Založ si blog

Čo by ma zaujímalo ohľadne zadržania Trnku a čo som sa nedočítala

Čo sa týka Dobroslava Trnku, dobre, spreneveril sa zrejme spravodlivosti keď nekonal v kauze Gorila. Či existuje pre neho nejaké ospravedlnenie, to neviem posúdiť a o to mi v tomto momente nejde.

Takmer na všetkých videách, ktoré zachytávali Dobroslava Trnku vidno jeho psíka Lea. Veľmi pekný psík.

Čo som sa nedočítala v žiadnom článku o zadržaní Trnku je, čo sa stalo s týmto psíkom Leo? Nech už Trnka urobil čokoľvek, jeho psík Leo za nič nemôže. Keď Trnku odviedli, musel to byť pre toho psíka veľký šok.

Nie všetcia ľudia sú posadnutí zlom a nenávisťou. Dúfam, že takých ľudí je veľa. A dúfam, že reportáže o zatknutí Trnku píšu novinári aj pre týchto ľudí, a nielen pre tých, ktorí potrebujú nenávidieť.

Čo sa teda stalo so psíkom Leo?

Zostal vymknutý na dvore sám? Aký je postup zatýkania osoby, ktorá žije sama iba so psíkom, či iným domácim zvieratkom, ktoré je odkázané na osobu, ktorú zatýkajú? Ako je v rámci zatýkania tejto osoby postarané o takéto zvieratko?

Naozaj by ma to zaujímalo a myslím si, že toto je informácia, ktorú by si mal mať človek možnosť prečítať v médiách. A toto je jedna z informácií, ktorú som sa v médiách nedočítala.

 

Aktualizované (16-JAN-2020 20:18 MeinGeist): Podľa mne dostupných informácií Trnka žije v tom dome sám, len so psom Leom. Ak je to inak, tak sa ospravedlňujem. Keby si zákonodarcovia robili svoju robotu ako by mali, tak by pri takomto zatýkaní ako v prípade Trnku mali mať povinnosť sa postarať o zvieratko, ktoré je na toho, koho zatýkajú, odkázané. Ale bolo by vhodné, aby keď píšu o tejto udalosti, o tom, čo je so psíkom, či je v poriadku, či je o neho riadne postarané, či ten psík netrpí, tiež informovali.

“The greatness of a nation and its moral progress can be judged by the way its animals are treated.”
Mahatma Gandhi

Aký je rozdiel medzi komunistami, ktorí v 1986 zorganizovali prvomájový sprievod a organizátormi festivalu Pohoda v 2024?

13.07.2024

Lebo v oboch prípadoch sa hromadné akcie nemali konať. Akurát komunistov je dnes možné kritizovať ale organizátorov Pohody asi veľmi nie. (V minulosti som v diskusnom príspevku na Pravde skritizovala jednu učiteľku za to, že zobrala deti počas silného vetra na prechádzku a následne jedno dieťa zabil tuším konár zo stromu (podľa môjho názoru spolu s kriminálnym správaním [...]

Amorálnosť kanadských médií

07.07.2024

Aby som sa priznala, moc kanadské médiá nesledujem. Naozaj mi nemajú nič čo pozitívne ponúknuť. Ale posledné dni sa tieto médiá prepadli až popod dnúce dno. Keď totiž nejako náhodne zapnem rádio, napr. v aute, ihneď sa na mňa vyvalí spŕška amorálnosti. Predposledný piatok som chvíľku počúvala rádio, kým som šoférovala. Po celý čas rozoberali štrajk LCBO. LCBO [...]

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

Belarus Election

Lukašenko je presne už tridsať rokov pri moci. Ministri sú jeho sluhovia, upozorňuje analytik Demeš

20.07.2024 06:00

V zahraničnej politike už Alexandr Lukašenko nemá nijakú samostatnosť, zdôrazňuje Pavol Demeš, ktorý dlhodobo sleduje dianie v Bielorusku.

vojna na Ukrajine, NATO, Erdogan, Zelenskyj, Starmer, Stoltenberg

ONLINE: Trump telefonoval so Zelenským, dohodli sa na osobnom stretnutí

20.07.2024 05:35

Trump a Zelenskyj sa stretnú a prediskutujú kroky, ktoré by mohli ukončiť vojnu na Ukrajine. Vyplýva to z ich informácií o vzájomnom telefonáte.

koláž, fotky, mReportér

Prelety amerických stíhačiek F-16 nad slovenským nebom. Jedna pristávala, druhá ju prekvapila zozadu

20.07.2024 05:00

Toto sú najlepšie videá týždňa, ktoré zachytili naši mReportéri.

Biden

Koniec Bidenovej kampane je vraj len otázkou času, niekoľko sponzorov už nedá ani cent

19.07.2024 23:20

Viac ako 30 demokratických kongresmanov už prezidenta vyzvalo na odstúpenie z kampane.