Založ si blog

Povedala by som, že WHO treba úplne zrušiť

Treba sa poriadne pozrieť na zúbky WHO pomyslela som si dnes ráno po prečítaní najnovších titulkov v správach. Vraj WHO (Svetová zdravotnícka organizácia) dala nejaké vyhlásenie, že by vlády mali zabezpečiť aby sa alkohol počas tejto COVID-19 krízy nepredával, lebo vraj môže zvýšiť riziko nákazy s COVID-19.

 

Niekde inde som sa tiež dočítala, že údajne WHO odobrila znovuotvorenie tzv. “wet markets”, kde vraj predávajú živé zvieratá na konzumáciu a na želanie zákazníka vraj aj na mieste zabíjajú tieto zviertá. Veľmi babarské, nechutné, kruté praktiky. Vraj COVID-19 nejako vznikol na takýchto trhoch. Ale toto WHO akosi neprekáža.

Ja som si ako naivná osoba totiž tiež myslela, že úlohou WHO mal byť aj dozor nad biologickými laboratóriami, či tam nedochádza k bezpečnostným hrozbám pre svet. Tiež som si nevšimla, že by im to nejako prekážalo; žiadne vyhlásenia. Čo WHO akosi prekáža je fakt, že sa alkohol voľne predáva. Akoby predaj alkoholu mohol spôsobiť nejakú pandémiu.

Tak na takéto vyhlásenia teda berú od štátov toľké bilióny, že?

Evidentne nie na to, aby včas zakročili proti šíreniu pandémie, ale aby nám zabránili si kúpiť v obchode napr. alkohol.

Rozumej, nie som alkoholik, a keď by na mne mali záležať predajne s alkoholom, tak by skrachovali. Ja alkohol používam hlavne na ochutenie do varenia či pečenia a potom na dezinfekciu, ale to je zasa iný alkohol. A ešte mám doma nejaký methylakohol na plameň pod fondue nádobu. Ale podľa môjho názoru netreba žiadnu nadnárodnú organizáciu ako WHO aby nám tu dávala vyhlásenia či inštrukcie, že či si môžem a kedy ísť kúpiť alkohol. Že alkohol je metla ľudstva vie každý školák, prílišné pitie alkoholu určite zdraviu škodí a ako dopadne prohibícia alkoholu si už v USA vyskúšali. Ja som toho názoru, že netreba žiadnu WHO, hlavne nie takú, aká je dnes.

Peniaze, ktoré inak dávajú členské štáty do WHO by podľa môjho názoru boli určite lepšie použité, keď by boli použité na zmiernenie ekonomických dopadov v dôsledku toho, že sa WHO absolútne spreneverila svojmu poslaniu, keď zlyhala v prevencii Covid-19, keď dávala nesprávne rady v prevencii COVID-19, keď zlyhala v zákaze “wet markets” v Číne (a ak také existujú aj inde vo svete, tak aj tých), keď dôverovala transparentným klamstvám Čínskej vlády a ďaľšie zlyhania WHO. Nebudem tu menovať všetky zlyhania WHO, to je nie mojím cieľom. Financovať nejakú organizáciu aby nám tu robila vyhlásenia o škodlivosti alkoholu naozaj nepotrebujeme.

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

Keď sledujem správy, tak mi je nevoľno

24.03.2024

Fico sa dal pred asi dvoma či troma dňami počuť, že vraj potom ako predošlá vláda darovala S-300 na Ukrajinu, nemáme vraj ako chrániť slovenské nebo a jadrové elektrárne na Slovensku. Nerozumela som celkom. V iných správach, zahraničných, som sa dočítala, že vraj potom ako Rusko vyhlásilo vojnu Ukrajine, po znefunkčnení elektrárne na Dnepri musí Ukrajina zvýšiť dovoz [...]

K zmene Trestného zákona

21.01.2024

Celá opozícia vrátane prezidentky Slovenskej republiky narieka ako sa zvýši kriminalita na Slovensku po zrušení Špeciálnej prokuratúry a po navrhovanej zmene Trestného zákona. Namiesto tvrdých nepodmienečných trestov za finančné zločiny sa tieto majú nahradiť inými trestami. Ako opozícia tak aj “not my prezidentka” nariekajú nad tým, že tieto, podľa nich, [...]

britský parlament

Už 76 britských konzervatívnych poslancov oznámilo, že nebudú opätovne kandidovať

24.05.2024 23:38

Ide o najvyšší počet odchádzajúcich poslancov od parlamentných volieb v roku 1997.

covid, koronavírus, obete, pandémia

Pandémia covidu skrátila priemernú dĺžku života o takmer dva roky

24.05.2024 23:15

Pandémia tak vymazala približne desaťročný pokrok v tejto oblasti, oznámila Svetová zdravotnícka organizácia.

párty, techno, nočný život, mládež

„Nemecko pre Nemcov, cudzinci preč.“ Ľudia skandovali na párty rasistické heslá, video vyvolalo pobúrenie

24.05.2024 22:27

Nemecký kancelár Olaf Scholz v piatok označil video za "nechutné".

Maďarsko Dunaj lode zrážka

Maďarská polícia našla piatu obeť sobotňajšej zrážky lodí, hľadajú ešte dvoch

24.05.2024 22:08

Kapitána výletnej lode, ktorý je českým občanom s bydliskom na Slovensku, zadržala polícia a vypočula ako podozrivého.