Založ si blog

Ďaľší príklad ako podlo médiá manipulujú s ľuďmi

Som proti vojne. Nesúhlasím s tým, aby niekto z „vrchu“ povolával tých “nižšie” rozkazom do vojny. To, čo robia dnes rôzny “lídri” mi trošku pripadá ako kedysi keď sa v starom Ríme zabávali tak, že nahnali do Colosea gladiátorov aby medzi sebou bojovali a zabíjali sa na požiadavku obecenstva a cisára; a potom  oslavovali víťaza. Vtedy, v starom Ríme sa im to zrejme nezdalo ani nemorálne ani nesprávne a nemali pocit, že takto páchali zločiny.

Dnes si stačí dosadiť namiesto cisára dnešných prezidentov (a to vrátane Zelenského, lebo ani Ukrajinskí muži nemohli opustiť Ukrajinu), namiesto gladiátorov vojakov, a to obecenstvo sú hlavne médiá ale tiež my všetcia ostatní, ktorí toto schvaľujeme, či rôznymi výhovorkami ospravedlňujeme, či vyzbrojujeme. Ako ukrajinský vojak je ten morálny a ruský vojak je ten amorálny, hoci inak to sú rovnakí muži v tom, že obaja majú matky, manželky, deti, pričom ani jeden z nich nechce vojnu a obaja chcú byť so svojimi rodinami či si žiť svoj obyčajný život v mieri; pričom ani jeden ani druhý vojak nechce ísť do tej pomyselnej arény bojovať.

Dnes som si prečítala ďaľšiu mediálnu propagandu, ktorú médiá podsúvajú svojim obetným baránkom, teda svojim čitateľom.

Najskôr by som však rada poukázala na paragraf 154 z Trestného zákon č. 300/2005 Z. z.:

 

(1) Kto iného pohne k samovražde alebo inému k samovražde pomáha, ak došlo aspoň k pokusu o samovraždu, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až tri roky.

 

(2) Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak čin uvedený v odseku 1

 

a) spácha závažnejším spôsobom konania,

b) na chránenej osobe, alebo

c) z osobitného motívu.

Dnes, keď som si otvorila online správy našla som najmenej osem článkov, v ktorých médiá glorifikovali ruského rapera, ktorý spáchal samovraždu, vraj preto, lebo nechcel „ísť zabíjať“ (*) na Ukrajinu. Tohoto rapera v niektorých článkoch priamo opísali ako hrdinu, lebo sa zasamovraždil.

Ja tomu nerozumiem,  čo chcú médiá dosiahnuť takýmito hlboko amorálnymi článkami. Čo chcú tieto médiá? Prečo podsúvajú tento zúfalý čin tohoto rusa ako hrdinstvo? Chcú aby sa mladí muži zasamovražďovali?

Samovražda nie je hrdinstvo!

 

 

Nuž mne sa takáto mediálna masáž a propaganda zdá byť hlboko amorálna. To okrem toho, že takáto propaganda si myslím, že prekračuje Trestný zákon; teda takáto propaganda je aj trestná. Teda aspoň tam, kde sú zákony na to, aby sa dodržiavali. Povzbudzovanie k samovražde je trestné. Aspoň pokiaľ platí to, čo je napísané v platnom zákone citovanom tu vyššie. A tieto zákony platia pre každého, aj pre médiá. Aspoň v demokratickej spoločnosti je tomu tak. Po anglicky tomu hovoríme „The Rule of Law“.

 

 

—–

P.S. (*)  Som proti zabíjaniu. Neschvaľujem zabíjanie.

 

Môj názor tiež je, že:

Publikovanie odkazu daného rapera ako sa vyhnúť mobilizácii by sa dalo, alebo sa dá interpretovať ako návod k samovražde. (To však neznamená, že ja mobilizáciu schvaľujem. Som proti mobilizácii či už v Rusku alebo na Ukrajine alebo kdekoľvek inde na svete.)

Ja považujem Čaputovú za prekliatie Slovenska

10.05.2023

Osobne si myslím, že Čaputová je prekliatím Slovenska. Ja osobne ju nevidím ako prezidentku, ktorej by akokoľvek záležalo na občanoch Slovenska. Po prvé, Čaputová je pre mňa antitézou vlády ľudu. Ona pre mňa vlastne predstavuje prototyp diktátora. Lebo keby jej na ľudoch záležalo, tak by rešpektovala vôľu ľudu. Po druhé, keby Čaputovej čo i len trochu záležalo na [...]

Na inú nôtu v dnešnom svete: Neverím firme Basepaws, ktorá vraj vykonáva genetické testovanie mačiek.

30.03.2023

Neverím im, lebo neverím klamárom a podvodníkom a takým, čo majú bordel vo veciach. Na úvod by som rada prezentovala túto fotografiu môjho už zosnulého kocúra Snowy-ho. Čo z fotografie možno nie je vidno je, že srsť Snowyho nemala tzv. “undercoat”, slovník mi to preložil ako “podsadu”. Čo tiež nie je na fotografii vidno je, že Snowy nikdy nevážil viacej ako [...]

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

Poľsko protest opozícia zákon Rusko vplyv uarus

Vo Varšave protestuje proti vláde pol milióna ľudí

04.06.2023 16:42

Poľská opozícia protest označila za skúšku schopnosti ukončiť po voľbách osemročnú vládu nacionalistov.

Tieň / Tajné služby / Sledovanie / Špehovanie / Špión / Agent /

Medzinárodná tieňová agenda: Na tajnom stretnutí špionážnych služieb chýbali Rusi. Ukrajinec účasť poprel

04.06.2023 16:16

Vysokopostavení predstavitelia spravodajských služieb z celého sveta sa zišli na tajnom stretnutí.

Pacient / Zdravotníctvo /

Dostupnosť zdravotnej starostlivosti sa môže čoskoro ešte zhoršiť, varuje INESS

04.06.2023 16:02

Počet osôb vo veku 70 a viac rokov na jedného lekára by sa mal do roku 2030 zvýšiť oproti roku 2021 o desať.

SR Košice HaZZ požiar obeť byt KEX

Tragédia v Košiciach: Pri požiari zahynula jedna osoba, dve z horiaceho bytu vyskočili

04.06.2023 15:35

Požiar vypukol predpoludním v byte na prízemí na Ulici Slobody.