Založ si blog

Ako sa má asi cítiť Tom Nicholson? Alebo matka Kušnírovej? A čo tie nenávistné príspevky voči nim o Slovákoch asi hovoria?

Preskenovala som zopár konšpiračných médií ako aj diskusií pod článkami médií hlavného prúdu, ktoré sa týkali nespravodlivého rozhodovania súdov vo veci objednávky vrážd Kuciaka a jeho snúbenice.

***

Chcela by som zdôrazniť, že súhlasím s medializovaným názorom právnych zástupcov rodičov Kuciaka ako aj Kušnírovej. V tom, že v tomto konkrétnom prípade objednávky vrážd nemožno očakávať taký priamy dôkaz, na absenciu akého sa sudcovia, ktorí v tejto veci rozhodovoali, alibisticky vyhovárajú.

***

Teda konkrétne, že ak sudcovia chcú aby im prokurátor doniesol na súd priamy dôkaz napr. v podobe podpísanej objednávky na vykonanie vrážd, najlepšie ešte overenú u notára; že takto to v reálneom svete nefunguje. Súhlasím aj s tým, že sa treba baviť aj o intelektuálnych kvalitách sudcov. Aby na Slovensku už neboli sudcovia, resp. sudkyne, ktorá je schopná vynadať na pojednávaní dôchodkyni v reštitučnom konaní, že vraj akú stratu na zárobku mala, keď je už na dôchodku (lebo je evidentne veľmi ťažké pochopiť (pre slovenských sudcov či sudkyne), že aj dôchodca, ktorý vlastní nehnuteľnosť, že by ju mohol prenajať, a tak zarobiť), alebo aby nás niektorí sudcovia neomračovali “logikou”, typu, že síce je len jedna oprávnená osoba, ale nárok treba vydeliť troma, lebo neprihlásené oprávnené osoby…. Verím, že takéto skvosty sudcov sú nie ojedinelou záležitosťou na Slovensku.

***

Lenže nie o tomto som chcela napísať tento blog. Mňa zaujali komentáre k takýmto článkom na túto tému. Konkrétne, že takmer pod každým, ak nie pod každým článkom nájdem diskusný príspevok typu:

Nech sa opýta nikolsona , kto je za tie vraždy zodpovedný !!! …..

Alebo (na adresu matky Kušnírovej):

Žuža by ju mala po oslobodení zažalovať, ….

Ani jeden komentár som necitovala celý.Tieto boli pod týmto článkom.

***

Ja by som sa opýtala takto. Čo to o Slovákoch hovorí, keď sa znížia až k takýmto invektívam voči niekomu, kto si vybral z celého sveta práve Slovensko aby v ňom strávil podstatnú časť svojho života, a naučil sa aj náš jazyk slovenský?

***

Rovnako by som sa opýtala, že čo to hovorí o spoločnosti, v ktorej je tolerované, aby sa verejne takto navážali do matky, ktorej dcéru brutálne zavraždili a aby sa zároveň verejne zastávali tej, ktorá stojí za týmito vraždami?

Aký je rozdiel medzi komunistami, ktorí v 1986 zorganizovali prvomájový sprievod a organizátormi festivalu Pohoda v 2024?

13.07.2024

Lebo v oboch prípadoch sa hromadné akcie nemali konať. Akurát komunistov je dnes možné kritizovať ale organizátorov Pohody asi veľmi nie. (V minulosti som v diskusnom príspevku na Pravde skritizovala jednu učiteľku za to, že zobrala deti počas silného vetra na prechádzku a následne jedno dieťa zabil tuším konár zo stromu (podľa môjho názoru spolu s kriminálnym správaním [...]

Amorálnosť kanadských médií

07.07.2024

Aby som sa priznala, moc kanadské médiá nesledujem. Naozaj mi nemajú nič čo pozitívne ponúknuť. Ale posledné dni sa tieto médiá prepadli až popod dnúce dno. Keď totiž nejako náhodne zapnem rádio, napr. v aute, ihneď sa na mňa vyvalí spŕška amorálnosti. Predposledný piatok som chvíľku počúvala rádio, kým som šoférovala. Po celý čas rozoberali štrajk LCBO. LCBO [...]

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.