Založ si blog

Trump urobil správne, keď pozastavil platby do WHO

WHO zlyhala v prevencii tejto pandémii, v ktorej len doteraz prišlo o život a o zdravie viacej ako sto tisíc ľudí a ktorá bude mať katastrofálny dopad na ekonomiku, a kvôli ktorej už prišli či môžu prísť mnohí ľudia o svoje živobytie. Len do dnešného dňa bola u viacej ako 2 miliónov ľudí potvrdená nákaza koronavírusom. Pričom sa hovorí, že počet reálne nakazených je podstatne vyšší.

WHO opakovane klamala, čo sa týka nebezpečnosti vírusu COVID-19. Generálny riaditeľ WHO ešte 3. februára 2020 odsudzoval keď Trump pozastavil lety z Číny do USA. Dokonca v ten istý deň na schôdzi exekutívy generálny riaditeľ WHO počas svojho príhovoru, v ktorom vychvaľoval ako výborne Čína zvládla tento nový vírus, úplne nevhodne vtipkoval, potom, ako si odkašľal, vraj, “Nebojte sa, nie je to corona.” (V 2:39 minúte.)

Nielen to, že WHO zlyhala v prevencii pandémii COVID-19. Podľa môjho názoru WHO zlyhala aj v prevencii aby takýto vírus vôbec mohol vzniknúť. Mám na mysli existenciu tzv. “wet markets”, kde sa predávajú živé zvieratá, ktoré tam na želanie zákazníka na mieste zabíjajú. Strašné miesto. Takéto miesta nemajú čo v tomto storočí už existovať nikde na tejto planéte. WHO mala už dávno zakročiť aj proti takýmto “wet markets”. Dnes už existuje technológia na dopestovanie mäsa a teda nie je potrebné zabíjať žiaden iný živý tvor pre potravu. Okrem iného, takto získané mäso je možné dopestovať bez antibiotík, hormónov, či choroboplodných zárodkov akými sú napríklad aj vírusy.

WHO mala tiež riadne preveriť pravdivosť hlásení z Číny a rázne od nej žiadať vysvetlenie zvýšenej aktivity na území Číny okolo pohrebných domov, náhle vztýčovanie zdravotníckych zariadení, nepredpokladaný pohyb armády a podobne. Sú to všetko aktivity, ktoré sa dajú odsledovať aj zo satelitných údajov. Prečo tieto aktivity WHO odignorovala?

WHO jednoznačne zlyhala v prevencii tejto pandémie. A nielen to. Aj vtedy, keď WHO prijala kandidatúru Tedrosa na generálneho riaditeľa bez toho, aby riadne preverila jeho dovtedajšie aktivity. Napríklad údajné falšovanie epidémie cholery v Etiópii v rokoch, keď tam bol ministrom zdravotníctva napríklad ako aj ďaľšie iné podozrenia. Odkiaľ napríklad nabrala politická strana z chudobnej stredoafrickej republiky Ethiópie, resp. Eritrey, Tigray People’s Liberation Front, ktorej bol Tedros údajne vysoký predstaviteľ, ktorá údajne bola aj na zozname teroristických organizácií, milióny dolárov aby údajne podporovali jeho kandidatúru na post generálneho riaditeľa WHO? Takýchto nezodpovedaných otázok je v súvislosti s menom generálneho riaditeľa WHO akosi priveľa.

Avšak dôsledkom mnohých týchto nezodpovedaných otázok môže byť aj dnešná pandémia vírusom COVID-19, v ktorej prišlo o život len doteraz viacej ako stotisíc ľudí.

Úlohou WHO je zabezpečiť, aby sa aj takéto veci nestali. A keď WHO plní túto svoju úlohu takto na horšie ako nedostatočnú, tak podľa môjho názoru má Prezident Donald Trump pravdu v tom, keď pozastavil financovanie tejto podľa môjho názoru nefunkčnej a skorumpovanej organizácie, ktorá sa očividne spreneverila svojmu poslaniu.

(Poznámka: USA financuje 20% celej WHO.)

Ja považujem Čaputovú za prekliatie Slovenska

10.05.2023

Osobne si myslím, že Čaputová je prekliatím Slovenska. Ja osobne ju nevidím ako prezidentku, ktorej by akokoľvek záležalo na občanoch Slovenska. Po prvé, Čaputová je pre mňa antitézou vlády ľudu. Ona pre mňa vlastne predstavuje prototyp diktátora. Lebo keby jej na ľudoch záležalo, tak by rešpektovala vôľu ľudu. Po druhé, keby Čaputovej čo i len trochu záležalo na [...]

Na inú nôtu v dnešnom svete: Neverím firme Basepaws, ktorá vraj vykonáva genetické testovanie mačiek.

30.03.2023

Neverím im, lebo neverím klamárom a podvodníkom a takým, čo majú bordel vo veciach. Na úvod by som rada prezentovala túto fotografiu môjho už zosnulého kocúra Snowy-ho. Čo z fotografie možno nie je vidno je, že srsť Snowyho nemala tzv. “undercoat”, slovník mi to preložil ako “podsadu”. Čo tiež nie je na fotografii vidno je, že Snowy nikdy nevážil viacej ako [...]

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

kladivko, knihy, váha, spravodlivosť, súd

Mimovládky vyzvali politikov na reformu prokuratúry i zmenu paragrafu 363

01.06.2023 13:45

Na štvrtkovom brífingu predstavili zástupcovia Nadácie Zastavme korupciu a Via Iuris deväť návrhov.

pápež, novak

Obmäkčil ju pápež. Nováková udelila v Maďarsku rekordný počet milostí

01.06.2023 13:43

Prezidentka udelila milosť okrem iných aj osobám z kauzy známej ako "proces Hunnia".

otruba, kováčová, grigová, burian, veľvyslanci

Prezidentka odovzdala poverovacie listiny novým veľvyslancom

01.06.2023 13:30

Všetci majú podľa Čaputovej bohaté skúsenosti a preto verí, že sú tou správnou voľbou na posty vedúcich misií v krajinách ich budúceho pôsobenia.

munícia, 155

Europoslanci schválili viac munície pre Ukrajinu

01.06.2023 13:16

Európsky parlament podporil návrh zákona na zvýšenie európskej výroby munície a rakiet.