Založ si blog

Keď sledujem správy, tak mi je nevoľno

Fico sa dal pred asi dvoma či troma dňami počuť, že vraj potom ako predošlá vláda darovala S-300 na Ukrajinu, nemáme vraj ako chrániť slovenské nebo a jadrové elektrárne na Slovensku. Nerozumela som celkom.

V iných správach, zahraničných, som sa dočítala, že vraj potom ako Rusko vyhlásilo vojnu Ukrajine, po znefunkčnení elektrárne na Dnepri musí Ukrajina zvýšiť dovoz elektriny z Poľska, Rumunska, a Slovenska. Teraz mi to dáva zmysel.

Čomu nie celkom rozumiem sú správy hlavného mediálneho prúdu na Slovensku. Prečo sa fakt, že Slovensko dodáva elektrinu Ukrajine musím dozvedieť zo zahraničných médií? Ak Slovensko dodáva elektrinu jednej z krajín vo vojnovom konklikte, tak tento fakt si myslím, by mal byť publikovaný v slovenskom mediálnom priestore, možno aj na titulných stranách.

***

Predtým som si vypočula nejakého amerického vojaka, ako opisoval zničenie nejakých tankov bombardovaním; ako keby v daných tankoch nesedel niekoho otec, syn, manžel ….

Medzi tým som si dnes ráno vypočula nový dehumanizujúci a veľmi vulgárny slovník v online priestore. Vraj “živá sila”.

Áno, vysloviť niečo ako “živá sila” ja osobne považujem za vulgarizmus najhoršieho zrna.

***

Následne som sa dočítala, že  akoby náhodou riadnená strela narušila poľský vzdušný priestor.

Mňa zaujíma, či Slovensko je za takýchto okolností  ešte bezpečná krajina, (keď dodáva elektrinu jednej zo strán otvoreného vojnového konfliktu, pričom tá druhá stana je dokonca jadrová superveľmoc).

***

A vlastne kde je dnes bezpečné miesto na život, keď sa vo svete dejú takéto veci? Keď vo svete vládnu politici, ktorí ľudstvo ženú na pokraj sebezničenia?

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

K zmene Trestného zákona

21.01.2024

Celá opozícia vrátane prezidentky Slovenskej republiky narieka ako sa zvýši kriminalita na Slovensku po zrušení Špeciálnej prokuratúry a po navrhovanej zmene Trestného zákona. Namiesto tvrdých nepodmienečných trestov za finančné zločiny sa tieto majú nahradiť inými trestami. Ako opozícia tak aj “not my prezidentka” nariekajú nad tým, že tieto, podľa nich, [...]

Vypočula som si pani Petkovú a som totálne zhrozená, kto sa v médiách vyjadruje k otázkam právneho štátu

13.01.2024

V tejto relácii Zuzany Kovačič Hanzelovej, 10:49, sa p. Petková vyjadrila, okrem iného, takto, citujem: “Áno, SMER má svojich voličov, ale to rozhodne nie sú všetci občania Slovenskej republiky.” Toto povedala okrem ostatných nezmyslov v danej relácii. Nebudem ich tu všetky menovať, lebo to by bol inak veľmi dlhý blog a na to ani nemám teraz čas. *** Ústava Slovenskej [...]

britský parlament

Už 76 britských konzervatívnych poslancov oznámilo, že nebudú opätovne kandidovať

24.05.2024 23:38

Ide o najvyšší počet odchádzajúcich poslancov od parlamentných volieb v roku 1997.

covid, koronavírus, obete, pandémia

Pandémia covidu skrátila priemernú dĺžku života o takmer dva roky

24.05.2024 23:15

Pandémia tak vymazala približne desaťročný pokrok v tejto oblasti, oznámila Svetová zdravotnícka organizácia.

párty, techno, nočný život, mládež

„Nemecko pre Nemcov, cudzinci preč.“ Ľudia skandovali na párty rasistické heslá, video vyvolalo pobúrenie

24.05.2024 22:27

Nemecký kancelár Olaf Scholz v piatok označil video za "nechutné".

Maďarsko Dunaj lode zrážka

Maďarská polícia našla piatu obeť sobotňajšej zrážky lodí, hľadajú ešte dvoch

24.05.2024 22:08

Kapitána výletnej lode, ktorý je českým občanom s bydliskom na Slovensku, zadržala polícia a vypočula ako podozrivého.