Založ si blog

Súhlasím s Ficom

Súhlasím s Ficom, že po Mníchovskej zrade nemožno Británii veriť. Mimochodom, čo sa týka tejto veci, nemožno veriť ani Nemecku, ani Francúzsku, a ani Taliansku.

Mníchovská zrada je jedna z najväčších zrád v novodobej histórii ľudstva. Nikdy som nikde nezachytila, že by sa za túto zradu na občanoch vtedajšieho Československa aspoň ospravedlnili. Mnohí pociťujeme aj v osobných životoch následky tejto zrady dodnes.

Vtedy, keď boli zaviazaní medzinárodnou zmluvou, že mali Československu pomôcť v prípade ak by bolo napadnuté, tak sa spojili s agresorom a 29. septembra 1938 si v Mníchove delili Československo ako vojnový lup. Do miestnosti, kde si tento lup delili, Československo neprizvali, a Československí diplomati museli ponížene čakať pred zatvorenými dverami kým Chamberlain, Daladier a Mussolini debatovali s Hitlerom o vtedajšom Československu.

Dňa 30. septembra 1938, potom ako Neville Chamberlain vystúpil z lietadla, predniesol tieto slová:

The settlement of the Czechoslovakian problem, which has now been achieved is, in my view, only the prelude to a larger settlement in which all Europe may find peace. This morning I had another talk with the German Chancellor, Herr Hitler, and here is the paper which bears his name upon it as well as mine.

V preklade:

Vyriešenie problému ohľadne Československa, ktoré sa teraz dosiahlo, je podľa môjho názoru iba predohrou k väčšiemu riešeniu, v ktorom môže nájsť mier celá Európa. Dnes ráno som sa opäť porozprával s nemeckým kancelárom Hitlerom, a tu je dokument, ktorý nesie jeho meno ako aj moje meno.

Chamberlain adresoval vo svojom príhovore dňa 30. septembra 1938 Československo ako problém, hoci faktom je, že vtedy bolo Československo jednou z najvyspelejších krajín na svete a malo vysokú životnou úroveň.

Mimochodom, takmer vo všetkých zdrojoch, ktoré som našla, túto zradu dodnes opisujú termínom “agreement”, čo v preklade znamená dohoda. Prešlo 81 rokov po tejto zrade na Československom ľude ale Angličania dodnes neboli ochotní nielen sa riadne ospravedlniť, ale dodnes neboli ochotní ani len pravdivo opísať pakt, ktorý vtedy urobili s Hitlerom. Teda, že sa jednalo o zradu. Tento pakt doslova a do písmena dodnes opisujú termínom “Munich Agreement”, v preklade Mníchovská dohoda, a nie “Munich Treason” , teda Mníchovská zrada, ako by tento pakt mali správne opisovať vo všetkých historických knihách a v učebniciach. Myslím si, že máme právo toto od nich požadovať. A nielen to. Ja si myslím, že za túto zradu by nám mali vyplatiť riadne odškodnenie.

 

Takže riešenie je zatvoriť robotníkov do kolúznej väzby?

09.12.2019

Neskutočné. V posledných dňoch som sa dočítala v rôznych diskusiách koľko bordelu je na Slovensku. Keď by som si to nebola bývala prečítala v diskusiách a na sociálnych sieťach, tak by viac »

Aj mačky majú rozum

09.12.2019

Muckovi sa vrátila cukrovka. Takže sme opäť nabehli na inzulín. Tento krát však tá jeho cukrovka prepukla naozaj, nie iba z Prednisonu. Proste hodnoty jeho glukózy v krvi sa pohybovali aj nad viac »

To, čo sa stalo v Prešove je jednoducho strašné. Strašné. A žiada si to okamžitú demisiu minimálne ministerky vnútra.

06.12.2019

Spomínam si, že za mojich mladých čias, sme mávali v školách predmet, ktorý sa nazýval ‘Branná výchova’. Predmet bol síce oficiálne zameraný na to, ako sa správať v prípade vojenského viac »

Srbski novinari protest

Srbskí novinári protestovali proti neslobode médií v krajine

13.12.2019 07:56

Niekoľko desiatok srbských novinárov protestovalo vo štvrtok v centre Belehradu proti stavu slobody médií v Srbsku.

Ostrava, nemocnica, streľba

Postavil sa pred dcéru. Zomrel, aby ju zachránil

13.12.2019 06:00

Masakra v ostravskej Fakultnej nemocnici má hrdinu, ktorý položil život za svoje dieťa.

Česko-slovensko, československo

Senát Spojených štátov pochválil Čechov a Slovákov

13.12.2019 00:32

Senát USA blahoželá Česku a Slovensku k 30 rokom budovania demokracie, slobody a prosperity a ďakuje za príspevok k misiám NATO.

trump

Bloomberg: USA a Čína sa dohodli na podmienkach obchodu

12.12.2019 23:13

Spojené štáty a Čína sa dohodli na podmienkach prvej fázy dlho očakávanej obchodnej zmluvy. Čaká sa na podpis prezidenta Trumpa.

Zora Macko

Pohľad obyčajnej ženy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 88
Celková čítanosť: 294532x
Priemerná čítanosť článkov: 3347x

Autor blogu