Založ si blog

Hypokriti odsudzujú za pozdrav “Na stráž”

Ja osobne nesúhlasím a nikdy nebudem súhlasiť za odsudzovanie ľudí za to, že sa zdravia nejakým pozdravom, hoci napríklad aj pozdravom “Na stráž”. Nesúhlasím s tým, že tento pozdrav treba zavrhnúť len preto, lebo sa ním zdravili počas Slovenského štátu.

Ja osobne toto považujem za hypokritické.

Pretože keď si porovnám pozdravy “Na stráž” a “Amen”, tak “Amen” používali tí katolícky inkvizítori, ktorí nie tak dávno v histórii ľudstva upaľovali ľudí za živa. Pápež sa za tieto ohavné činy po pár sto  rokoch ospravedlnil a ide sa ďalej. Ako keby bolo možné niečo takéto odčiniť nejakým ospravedlnením. Ja to vidím tak, že podľa logiky slovenských súdov by mal každý, kto hovorí Amen byť odsúdený, pretože týmto slovom prejavuje sympatie k ideológii, ktorá kedysi okrem ostatných zločinov upaľovala ľudí za živa a teda týmito ohavnými činmi porušovala ľudské práva, teda prejavil sympatie k skupine, hnutiu alebo ideológii, ktorá v minulosti smerovala k potlačeniu základných práv a slobôd, a ktorá hlásala v minulosti náboženskú nenávisť voči tým, ktorí mali iný názor, voči vedcom, voči ženám, či voči iným náboženstvám. Detto sa katolícka cirkev ospravedlnila za sexuálne zločiny páchané jej predstaviteľmi. Detto sa pápež ospravedlnil za koloniálne zločiny, ktoré spáchala cirkev v minulosti. Opäť sa teda de facto jednalo o skupinu, hnutie alebo ideológiu, ktorá smeruje a v minulosti smerovala k potlačeniu základných práv a slobôd, alebo ktorá hlása rasovú, etnickú, národnostnú, náboženskú nenávisť. Navyše katolícka cirkev naďalej mnohými svojimi teóriami, ktoré vnucuje ľuďom, ľuďom ubližuje, rovnako ako každá iná ideológia.

Ak má byť spravodlivosť slepá, tak nechápem, prečo jednej skupine stačí, keď sa jej predstaviteľ verejne teatrálne ospravedlní ale členov inej skupiny budú verejne každého osobitne kriminálne stíhať len za formu pozdravu.

Podľa môjho názoru nie je dôležité, ako sa kto oblieka, akej farby či strihu si oblečie košeľu. Nie je dôležité, ako sa pozdraví, pokiaľ nechrlí zo seba nenávisť, neponižuje iných či sa nad nich nevyvyšuje. Dôležité sú skutky daného jedinca či skupiny.

Som toho názoru, že títo ľudia odsúdení slovenskými súdmi za formu pozdravu, sú nespravodlivo odsúdení. Súdiť treba za skutky. Ako kedysi povedala kráľovná Elizabeth Prvá, „keď moji ľudia porušia zákon, budú potrestaní, dovtedy však budú pod mojou ochranou.“ Mimochodom, katolícka cirkev aj túto ženu prenasledovala. Rovnako ako dnes slovenské súdy prenasledujú ľudí za pozdrav “Na stráž”.


***

Aktualizované: Pre David C. 16:15 v diskusii: Presne tak. Veď je to absurdné aby ľudí kriminálne súdili za pozdrav či už ‘Česť práci’, či už za pozdrav ‘S pánom Bohom’ (ako sa hovorilo kedysi), alebo hoci za ‘Na stráž’. Zločin je nie v pozdrave, či v čísle, či v odeve. Zločin je v zlých skutkoch, vo vraždách, vo fyzickom alebo psychickom násilí, v krádežiach a tak ďalej.

 

*******

Pre cicero21 o 16:41. Not the point. Väčším a aktuálnejším zločinom, ktorý spôsobil nekonečné fyzické, finančné a mentálne utrpenie miliónom a miliardám ľudí dnes vrátane strát na životoch zatiaľ okolo 3 miliónov ľudí and counting sú niektoré toxické slová vyslovené predstaviteľmi/predstaviteľkami WHO, ktorí napriek spáchaným zločinom nikdy nebudú braní na zodpovednosť. Taká je ľudská “spravodlivosť”.

Ja považujem Čaputovú za prekliatie Slovenska

10.05.2023

Osobne si myslím, že Čaputová je prekliatím Slovenska. Ja osobne ju nevidím ako prezidentku, ktorej by akokoľvek záležalo na občanoch Slovenska. Po prvé, Čaputová je pre mňa antitézou vlády ľudu. Ona pre mňa vlastne predstavuje prototyp diktátora. Lebo keby jej na ľudoch záležalo, tak by rešpektovala vôľu ľudu. Po druhé, keby Čaputovej čo i len trochu záležalo na [...]

Na inú nôtu v dnešnom svete: Neverím firme Basepaws, ktorá vraj vykonáva genetické testovanie mačiek.

30.03.2023

Neverím im, lebo neverím klamárom a podvodníkom a takým, čo majú bordel vo veciach. Na úvod by som rada prezentovala túto fotografiu môjho už zosnulého kocúra Snowy-ho. Čo z fotografie možno nie je vidno je, že srsť Snowyho nemala tzv. “undercoat”, slovník mi to preložil ako “podsadu”. Čo tiež nie je na fotografii vidno je, že Snowy nikdy nevážil viacej ako [...]

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

putin

Putinove ciele na Ukrajine? Všetky zlyhali, pripúšťa poslanec vládnej strany

04.06.2023 06:00

„V ktorom z týchto bodov sme dosiahli výsledky? Ani jednom. Navyše niektoré z nich prestali mať akýkoľvek zmysel," hovorí poslanec Putinovho Jednotného Ruska.

šimečka, sulík, pellegrini, fico

Hlas a Republika ohrozujú Smer. Uvidíme súboj dvojičiek? Prepojení sú aj PS a Saska, voliči spájanie nechcú

04.06.2023 06:00

Hitom týchto volieb je aj spájanie strán. Aj keď sa o ňom hovorí mesiace, stranám sa to nedarí a voliči im odkázali jasné nie.

cirkev, kňaz, biblia, omša, kostol, kresťania, kríž, Kristus, Ježiš

Niekoľko základných škôl v Utahu zakázalo Bibliu kvôli "vulgarite a násiliu"

03.06.2023 20:49

Zákaz prichádza v čase, keď sa konzervatívci v niektorých amerických štátoch usilujú o zákaz výučby o témach, ako sú práva komunity LGBT alebo rasová identita.

Srbsko / Kosovo / KFOR /

EÚ pohrozila Srbsku a Kosovu sankciami, ak nezabránia opakovaniu násilností

03.06.2023 19:45

EÚ vyzvala na urýchlené obnovenie pokoja v severnej časti Kosova, kde koncom mája srbskí militanti počas protestov zaútočili na mierové jednotky NATO.