkev je prvá, ktorá by mala mať pre vzniknutú situáciu pochopenie, a navyše ani tento stav nebude trvať naveky.

V ostatnom, súhlasím s Matovičom v tejto veci. Navyše, odhady odborníkov v tejto veci hovoria, že Covid-19 by mal do asi 6 mesiacov byť na ústupe. Dúfam, že sa tak stane, a že sa toho všetcia dožijeme a potom to spolu oslávime. Niektorí v kostole a niektorí inde.

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

Ako to vyzerá, keď výchovu riadia liberálne orientované subjekty

14.02.2023

Z dnešných správ Toronte: https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/teen-arrest-spadina-station-attack-1.6748341. V preklade, dvaja pubertiaci vo veku 15 a 16 rokov a jedno dievča vo veku 15 rokov porezali neznámu ženu do tváre počas hádky na stanici metra v Toronte. Toto je výsledok výchovy v torontských školách. Žiadny z týchto pubertiakov nemôže byť menovaný [...]

Absurdnosti daňových zákonov na Slovensku

15.01.2023

Počúvam tlačovú debatu Smer-SD, “TB: Tak ešte raz a pomaly – Matovič optimalizoval dane, to je fakt!” v ktorej predseda Smer-SD doc. Fico predkladá dôkazy, ktoré majú dokazovať daňové podvody, ktoré spáchal Igor Matovič, predseda OĽANO. Celá situácia sa mi zdá byť absurdná. Aspoň teda keď si to porovnám s daňovými zákonmi v Kanade. Google prekladač takto [...]

Trump, pence

Súd nariadil Penceovi vypovedať v kauze Trumpovej snahy zvrátiť voľby

28.03.2023 23:20

Bývalý americký viceprezident Mike Pence však nebude musieť odpovedať na otázky ohľadom svojich krokov v súvislosti s útokom na Kapitol.

zelenskyj ukrajina vojak

Zelenskyj pokračuje v návšteve oblastí postihnutých vojnou. Zašiel až k ruskej hranici

28.03.2023 21:12

Zelenskyj sa stretol s predstaviteľmi a obyvateľmi dvoch miest v Sumskej oblasti a s pohraničnou strážou v utajenej lokalite.

Katalin Novák

Maďarská prezidentka podpísala ratifikáciu vstupu Fínska do NATO

28.03.2023 20:46

Katalin Nováková súčasne vyjadrila nádej, že poslanci maďarského parlamentu čoskoro ratifikujú aj vstup Švédska do aliancie.

Francúzsko Paríž zamestnanci reformy dôchodky protest

Francúzsko zasiahla desiata vlna protestov. Nasadili rekordný počet policajtov

28.03.2023 20:16, aktualizované: 22:36

Počas ďalších masových protestov proti reforme dôchodkového systému vypukli v utorok v Paríži násilné strety medzi demonštrantmi a políciou.