Založ si blog

Schizofrénia slovenskej opozície

Vonku prší. Robím práve môjmu kocúrikovi glykemickú krivku. Popri tom ručne vyšívam gombíkové dierky. A v pozadí počúvam prenos z pléna NR SR. Vraj bankový odvod bol zavedený na špecifický účel, keby sa banky stali nesolventnými a tak, a vraj vyzbierané peniaze z bankových odvodov nemožno použiť na iný účel. Vraj kreatívne účtovníctvo. Evidentne poslanec Dostál a ďaľší poslanci opozície nemajú ani najmenšej šajny o čom je kreatívne účtovníctvo.

Tak ma tak napadlo. Povinné odvody na zdravotné poistenie. Ohľadne týchto povinných odvodov daňových poplatníkov však majú tí istí poslanci akosi presne opačný názor.

Peniaze zbierané ako zdravotné odovody majú byť 100% z nich použité na zdravotníctvo. Sú to peniaze zbierané “in trust”. Viazané na špecifický účel. Ale odrazu z týchto vyzbieraných peňazí “experti a špecialisti na účtovníctvo” z opozície nemajú problém legislatívne umožniť tvoriť zisk.

V reálnom svete, kde platia zákony a právne princípy, však z peňazí vyzbieraných na takýto konkrétny účel, v tomto prípade na zdravotníctvo, nemožno tvoriť zisk. V reálnom svete sa to totiž nazýva krádež. Presnejšie povedané, v takomto prípade, veľkokrádež. Kreatívne účtovníctvo.

Akosi sa slovenská opozícia viacej bojí o to, aby bankám nebolo ‘ublížené’. Žiaľ, menej ich zaujíma už aby ľudia nezomierali v slovenských nemocniciach na liečiteľné choroby.

Takže riešenie je zatvoriť robotníkov do kolúznej väzby?

09.12.2019

Neskutočné. V posledných dňoch som sa dočítala v rôznych diskusiách koľko bordelu je na Slovensku. Keď by som si to nebola bývala prečítala v diskusiách a na sociálnych sieťach, tak by viac »

Aj mačky majú rozum

09.12.2019

Muckovi sa vrátila cukrovka. Takže sme opäť nabehli na inzulín. Tento krát však tá jeho cukrovka prepukla naozaj, nie iba z Prednisonu. Proste hodnoty jeho glukózy v krvi sa pohybovali aj nad viac »

To, čo sa stalo v Prešove je jednoducho strašné. Strašné. A žiada si to okamžitú demisiu minimálne ministerky vnútra.

06.12.2019

Spomínam si, že za mojich mladých čias, sme mávali v školách predmet, ktorý sa nazýval ‘Branná výchova’. Predmet bol síce oficiálne zameraný na to, ako sa správať v prípade vojenského viac »

Srbski novinari protest

Srbskí novinári protestovali proti neslobode médií v krajine

13.12.2019 07:56

Niekoľko desiatok srbských novinárov protestovalo vo štvrtok v centre Belehradu proti stavu slobody médií v Srbsku.

Ostrava, nemocnica, streľba

Postavil sa pred dcéru. Zomrel, aby ju zachránil

13.12.2019 06:00

Masakra v ostravskej Fakultnej nemocnici má hrdinu, ktorý položil život za svoje dieťa.

Česko-slovensko, československo

Senát Spojených štátov pochválil Čechov a Slovákov

13.12.2019 00:32

Senát USA blahoželá Česku a Slovensku k 30 rokom budovania demokracie, slobody a prosperity a ďakuje za príspevok k misiám NATO.

trump

Bloomberg: USA a Čína sa dohodli na podmienkach obchodu

12.12.2019 23:13

Spojené štáty a Čína sa dohodli na podmienkach prvej fázy dlho očakávanej obchodnej zmluvy. Čaká sa na podpis prezidenta Trumpa.

Zora Macko

Pohľad obyčajnej ženy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 88
Celková čítanosť: 294525x
Priemerná čítanosť článkov: 3347x

Autor blogu