Založ si blog

Súhlasím s Ficom

Súhlasím s Ficom, že po Mníchovskej zrade nemožno Británii veriť. Mimochodom, čo sa týka tejto veci, nemožno veriť ani Nemecku, ani Francúzsku, a ani Taliansku.

Mníchovská zrada je jedna z najväčších zrád v novodobej histórii ľudstva. Nikdy som nikde nezachytila, že by sa za túto zradu na občanoch vtedajšieho Československa aspoň ospravedlnili. Mnohí pociťujeme aj v osobných životoch následky tejto zrady dodnes.

Vtedy, keď boli zaviazaní medzinárodnou zmluvou, že mali Československu pomôcť v prípade ak by bolo napadnuté, tak sa spojili s agresorom a 29. septembra 1938 si v Mníchove delili Československo ako vojnový lup. Do miestnosti, kde si tento lup delili, Československo neprizvali, a Československí diplomati museli ponížene čakať pred zatvorenými dverami kým Chamberlain, Daladier a Mussolini debatovali s Hitlerom o vtedajšom Československu.

Dňa 30. septembra 1938, potom ako Neville Chamberlain vystúpil z lietadla, predniesol tieto slová:

The settlement of the Czechoslovakian problem, which has now been achieved is, in my view, only the prelude to a larger settlement in which all Europe may find peace. This morning I had another talk with the German Chancellor, Herr Hitler, and here is the paper which bears his name upon it as well as mine.

V preklade:

Vyriešenie problému ohľadne Československa, ktoré sa teraz dosiahlo, je podľa môjho názoru iba predohrou k väčšiemu riešeniu, v ktorom môže nájsť mier celá Európa. Dnes ráno som sa opäť porozprával s nemeckým kancelárom Hitlerom, a tu je dokument, ktorý nesie jeho meno ako aj moje meno.

Chamberlain adresoval vo svojom príhovore dňa 30. septembra 1938 Československo ako problém, hoci faktom je, že vtedy bolo Československo jednou z najvyspelejších krajín na svete a malo vysokú životnou úroveň.

Mimochodom, takmer vo všetkých zdrojoch, ktoré som našla, túto zradu dodnes opisujú termínom “agreement”, čo v preklade znamená dohoda. Prešlo 81 rokov po tejto zrade na Československom ľude ale Angličania dodnes neboli ochotní nielen sa riadne ospravedlniť, ale dodnes neboli ochotní ani len pravdivo opísať pakt, ktorý vtedy urobili s Hitlerom. Teda, že sa jednalo o zradu. Tento pakt doslova a do písmena dodnes opisujú termínom “Munich Agreement”, v preklade Mníchovská dohoda, a nie “Munich Treason” , teda Mníchovská zrada, ako by tento pakt mali správne opisovať vo všetkých historických knihách a v učebniciach. Myslím si, že máme právo toto od nich požadovať. A nielen to. Ja si myslím, že za túto zradu by nám mali vyplatiť riadne odškodnenie.

 

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

Keď sledujem správy, tak mi je nevoľno

24.03.2024

Fico sa dal pred asi dvoma či troma dňami počuť, že vraj potom ako predošlá vláda darovala S-300 na Ukrajinu, nemáme vraj ako chrániť slovenské nebo a jadrové elektrárne na Slovensku. Nerozumela som celkom. V iných správach, zahraničných, som sa dočítala, že vraj potom ako Rusko vyhlásilo vojnu Ukrajine, po znefunkčnení elektrárne na Dnepri musí Ukrajina zvýšiť dovoz [...]

K zmene Trestného zákona

21.01.2024

Celá opozícia vrátane prezidentky Slovenskej republiky narieka ako sa zvýši kriminalita na Slovensku po zrušení Špeciálnej prokuratúry a po navrhovanej zmene Trestného zákona. Namiesto tvrdých nepodmienečných trestov za finančné zločiny sa tieto majú nahradiť inými trestami. Ako opozícia tak aj “not my prezidentka” nariekajú nad tým, že tieto, podľa nich, [...]

NRSR, parlament, poslanci

Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer, náskok pred druhým PS je minimálny

27.05.2024 20:10

Hranicu zvoliteľnosti by prekročila aj SNS a Republika.

nehoda, horná streda

Počas zásahu na D1 do nich vrazil kamión, dvaja hasiči zahynuli. Šutaj Eštok vyjadril rodinám sústrasť

27.05.2024 18:10, aktualizované: 21:40

Diaľnica bude podľa polície uzatvorená do obhliadky.

žilina, polícia,

Len 16-ročný mladík namieril BMW do skupiny ľudí, jeden človek skončil v nemocnici

27.05.2024 17:53

Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Vlak v Podolínci zraziť malé dievčatko, doprava je smerom do Starej Ľubovne zastavená

27.05.2024 17:49

Dieťa malo utrpieť zranenia, ich rozsah nateraz nie je známy.