Založ si blog

Povedala by som, že WHO treba úplne zrušiť

Treba sa poriadne pozrieť na zúbky WHO pomyslela som si dnes ráno po prečítaní najnovších titulkov v správach. Vraj WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) dala nejaké vyhlásenie, že by vlády mali zabezpečiť aby sa alkohol počas tejto COVID-19 krízy nepredával, lebo vraj môže zvýšiť riziko nákazy s COVID-19.

 

Niekde inde som sa tiež dočítala, že údajne WHO odobrila znovuotvorenie tzv. “wet markets”, kde vraj predávajú živé zvieratá na konzumáciu a na želanie zákazníka vraj aj na mieste zabíjajú tieto zviertá. Veľmi babarské, nechutné, kruté praktiky. Vraj COVID-19 nejako vznikol na takýchto trhoch. Ale toto WHO akosi neprekáža.

Ja som si ako naivná osoba totiž tiež myslela, že úlohou WHO mal byť aj dozor nad biologickými laboratóriami, či tam nedochádza k bezpečnostným hrozbám pre svet. Tiež som si nevšimla, že by im to nejako prekážalo; žiadne vyhlásenia. Čo WHO akosi prekáža je fakt, že sa alkohol voľne predáva. Akoby predaj alkoholu mohol spôsobiť nejakú pandémiu.

Tak na takéto vyhlásenia teda berú od štátov toľké bilióny, že?

Evidentne nie na to, aby včas zakročili proti šíreniu pandémie, ale aby nám zabránili si kúpiť v obchode napr. alkohol.

Rozumej, nie som alkoholik, a keď by na mne mali záležať predajne s alkoholom, tak by skrachovali. Ja alkohol používam hlavne na ochutenie do varenia či pečenia a potom na dezinfekciu, ale to je zasa iný alkohol. A ešte mám doma nejaký methylakohol na plameň pod fondue nádobu. Ale podľa môjho názoru netreba žiadnu nadnárodnú organizáciu ako WHO aby nám tu dávala vyhlásenia či inštrukcie, že či si môžem a kedy ísť kúpiť alkohol. Že alkohol je metla ľudstva vie každý školák, prílišné pitie alkoholu určite zdraviu škodí a ako dopadne prohibícia alkoholu si už v USA vyskúšali. Ja som toho názoru, že netreba žiadnu WHO, hlavne nie takú, aká je dnes.

Peniaze, ktoré inak dávajú členské štáty do WHO by podľa môjho názoru boli určite lepšie použité, keď by boli použité na zmiernenie ekonomických dopadov v dôsledku toho, že sa WHO absolútne spreneverila svojmu poslaniu, keď zlyhala v prevencii Covid-19, keď dávala nesprávne rady v prevencii COVID-19, keď zlyhala v zákaze “wet markets” v Číne (a ak také existujú aj inde vo svete, tak aj tých), keď dôverovala transparentným klamstvám Čínskej vlády a ďaľšie zlyhania WHO. Nebudem tu menovať všetky zlyhania WHO, to je nie mojím cieľom. Financovať nejakú organizáciu aby nám tu robila vyhlásenia o škodlivosti alkoholu naozaj nepotrebujeme.

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

Ako to vyzerá, keď výchovu riadia liberálne orientované subjekty

14.02.2023

Z dnešných správ Toronte: https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/teen-arrest-spadina-station-attack-1.6748341. V preklade, dvaja pubertiaci vo veku 15 a 16 rokov a jedno dievča vo veku 15 rokov porezali neznámu ženu do tváre počas hádky na stanici metra v Toronte. Toto je výsledok výchovy v torontských školách. Žiadny z týchto pubertiakov nemôže byť menovaný [...]

Absurdnosti daňových zákonov na Slovensku

15.01.2023

Počúvam tlačovú debatu Smer-SD, “TB: Tak ešte raz a pomaly – Matovič optimalizoval dane, to je fakt!” v ktorej predseda Smer-SD doc. Fico predkladá dôkazy, ktoré majú dokazovať daňové podvody, ktoré spáchal Igor Matovič, predseda OĽANO. Celá situácia sa mi zdá byť absurdná. Aspoň teda keď si to porovnám s daňovými zákonmi v Kanade. Google prekladač takto [...]

Trump, pence

Súd nariadil Penceovi vypovedať v kauze Trumpovej snahy zvrátiť voľby

28.03.2023 23:20

Bývalý americký viceprezident Mike Pence však nebude musieť odpovedať na otázky ohľadom svojich krokov v súvislosti s útokom na Kapitol.

zelenskyj ukrajina vojak

Zelenskyj pokračuje v návšteve oblastí postihnutých vojnou. Zašiel až k ruskej hranici

28.03.2023 21:12

Zelenskyj sa stretol s predstaviteľmi a obyvateľmi dvoch miest v Sumskej oblasti a s pohraničnou strážou v utajenej lokalite.

Katalin Novák

Maďarská prezidentka podpísala ratifikáciu vstupu Fínska do NATO

28.03.2023 20:46

Katalin Nováková súčasne vyjadrila nádej, že poslanci maďarského parlamentu čoskoro ratifikujú aj vstup Švédska do aliancie.

Francúzsko Paríž zamestnanci reformy dôchodky protest

Francúzsko zasiahla desiata vlna protestov. Nasadili rekordný počet policajtov

28.03.2023 20:16, aktualizované: 22:36

Počas ďalších masových protestov proti reforme dôchodkového systému vypukli v utorok v Paríži násilné strety medzi demonštrantmi a políciou.