Založ si blog

Súhlasím s Ficom

Súhlasím s Ficom, že po Mníchovskej zrade nemožno Británii veriť. Mimochodom, čo sa týka tejto veci, nemožno veriť ani Nemecku, ani Francúzsku, a ani Taliansku.

Mníchovská zrada je jedna z najväčších zrád v novodobej histórii ľudstva. Nikdy som nikde nezachytila, že by sa za túto zradu na občanoch vtedajšieho Československa aspoň ospravedlnili. Mnohí pociťujeme aj v osobných životoch následky tejto zrady dodnes.

Vtedy, keď boli zaviazaní medzinárodnou zmluvou, že mali Československu pomôcť v prípade ak by bolo napadnuté, tak sa spojili s agresorom a 29. septembra 1938 si v Mníchove delili Československo ako vojnový lup. Do miestnosti, kde si tento lup delili, Československo neprizvali, a Československí diplomati museli ponížene čakať pred zatvorenými dverami kým Chamberlain, Daladier a Mussolini debatovali s Hitlerom o vtedajšom Československu.

Dňa 30. septembra 1938, potom ako Neville Chamberlain vystúpil z lietadla, predniesol tieto slová:

The settlement of the Czechoslovakian problem, which has now been achieved is, in my view, only the prelude to a larger settlement in which all Europe may find peace. This morning I had another talk with the German Chancellor, Herr Hitler, and here is the paper which bears his name upon it as well as mine.

V preklade:

Vyriešenie problému ohľadne Československa, ktoré sa teraz dosiahlo, je podľa môjho názoru iba predohrou k väčšiemu riešeniu, v ktorom môže nájsť mier celá Európa. Dnes ráno som sa opäť porozprával s nemeckým kancelárom Hitlerom, a tu je dokument, ktorý nesie jeho meno ako aj moje meno.

Chamberlain adresoval vo svojom príhovore dňa 30. septembra 1938 Československo ako problém, hoci faktom je, že vtedy bolo Československo jednou z najvyspelejších krajín na svete a malo vysokú životnou úroveň.

Mimochodom, takmer vo všetkých zdrojoch, ktoré som našla, túto zradu dodnes opisujú termínom “agreement”, čo v preklade znamená dohoda. Prešlo 81 rokov po tejto zrade na Československom ľude ale Angličania dodnes neboli ochotní nielen sa riadne ospravedlniť, ale dodnes neboli ochotní ani len pravdivo opísať pakt, ktorý vtedy urobili s Hitlerom. Teda, že sa jednalo o zradu. Tento pakt doslova a do písmena dodnes opisujú termínom “Munich Agreement”, v preklade Mníchovská dohoda, a nie “Munich Treason” , teda Mníchovská zrada, ako by tento pakt mali správne opisovať vo všetkých historických knihách a v učebniciach. Myslím si, že máme právo toto od nich požadovať. A nielen to. Ja si myslím, že za túto zradu by nám mali vyplatiť riadne odškodnenie.

 

Ja považujem Čaputovú za prekliatie Slovenska

10.05.2023

Osobne si myslím, že Čaputová je prekliatím Slovenska. Ja osobne ju nevidím ako prezidentku, ktorej by akokoľvek záležalo na občanoch Slovenska. Po prvé, Čaputová je pre mňa antitézou vlády ľudu. Ona pre mňa vlastne predstavuje prototyp diktátora. Lebo keby jej na ľudoch záležalo, tak by rešpektovala vôľu ľudu. Po druhé, keby Čaputovej čo i len trochu záležalo na [...]

Na inú nôtu v dnešnom svete: Neverím firme Basepaws, ktorá vraj vykonáva genetické testovanie mačiek.

30.03.2023

Neverím im, lebo neverím klamárom a podvodníkom a takým, čo majú bordel vo veciach. Na úvod by som rada prezentovala túto fotografiu môjho už zosnulého kocúra Snowy-ho. Čo z fotografie možno nie je vidno je, že srsť Snowyho nemala tzv. “undercoat”, slovník mi to preložil ako “podsadu”. Čo tiež nie je na fotografii vidno je, že Snowy nikdy nevážil viacej ako [...]

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

pápež, novak

Obmäkčil ju pápež. Nováková udelila v Maďarsku rekordný počet milostí

01.06.2023 13:43

Prezidentka udelila milosť okrem iných aj osobám z kauzy známej ako "proces Hunnia".

otruba, kováčová, grigová, burian, veľvyslanci

Prezidentka odovzdala poverovacie listiny novým veľvyslancom

01.06.2023 13:30

Všetci majú podľa Čaputovej bohaté skúsenosti a preto verí, že sú tou správnou voľbou na posty vedúcich misií v krajinách ich budúceho pôsobenia.

munícia, 155

Europoslanci schválili viac munície pre Ukrajinu

01.06.2023 13:16

Európsky parlament podporil návrh zákona na zvýšenie európskej výroby munície a rakiet.

izrael

Zomrela Izraelčanka, ktorá bola od bombového útoku v roku 2001 v kóme

01.06.2023 13:09

Chana Nachenbergová bol v pizzerii Sbarro s dvojročnou dcérou. Tá útok prežila bez zranení.