Založ si blog

Práve mi zomrel môj milovaný kocúr Ludwig

Včera som mala celkom dobrý deň. Celkom sa mi totiž podarilo pokročiť v mojom projekte, čo si programujem. (Obyčajne, keď mi niečo nejde, nemám sa s kým poradiť, a spolieham sa v podstate iba na informácie na Microsoft webstránke pre developerov a nie vždy mi všetko hneď ide ako by malo.)

Posledných pár hodín v mojom živote bolo však strašných. Najskôr mi vyprskol horúci olej na môj prst, keď som vyprážala a veľmi ma to bolelo. Najlepšie na bolesť zaberala studená voda. Nakoniec som si však dala Neocitron, taký špeciálny liek, mienený na prechladnutie. Jeho jednou zložkou je aj liek od bolesti a tak som si ho zaliala horúcou vodou a vypila. Myslela som len na seba v danej chvíli a v podstate jediné, čo som si želala bolo, aby ma prestal bolieť ten prst, ktorý som si takto poriadne popálila.

Muckovi som zmerala večer cukor v krvi a keďže ho mal vysoký, dala som mu aj inzulín a ďaľšie lieky, ktoré má predpísané. Nakŕmila som aj Ludwiga a aj dve komunitné mačky vonku: Kožušteka, našu “Chief mouser”, a dnes si doniesla so sebou aj Hemingway-a; dali sme mu také meno, lebo dcéra si všimla, že má na jednej labke 6 prstíkov. Kožuštek je mačka, ktorá žije vonku a oficiálne ju ani nevlastním. A Hemmingway-a tiež nie. Ten vraj spáva u jedného suseda okolo jeho domu. Ku mne sa príde občas najesť. Aj Kožuštek, aj Hemingway sú obe také mačky, ktoré sa nedajú chytiť ako tie, ktoré žijú s nami doma. Sú to proste iné mačky. Kožuštek špeciálne sa bojí vojsť do vnútra, keď jej dám jedlo, tak ho nezačne ani jesť, kým nezatvorím dvere. A chytá myši; aj potkana sme ju videli chytiť.

***

Potom som zaspala. A zrazu ma zobudil strašný výkrik. Bol to Ludwigov výkrik. Asi 10 minút po polnoci nášho, (torontského) času. Ludwig lapal po dychu s vyplazeným jazykom pod mojou posteľou. A do pár minút, neviem, či tri či päť, ale bolo to naozaj len pár chvíľ, vydýchol naposledy.

***

Dnes už asi tak skoro nezaspím. A tak píšem tento veľmi nezvyčajný blog.

***

Ešte pred pár hodinami sa Ludwig naháňal s Tiny, našou druhou mačkou po dome. Ešte pred pár hodinami si pýtal konzervu a mňaukal tu okolo mňa. Ešte včera ráno nás všetkých budil – Ludwig nás zvykol vždy ráno budiť. A zrazu ho niet. Prázdno. Šok.

 

R.I.P. Ludwig

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

Keď sledujem správy, tak mi je nevoľno

24.03.2024

Fico sa dal pred asi dvoma či troma dňami počuť, že vraj potom ako predošlá vláda darovala S-300 na Ukrajinu, nemáme vraj ako chrániť slovenské nebo a jadrové elektrárne na Slovensku. Nerozumela som celkom. V iných správach, zahraničných, som sa dočítala, že vraj potom ako Rusko vyhlásilo vojnu Ukrajine, po znefunkčnení elektrárne na Dnepri musí Ukrajina zvýšiť dovoz [...]

K zmene Trestného zákona

21.01.2024

Celá opozícia vrátane prezidentky Slovenskej republiky narieka ako sa zvýši kriminalita na Slovensku po zrušení Špeciálnej prokuratúry a po navrhovanej zmene Trestného zákona. Namiesto tvrdých nepodmienečných trestov za finančné zločiny sa tieto majú nahradiť inými trestami. Ako opozícia tak aj “not my prezidentka” nariekajú nad tým, že tieto, podľa nich, [...]

Richard Sulík, Peter Pčolinský, Milan Krajniak

Borisa Kollára po Krajniakovi opustil ďalší člen. Zo Sme rodina odišiel Peter Pčolinský

18.06.2024 19:43

Peter Pčolinský bol v minulosti podpredsedom hnutia.

Handlová, atentátnik, streľba, Fico

Lex atentát prerokuje parlament v skrátenom legislatívnom konaní

18.06.2024 19:33

Balík zákonov má riešiť niektoré opatrenia na zlepšenie bezpečnostnej situácie na Slovensku.

Pochod za slobodu a demokraciu

Na pochode za slobodu a demokraciu sa v Bratislave zišli stovky ľudí

18.06.2024 19:24

Súčasťou bolo aj verejné zhromaždenie, na ktorom sa čítalo spoločné vyhlásenie. To podpísalo 90 subjektov z celého Slovenska.

Matúš Šutaj Eštok, ministerstvo vnútra

Na futbal za štátne? Podľa rezortu vnútra je to bežné, Keketi však letel komerčnou linkou. Opozícia hovorí o papalášizme

18.06.2024 19:00

Minister cestovného ruchu a športu Dušan Keketi neletel špeciálom, ale klasickým letom. Bratislavský župan Juraj Droba cestu späť uhradí z vlastných peňazí. Politológ hovorí o škandále.