Založ si blog

Čo by ma zaujímalo ohľadne zadržania Trnku a čo som sa nedočítala

Čo sa týka Dobroslava Trnku, dobre, spreneveril sa zrejme spravodlivosti keď nekonal v kauze Gorila. Či existuje pre neho nejaké ospravedlnenie, to neviem posúdiť a o to mi v tomto momente nejde.

Takmer na všetkých videách, ktoré zachytávali Dobroslava Trnku vidno jeho psíka Lea. Veľmi pekný psík.

Čo som sa nedočítala v žiadnom článku o zadržaní Trnku je, čo sa stalo s týmto psíkom Leo? Nech už Trnka urobil čokoľvek, jeho psík Leo za nič nemôže. Keď Trnku odviedli, musel to byť pre toho psíka veľký šok.

Nie všetcia ľudia sú posadnutí zlom a nenávisťou. Dúfam, že takých ľudí je veľa. A dúfam, že reportáže o zatknutí Trnku píšu novinári aj pre týchto ľudí, a nielen pre tých, ktorí potrebujú nenávidieť.

Čo sa teda stalo so psíkom Leo?

Zostal vymknutý na dvore sám? Aký je postup zatýkania osoby, ktorá žije sama iba so psíkom, či iným domácim zvieratkom, ktoré je odkázané na osobu, ktorú zatýkajú? Ako je v rámci zatýkania tejto osoby postarané o takéto zvieratko?

Naozaj by ma to zaujímalo a myslím si, že toto je informácia, ktorú by si mal mať človek možnosť prečítať v médiách. A toto je jedna z informácií, ktorú som sa v médiách nedočítala.

 

Aktualizované (16-JAN-2020 20:18 MeinGeist): Podľa mne dostupných informácií Trnka žije v tom dome sám, len so psom Leom. Ak je to inak, tak sa ospravedlňujem. Keby si zákonodarcovia robili svoju robotu ako by mali, tak by pri takomto zatýkaní ako v prípade Trnku mali mať povinnosť sa postarať o zvieratko, ktoré je na toho, koho zatýkajú, odkázané. Ale bolo by vhodné, aby keď píšu o tejto udalosti, o tom, čo je so psíkom, či je v poriadku, či je o neho riadne postarané, či ten psík netrpí, tiež informovali.

“The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated.”
Mahatma Gandhi

Ja považujem Čaputovú za prekliatie Slovenska

10.05.2023

Osobne si myslím, že Čaputová je prekliatím Slovenska. Ja osobne ju nevidím ako prezidentku, ktorej by akokoľvek záležalo na občanoch Slovenska. Po prvé, Čaputová je pre mňa antitézou vlády ľudu. Ona pre mňa vlastne predstavuje prototyp diktátora. Lebo keby jej na ľudoch záležalo, tak by rešpektovala vôľu ľudu. Po druhé, keby Čaputovej čo i len trochu záležalo na [...]

Na inú nôtu v dnešnom svete: Neverím firme Basepaws, ktorá vraj vykonáva genetické testovanie mačiek.

30.03.2023

Neverím im, lebo neverím klamárom a podvodníkom a takým, čo majú bordel vo veciach. Na úvod by som rada prezentovala túto fotografiu môjho už zosnulého kocúra Snowy-ho. Čo z fotografie možno nie je vidno je, že srsť Snowyho nemala tzv. “undercoat”, slovník mi to preložil ako “podsadu”. Čo tiež nie je na fotografii vidno je, že Snowy nikdy nevážil viacej ako [...]

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

kladivko, knihy, váha, spravodlivosť, súd

Mimovládky vyzvali politikov na reformu prokuratúry i zmenu paragrafu 363

01.06.2023 13:45

Na štvrtkovom brífingu predstavili zástupcovia Nadácie Zastavme korupciu a Via Iuris deväť návrhov.

pápež, novak

Obmäkčil ju pápež. Nováková udelila v Maďarsku rekordný počet milostí

01.06.2023 13:43

Prezidentka udelila milosť okrem iných aj osobám z kauzy známej ako "proces Hunnia".

otruba, kováčová, grigová, burian, veľvyslanci

Prezidentka odovzdala poverovacie listiny novým veľvyslancom

01.06.2023 13:30

Všetci majú podľa Čaputovej bohaté skúsenosti a preto verí, že sú tou správnou voľbou na posty vedúcich misií v krajinách ich budúceho pôsobenia.

munícia, 155

Europoslanci schválili viac munície pre Ukrajinu

01.06.2023 13:16

Európsky parlament podporil návrh zákona na zvýšenie európskej výroby munície a rakiet.