Založ si blog

Ako sa má asi cítiť Tom Nicholson? Alebo matka Kušnírovej? A čo tie nenávistné príspevky voči nim o Slovákoch asi hovoria?

Preskenovala som zopár konšpiračných médií ako aj diskusií pod článkami médií hlavného prúdu, ktoré sa týkali nespravodlivého rozhodovania súdov vo veci objednávky vrážd Kuciaka a jeho snúbenice.

***

Chcela by som zdôrazniť, že súhlasím s medializovaným názorom právnych zástupcov rodičov Kuciaka ako aj Kušnírovej. V tom, že v tomto konkrétnom prípade objednávky vrážd nemožno očakávať taký priamy dôkaz, na absenciu akého sa sudcovia, ktorí v tejto veci rozhodovoali, alibisticky vyhovárajú.

***

Teda konkrétne, že ak sudcovia chcú aby im prokurátor doniesol na súd priamy dôkaz napr. v podobe podpísanej objednávky na vykonanie vrážd, najlepšie ešte overenú u notára; že takto to v reálneom svete nefunguje. Súhlasím aj s tým, že sa treba baviť aj o intelektuálnych kvalitách sudcov. Aby na Slovensku už neboli sudcovia, resp. sudkyne, ktorá je schopná vynadať na pojednávaní dôchodkyni v reštitučnom konaní, že vraj akú stratu na zárobku mala, keď je už na dôchodku (lebo je evidentne veľmi ťažké pochopiť (pre slovenských sudcov či sudkyne), že aj dôchodca, ktorý vlastní nehnuteľnosť, že by ju mohol prenajať, a tak zarobiť), alebo aby nás niektorí sudcovia neomračovali “logikou”, typu, že síce je len jedna oprávnená osoba, ale nárok treba vydeliť troma, lebo neprihlásené oprávnené osoby…. Verím, že takéto skvosty sudcov sú nie ojedinelou záležitosťou na Slovensku.

***

Lenže nie o tomto som chcela napísať tento blog. Mňa zaujali komentáre k takýmto článkom na túto tému. Konkrétne, že takmer pod každým, ak nie pod každým článkom nájdem diskusný príspevok typu:

Nech sa opýta nikolsona , kto je za tie vraždy zodpovedný !!! …..

Alebo (na adresu matky Kušnírovej):

Žuža by ju mala po oslobodení zažalovať, ….

Ani jeden komentár som necitovala celý.Tieto boli pod týmto článkom.

***

Ja by som sa opýtala takto. Čo to o Slovákoch hovorí, keď sa znížia až k takýmto invektívam voči niekomu, kto si vybral z celého sveta práve Slovensko aby v ňom strávil podstatnú časť svojho života, a naučil sa aj náš jazyk slovenský?

***

Rovnako by som sa opýtala, že čo to hovorí o spoločnosti, v ktorej je tolerované, aby sa verejne takto navážali do matky, ktorej dcéru brutálne zavraždili a aby sa zároveň verejne zastávali tej, ktorá stojí za týmito vraždami?

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty šiesty.

27.09.2023

Pretože v demokratickej spoločnosti si mám právo vybrať podľa mojich vlastných kritérií z kandidujúcich politických strán stranu, ktorá bude spravovať verejné financie a rozhodovať o zákonoch Slovenskej republiky. Pre mňa je dôležité aby verejné financie pragmaticky spravovali zodpovední ľudia, ktorým záleží na tom, aby ľudia mali strechu nad hlavou, a aby mohli [...]

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty piaty.

26.09.2023

Pretože jednoducho nesúhlasím s nebezpečnou progresívnoliberálnou propagandou strany Progresívne Slovensko a okrem iného podorovanej mimovládkami financovanými zo zahraničia. Progresívne Slovensko považujem dnes za najväčšiu hrozbu pre Slovensko, krajinu, kde som sa narodila, kde som žila (a možno ešte budem) a ktorá bude so mnou spätá do konca môjho života. Ako vraj [...]

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty štvrtý

25.09.2023

Pretože dnes som si na sociálnych sieťach prečítala ďaľšie klamstvá a manipulácie. Napríklad, že vraj strana SMER –SSD je netransparentná. Potom nechápem, že o čom je zverejňovanie transparentného účtu. Mne osobne sa nezdá byť program strany Smer SD netransparentý. Program strany je zverejnený na webstránke a možno aj niekde inde v online priestore. Ja som si program [...]

britsky vrtulnik Sea King na Ukrajine

Ukrajinci používajú na tajné misie vrtuľník princa Andrewa

01.10.2023 06:00

Kým aktuálne sa najviac hovorí o budúcich dodávkach stíhačiek F-16, jedinými strojmi západnej výroby vo výzbroji ukrajinského letectva sú stále staré britské vrtuľníky Westland Sea King.

Challenger, vojna na Ukrajine, tanky

ONLINE: Briti chcú posielať svojich vojenských inštruktorov priamo na Ukrajinu

01.10.2023 05:55

Spojenci sa doteraz v snahe znížiť riziko priameho konfliktu s Ruskom vyhýbali posielaniu svojich vojakov na Ukrajinu, Británia to plánuje zmeniť.

rokovacia sála, schôdza, májová schôdza, parlament

Kto si sadne do parlamentu? Pozrite si neoficiálny zoznam 150 zvolených poslancov

01.10.2023 05:47

Aj keď výsledky ešte nie sú oficiálne, pokúsili sme sa, aj na základe preferenčných hlasov, dať dohromady mená 150 poslancov nového parlamentu.

ipiccy image  1

Smer suverénne vyhral voľby, PS je sklamané: Pellegrini vie, že rozhodne o budúcej vláde. KDH oslavovalo, Kollár pohorel

01.10.2023 05:30

Vládu s najväčšou pravdepodobnosťou zloží Smer. Kľúčové bude rozhodnutie Hlasu.