Založ si blog

Hypokriti odsudzujú za pozdrav “Na stráž”

Ja osobne nesúhlasím a nikdy nebudem súhlasiť za odsudzovanie ľudí za to, že sa zdravia nejakým pozdravom, hoci napríklad aj pozdravom “Na stráž”. Nesúhlasím s tým, že tento pozdrav treba zavrhnúť len preto, lebo sa ním zdravili počas Slovenského štátu.

Ja osobne toto považujem za hypokritické.

Pretože keď si porovnám pozdravy “Na stráž” a “Amen”, tak “Amen” používali tí katolícky inkvizítori, ktorí nie tak dávno v histórii ľudstva upaľovali ľudí za živa. Pápež sa za tieto ohavné činy po pár sto  rokoch ospravedlnil a ide sa ďalej. Ako keby bolo možné niečo takéto odčiniť nejakým ospravedlnením. Ja to vidím tak, že podľa logiky slovenských súdov by mal každý, kto hovorí Amen byť odsúdený, pretože týmto slovom prejavuje sympatie k ideológii, ktorá kedysi okrem ostatných zločinov upaľovala ľudí za živa a teda týmito ohavnými činmi porušovala ľudské práva, teda prejavil sympatie k skupine, hnutiu alebo ideológii, ktorá v minulosti smerovala k potlačeniu základných práv a slobôd, a ktorá hlásala v minulosti náboženskú nenávisť voči tým, ktorí mali iný názor, voči vedcom, voči ženám, či voči iným náboženstvám. Detto sa katolícka cirkev ospravedlnila za sexuálne zločiny páchané jej predstaviteľmi. Detto sa pápež ospravedlnil za koloniálne zločiny, ktoré spáchala cirkev v minulosti. Opäť sa teda de facto jednalo o skupinu, hnutie alebo ideológiu, ktorá smeruje a v minulosti smerovala k potlačeniu základných práv a slobôd, alebo ktorá hlása rasovú, etnickú, národnostnú, náboženskú nenávisť. Navyše katolícka cirkev naďalej mnohými svojimi teóriami, ktoré vnucuje ľuďom, ľuďom ubližuje, rovnako ako každá iná ideológia.

Ak má byť spravodlivosť slepá, tak nechápem, prečo jednej skupine stačí, keď sa jej predstaviteľ verejne teatrálne ospravedlní ale členov inej skupiny budú verejne každého osobitne kriminálne stíhať len za formu pozdravu.

Podľa môjho názoru nie je dôležité, ako sa kto oblieka, akej farby či strihu si oblečie košeľu. Nie je dôležité, ako sa pozdraví, pokiaľ nechrlí zo seba nenávisť, neponižuje iných či sa nad nich nevyvyšuje. Dôležité sú skutky daného jedinca či skupiny.

Som toho názoru, že títo ľudia odsúdení slovenskými súdmi za formu pozdravu, sú nespravodlivo odsúdení. Súdiť treba za skutky. Ako kedysi povedala kráľovná Elizabeth Prvá, „keď moji ľudia porušia zákon, budú potrestaní, dovtedy však budú pod mojou ochranou.“ Mimochodom, katolícka cirkev aj túto ženu prenasledovala. Rovnako ako dnes slovenské súdy prenasledujú ľudí za pozdrav “Na stráž”.


***

Aktualizované: Pre David C. 16:15 v diskusii: Presne tak. Veď je to absurdné aby ľudí kriminálne súdili za pozdrav či už ‘Česť práci’, či už za pozdrav ‘S pánom Bohom’ (ako sa hovorilo kedysi), alebo hoci za ‘Na stráž’. Zločin je nie v pozdrave, či v čísle, či v odeve. Zločin je v zlých skutkoch, vo vraždách, vo fyzickom alebo psychickom násilí, v krádežiach a tak ďalej.

 

*******

Pre cicero21 o 16:41. Not the point. Väčším a aktuálnejším zločinom, ktorý spôsobil nekonečné fyzické, finančné a mentálne utrpenie miliónom a miliardám ľudí dnes vrátane strát na životoch zatiaľ okolo 3 miliónov ľudí and counting sú niektoré toxické slová vyslovené predstaviteľmi/predstaviteľkami WHO, ktorí napriek spáchaným zločinom nikdy nebudú braní na zodpovednosť. Taká je ľudská “spravodlivosť”.

Je novodobý liberalizmus nástroj pro-ruskej propagandy?

23.10.2022

Keď si občas prečítam dennú tlač, a to je úplne jedno ktorú, tak mi to jednoducho nerobí dobre. Všetko mi pripadá, že je naopak. Biele je čierne a čierne je biele. Je v tom nejaký chaos. Pred nejakým časom som sa dostala k prednáškam Yuri Bezmenova na Youtube. Yuri Bezmenov bol novinár z bývalého Sovietskeho zväzu a bývalý KGB agent, ktorý dezertoval do Kanady, [...]

Vraj vodič zadržaný s 3. 04 promile alkoholu v krvi zomrel v cele policajného zaistenia

11.10.2022

V článku som sa dočítala o ďaľšom zbytočnom úmrtí v cele policajného zaistenia. Asi slovenskí policajti sú nie spôsobilí vykonávať riadne svoju profesiu, keď nevedia, že keď dajú človeka s takýmto objemom alkoholu v krvi, že je celkom reálne, že im v cele zomrie. Toto bola predvídateľná udalosť. Človek môže zomrieť na akútny dôsledok otravy alkoholom z [...]

Ako si poradiť s alkoholom za volantom?

10.10.2022

Niektorí apelujú na zvyšovanie trestov. Ja si myslím, že takéto myslenie je nesprávne a hypokritické. Pretože alkohol je všade veľmi ľahko dostupný. Pretože naše sociálne zvyklosti sú také, že alkohol sa podáva všade, že mnohí si nedokážu predstaviť žiadnu oslavu bez alkoholu. Alkohol sa podáva, až na vzácne výnimky, v každej reštaurácii, všade. V každom [...]

sloviansk

Na letisko Engels dopadol dron, Rusi zrejme prišli o bombardéry. Pri Riazani vybuchla cisterna

05.12.2022 09:24

Videozáznam z údajného útoku dronu na letisko Engels podľa servera Meduza zverejnil poradca ukrajinského ministra vnútra Anton Heraščenko.

polícia, policajná páska

Na D1 na vjazde do Bratislavy zo Senca sa zrazili štyri autá

05.12.2022 08:38, aktualizované: 09:12

Vodiči sa zdržia v kolónach zhruba 15 minút.

vojna na ukrajine, tank, bachmut

Kvíz: Čo viete o ruskej agresii na Ukrajine? Otestujte sa

05.12.2022 07:45

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu prešlo už viac ako deväť mesiacov. Otestujte sa - čo všetko viete o tom, čo súvisí s touto vojnou?

Bojová stíhačka / F-35A /

Nemci varujú pred nákupom stíhačiek F-35 v USA, vidia v tom značné riziká

05.12.2022 07:30

Vyplýva to z dôverného listu rozpočtovému výboru Spolkového snemu (Bundestag), ktorý má k dispozícii agentúra AFP.

Zora Macko

Pohľad obyčajnej ženy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 234
Celková čítanosť: 1237975x
Priemerná čítanosť článkov: 5290x

Autor blogu