Založ si blog

Matovič nie je jediný ‘vládca’, ktorý urobil chybu

V nadpise som dala úvodzovky, lebo kedysi neboli premiéri. A ja chcem poukázať aj na prípad z histórie.

Nie som síce na Slovensku, ale niečo som si prečítala ohľadne opatrení cez Veľkonočné sviatky a o vytváraní kolón, či o tom, že sa ľudia nedostali do práce.

Z pohľadu z diaľky sa mi zdá byť dané opatrenie nie správne realizované a dokonca v určitých aspektoch kontraproduktívne. Uvediem príklad, ak napr. žena robí v zamestnaní, vo vedľajšom okrese, kde musí byť fyzicky prítomná a kde zamestnávateľ dodržuje všetky opatrenia proti tomu, aby sa žena mohla nakaziť na pracovisku. Pravdepodobnosť toho, že by sa nakazila sa zúži na cestovanie hromadnou dopravou, ak žena nemá napríklad vodičský preukaz alebo auto, ktoré by mohla využívať sama. A tak sa manžel, ktorý pracuje z domu, rozhodne, že ju každé ráno odvezie do zamestnania a dovezie naspäť zo zamestnania. Lenže, policajné hliadky kontrolujú, či človek, ktorý prekračuje hranice okresu má so sebou pracovnú zmluvu ….

Proste blbé nariadenie, ktoré v konečnom dôsledku zafunguje presne naopak, keďže daná žena sa musí vrátiť domov hromadnou dopravou a tak sa vystaviť vyššiemu riziku nákazy vírusom COVID-19.

Blbé nariadenie, ale bolo by bývalo stačilo, keby daní policajti používali zdravý rozum a nehrali sa na počítač, ktorý do písmena bude presne plniť zle zadaný príkaz. Príkaz, ktorý keď ho programátor zadával si myslel, že nariadil urobiť jednu vec, ale napísal ten príkaz tak, že znamenal niečo celkom iné. A keďže bol zadaný gramaticky správne, tak ho počítač doslovne vykonal. Presne ako tí policajti, ktorí robili nezmyselné kontroly, ktorými povyrábali zbytočné dopravné zápchy, čím navyše skomplikovali chod celej krajiny, ak tomu rozumiem správne. Alebo možno inak, evidentne sa jednalo o chybu v komunikácii.

Proste Matovič alebo krízový štáb zadali zle príkaz a jeho oponenti namiesto toho, aby si to vydiskutovali, vykonali tento blbý príkaz do krajnosti, ako počítač, ktorý bez správneho softwaru je v podstate len kopou hardwaru.

***

Matovič však nie je prvý nazvime to ‘vládca’, ktorý urobil chybu. Keď sa vrátime do histórie, tak napríklad jedna z najlepších vládkyň Anglicka, kráľovná Elizabeth 1 (prvá) tiež urobila chyby a tiež mala okolo seba veľa neprajníkov, hlupákov aj zradcov. Tí jej napríklad poradili, aby nariadila vojenskú odvetu proti Mary of Guise, ktorá sa vylodila so 4 tisícovým vojskom v susednom Škótsku. Samozrejme, utrpela porážku. Pekne je to spracované vo filme Elizabeth (1998) . Úprimne by som doporučila Matovičovi si cez sviatky tento film pozrieť. Možno by sa aj niečo podučil z vládnutia, na ktoré nebol celkom pripravený, rovnako ako vtedy Elizabeth Prvá.

***

Porazenie vírusu COVID-19 by malo byť spoločným úsilím. A COVID-19 je vážna záležitosť.

Snáď nikto nechce, aby sa aj na Slovensku opakoval absolútne katastrofický scenár, ktorý nastal v Taliansku, neskôr v Španielsku, a údajne sa teraz deje v New Yorku. Proti danému scenáru je meškanie do práce kvôli zbytočným policajným kontrolám zanedbateľnou maličkosťou.

Na hľadanie vinníkov bude čas neskôr. Hoci ja si myslím, že tým vinníkom nie je Matovič, ale podľa môjho názoru korupcia na najvyšších miestach vo WHO (Svetová zdravotnícka organizácia). Tam si myslím, že treba upriamiť pozornosť, lebo ja trvám na tom, že to bola Svetová zdravotnícka organizácia, kto zlyhal na plnej čiare. A k tomu zlyhaniu došlo pre konkrétne veci, ktoré sú mimo rámca tohoto blogu.

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

Ako to vyzerá, keď výchovu riadia liberálne orientované subjekty

14.02.2023

Z dnešných správ Toronte: https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/teen-arrest-spadina-station-attack-1.6748341. V preklade, dvaja pubertiaci vo veku 15 a 16 rokov a jedno dievča vo veku 15 rokov porezali neznámu ženu do tváre počas hádky na stanici metra v Toronte. Toto je výsledok výchovy v torontských školách. Žiadny z týchto pubertiakov nemôže byť menovaný [...]

Absurdnosti daňových zákonov na Slovensku

15.01.2023

Počúvam tlačovú debatu Smer-SD, “TB: Tak ešte raz a pomaly – Matovič optimalizoval dane, to je fakt!” v ktorej predseda Smer-SD doc. Fico predkladá dôkazy, ktoré majú dokazovať daňové podvody, ktoré spáchal Igor Matovič, predseda OĽANO. Celá situácia sa mi zdá byť absurdná. Aspoň teda keď si to porovnám s daňovými zákonmi v Kanade. Google prekladač takto [...]

Trump, pence

Súd nariadil Penceovi vypovedať v kauze Trumpovej snahy zvrátiť voľby

28.03.2023 23:20

Bývalý americký viceprezident Mike Pence však nebude musieť odpovedať na otázky ohľadom svojich krokov v súvislosti s útokom na Kapitol.

zelenskyj ukrajina vojak

Zelenskyj pokračuje v návšteve oblastí postihnutých vojnou. Zašiel až k ruskej hranici

28.03.2023 21:12

Zelenskyj sa stretol s predstaviteľmi a obyvateľmi dvoch miest v Sumskej oblasti a s pohraničnou strážou v utajenej lokalite.

Katalin Novák

Maďarská prezidentka podpísala ratifikáciu vstupu Fínska do NATO

28.03.2023 20:46

Katalin Nováková súčasne vyjadrila nádej, že poslanci maďarského parlamentu čoskoro ratifikujú aj vstup Švédska do aliancie.

Francúzsko Paríž zamestnanci reformy dôchodky protest

Francúzsko zasiahla desiata vlna protestov. Nasadili rekordný počet policajtov

28.03.2023 20:16, aktualizované: 22:36

Počas ďalších masových protestov proti reforme dôchodkového systému vypukli v utorok v Paríži násilné strety medzi demonštrantmi a políciou.