Založ si blog

Richard Sulík je úplne ale úplne mimo a ja si stojím za tým, že Matovič má v tejto veci pravdu

Richard Sulík zverejnil na svojom Facebooku status, ktorý podľa môjho názoru absolútne dokazuje jeho nekompetentnosť zastávať akýkoľvek vládny post.

Richard Sulík zverejnil toto, citujem:

Z BOJA PROTI KORONE SME SPRAVILI FETIŠ

Kvôli 800 mŕtvym na chrípku ročne si ekonomiku nelikvidujeme. Kvôli 500 nakazeným na koronu áno. Po celom Slovensku sa tvoria kilometrové zápchy na inak poloprázdnych diaľniciach. Zavreli sme desaťtisíce malých obchodov a vláda nie je v stave im ani len prispieť na nájomné.

Bohužiaľ, hodiny argumentovania na vláde a koaličnej rade nepomohli. Toto je šialené a musí to skončiť. Premiérovi sa žiaľ neviem dovolať.

Ospravedlňujem sa občanom, ktorí na ceste do roboty (čo sme ani len nezakazali), stoja hodiny v zápche.

 

Rada by som Richardovi Sulíkovi odporučila, že predtým, ako v budúcnosti bude takto verejne demonštrovať svoju absenciu vedomostí z oblasti biológie, že by sa mal v budúcnosti na túto tému najskôr poradiť s odborníkmi. Koniec koncov, nie každý musí všetko vedieť. Ale keď som nie v niečom expert, tak sa poradím, a hlavne, keď som podpredsedom vlády Slovenskej republiky. Považujem za extrémne nebezpečné, keď sa amatér začne hrať na experta v každej oblasti len preto, lebo som podpredseda vlády. Richard Sulík by sa namiesto hádok, ktoré vyvoláva, mal po prvé dovzdelať a predtým, ako sa dovzdelá by mal akceptovať názory expertov v danej oblasti. V slovenských podmienkach sú tými expertami napríklad Dr. Mikas, Dr. Kalavská ale sú aj mnohí iní. O niektorých na Slovensku aj viem, ale nebudem ich tu menovať. Niektorí iní v zahraničí dokonca dávajú Youtube prezentácie zadarmo. Viď napr. Dr. John Campbell, ale aj ďaľší.

***

Opakujem to po ďalší krát. Na chrípku existuje očkovanie. A proti ‚bežnej‘ chrípke možno existuje aj nejaká kolektívna imunita. Myslím si to preto, lebo vírus chrípky je tu už dlhšiu dobu. Inak, len by som rada podotkla, že nachladnutie a chrípka je nie to isté.

Na rozdiel od vírusu COVID-19, proti ktorému nemáme ani kolektívnu imunitu, ani očkovanie, a ani lieky. Fakt, že nemáme kolektívnu imunitu môže mať za následok kolaps zdravotného systému, ak veľa ľudí ochorie odrazu.

Lebo pokiaľ Sulík tvrdí, že tieto opatrenia proti COVID-19 na Slovensku sú zbytočné, tak by som mu odporúčala ísť sa pozrieť na oddelenia do nemocníc, napr. v Taliansku, či v Španielsku, neviem, ako je to teraz napr. v New Yorku, kde si zdravotnícky personál musí vyberať koho dá na pľúcnu ventiláciu a koho pošlú domov zomrieť. Nech si Sulík uvedomí, že na podporu pacienta na pľúcnej ventilácii treba špeciálne vyškolený personál a ani tých nie je nekonečný počet. Na sociálnych sieťach zo serióznych zdrojov sa ozvali ľudia zo Španielska, vraj tam zomrelo toľko ľudí odrazu, že mŕtvoly skladovali na nejakom štadióne, lebo ich vraj nestihli pochovávať. Že ľudia tam zomierajú sami, bez blízkej rodiny. Podobné správy boli z Talianska, tam vraj armáda zbierala mŕtvych a vraj v jednom malom meste oznámenia o tých, ktorí zomreli zabrali namiesto dvoch strán dvadsať strán v lokálnych novinách. Podobný scenár sa opakuje teraz v New York-u, kde zomreli na tento vírus tisícky ľudí. A nie, nezomreli len starí ľudia. Napríklad tu v Ontáriu Kanada zomreli na COVID-19 48 ročný zdravý človek a 52 ročný zdravý človek a zomreli aj ďaľší aj mladí ľudia, nie ‚iba‘ starí ľudia s komoborditami.

Tiež by som rada Sulíkovi prezradila, že fakt, že COVID-19 je vírus, že to neznamená, že to je nová, ďaľšia chrípka. Aj iné choroby sú spôsobené vírusmi. Kiahne, rubeola, herpes, Ebola, besnota, a mnohé ďaľšie. A áno, aj chrípka. Dokonca aj bežné nachladenie je spôsobené vírusom.

***

Od podpredsedu vlády očakávam, že sa v odbore, v ktorom nie je expert, poradí s expertami.

Proti COVID-19 zatiaľ nemáme očkovanie na rozdiel od chrípky či iným vírusovým ochoreniam. Neexistuje liečba. Že na Slovensku sú zatiaľ nie veľké počty nakazených, či úmrtí na COVID-19 je len dôsledkom toho, že ako expremiér Pellegrini, tak terajší premier Matovič prijali správne opatrenia proti šíreniu COVID-19 na Slovensku. Ekonomické dopady sa budú dať vyriešiť dodatočne, ale stratené životy a zdravie už nikto nikdy nevráti.

Nepoznám presnú situáciu na Slovensku, ale v iných častiach sveta, napríklad tu v Kanade politici hovoria, že keď by poľavili v opatreniach proti COVID-19, že by to malo za dôsledok podstatne viacej úmrtí. Ak by sa upustilo od opatrení proti šíreniu vírusu COVID-19, tak by bolo podstatne viacej mŕtvych, aj viacej ako na chrípku, proti ktorej existuje možnosť sa dať zaočkovať. Proti vírusom nezaberajú antibiotiká, pokiaľ viem, proti vírusom je najúčinnejšia prevencia očkovanie. Pretože imunitu proti vírusu možno získať jeho prekonaním, alebo očkovaním. Ale na COVID-19 zatiaľ očkovanie neexistuje. (Pričom proti niektorým vírusom sa získa doživotná imunita, proti iným je to imunita na limitovaný čas, ale až do takýchto a podobných detailov nechcem v takomto blogu zachádzať.)

***

V tejto súvislosti, čo sa týka ekonomických dopadov by som sa ja napríklad rada opýtala, že koho volila Slovenská republika na posledných voľbách za generálneho riaditeľa Svetovej zdravotníckej organizácie. A mala by som aj ďaľšie otázky na túto tému, ale tie sú mimo témy tohoto blogu. Pretože všetko naznačuje tomu, že WHO vedela o tomto víruse zavčasu ale neprijala opatrenia včas aby zabránila pandémii, čo malo byť ich povinnosťou. Ale evidentne je jednoduchšie útočiť na svojho premiéra na Facebooku ako sa pýtať ťažké otázky na medzinárodných inštitúciách, do ktorých prispieva, a nie malou sumou aj Slovenská republika.

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

Ako to vyzerá, keď výchovu riadia liberálne orientované subjekty

14.02.2023

Z dnešných správ Toronte: https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/teen-arrest-spadina-station-attack-1.6748341. V preklade, dvaja pubertiaci vo veku 15 a 16 rokov a jedno dievča vo veku 15 rokov porezali neznámu ženu do tváre počas hádky na stanici metra v Toronte. Toto je výsledok výchovy v torontských školách. Žiadny z týchto pubertiakov nemôže byť menovaný [...]

Absurdnosti daňových zákonov na Slovensku

15.01.2023

Počúvam tlačovú debatu Smer-SD, “TB: Tak ešte raz a pomaly – Matovič optimalizoval dane, to je fakt!” v ktorej predseda Smer-SD doc. Fico predkladá dôkazy, ktoré majú dokazovať daňové podvody, ktoré spáchal Igor Matovič, predseda OĽANO. Celá situácia sa mi zdá byť absurdná. Aspoň teda keď si to porovnám s daňovými zákonmi v Kanade. Google prekladač takto [...]

Trump, pence

Súd nariadil Penceovi vypovedať v kauze Trumpovej snahy zvrátiť voľby

28.03.2023 23:20

Bývalý americký viceprezident Mike Pence však nebude musieť odpovedať na otázky ohľadom svojich krokov v súvislosti s útokom na Kapitol.

zelenskyj ukrajina vojak

Zelenskyj pokračuje v návšteve oblastí postihnutých vojnou. Zašiel až k ruskej hranici

28.03.2023 21:12

Zelenskyj sa stretol s predstaviteľmi a obyvateľmi dvoch miest v Sumskej oblasti a s pohraničnou strážou v utajenej lokalite.

Katalin Novák

Maďarská prezidentka podpísala ratifikáciu vstupu Fínska do NATO

28.03.2023 20:46

Katalin Nováková súčasne vyjadrila nádej, že poslanci maďarského parlamentu čoskoro ratifikujú aj vstup Švédska do aliancie.

Francúzsko Paríž zamestnanci reformy dôchodky protest

Francúzsko zasiahla desiata vlna protestov. Nasadili rekordný počet policajtov

28.03.2023 20:16, aktualizované: 22:36

Počas ďalších masových protestov proti reforme dôchodkového systému vypukli v utorok v Paríži násilné strety medzi demonštrantmi a políciou.