Založ si blog

Verejná ochrankyňa práv je úplne ale úplne vedľa. Ako obyčajne.

Vo svojom FB príspevku dnes verejná ochrankyňa práv poukázala, citujem:

Poukázala som na neprimerané zásahy do ľudských práv, no predovšetkým na nedostatočnú možnosť brániť sa voči protipandemickým opatreniam.

Ja mám úplne opačný názor na túto vec ako verejná ochrankyňa práv. Môj názor na vec je ten, že ľudia majú predovšetkým právo na zdravie, teda v tomto konkrétnom prípade, aby neboli zbytočne vystavovaní riziku nakazenia sa infekčnou chrobou, v tomto prípade Covid-19.

Ešte keby sa pani Patakyová na svojom Facebook-u zaoberala viacej tými, ktorých ľudské práva boli naozaj porušené, napríklad ľudí v domovoch sociálnych služieb, v opatrovateľských domoch, či tých hospitalizovaných v nemocniciach, keď boli úplne zakázané návštevy, alebo keď je potrebné odkázanú blízku osobu sprevádzať na vyšetrenie ale “vďaka” pandémii to je nie možné. Nevšimla som si, že by na toto poukázala verejná ochrankyňa práv. Nie. Ona poukázala vo svojom FB príspevku na to, že počas pandémie bol zamedzovaný, citujem:

prístup cudzincov na územie SR”.

Keď som si toto prečítala v jej FB príspevku, zostala som v šoku. Je celosvetová pandémia, ale verejnú ochrankyňu práv zaujíma, že cudzinci nemajú prístup na územie SR! Alebo karantény pre celé rómske osady. Naozaj nechápem. Pretože ak sa v danej rómskej osade vyskytol Covid-19 a vzhľadom na fakt, že Covid-19 môžu prenášať aj ľudia bez symptómov, tak naozaj nechápem, že s čím má verejná ochrankyňa práv problém. S biológiou? Teda s exaktnými vedami?

Ja naozaj neviem, aké sú právne vedomosti pani Patakyovej, keďže vo svojom FB príspevku tvrdí, že ochrana základných práv a slobôd nebola prioritou “dotknutých orgánov”. Naozaj nechápem. Pretože po prvé, počas núdzového stavu môže vláda SR obmedziť v potrebnom rozsahu niektoré ľudské práva.

Ako príklad uvediem, že ľudia majú právo aj na to, aby nenastal taký kolaps zdravotného systému, aký nastal v danom čase napr. v Taliansku alebo v Španielsku, keď boli natoľko preťažené ich zdravotné systémy, že zdravotníci museli vyberať, že komu pomôžu a koho pošlú domov zomrieť bez pomoci. Právo na fungujúcu zdravotnú starostlivosť ja osobne považujem za jedno zo základných ľudských práv.

Ja osobne si myslím, že nastal čas aby túto verejnú ochrankyňu práv odvolali a nahradili ju niekým, kto právu a spravodlivosti naozaj rozumie. A hlavne niekým, kto má zdravý rozum.

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

Ako to vyzerá, keď výchovu riadia liberálne orientované subjekty

14.02.2023

Z dnešných správ Toronte: https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/teen-arrest-spadina-station-attack-1.6748341. V preklade, dvaja pubertiaci vo veku 15 a 16 rokov a jedno dievča vo veku 15 rokov porezali neznámu ženu do tváre počas hádky na stanici metra v Toronte. Toto je výsledok výchovy v torontských školách. Žiadny z týchto pubertiakov nemôže byť menovaný [...]

Absurdnosti daňových zákonov na Slovensku

15.01.2023

Počúvam tlačovú debatu Smer-SD, “TB: Tak ešte raz a pomaly – Matovič optimalizoval dane, to je fakt!” v ktorej predseda Smer-SD doc. Fico predkladá dôkazy, ktoré majú dokazovať daňové podvody, ktoré spáchal Igor Matovič, predseda OĽANO. Celá situácia sa mi zdá byť absurdná. Aspoň teda keď si to porovnám s daňovými zákonmi v Kanade. Google prekladač takto [...]

Trump, pence

Súd nariadil Penceovi vypovedať v kauze Trumpovej snahy zvrátiť voľby

28.03.2023 23:20

Bývalý americký viceprezident Mike Pence však nebude musieť odpovedať na otázky ohľadom svojich krokov v súvislosti s útokom na Kapitol.

zelenskyj ukrajina vojak

Zelenskyj pokračuje v návšteve oblastí postihnutých vojnou. Zašiel až k ruskej hranici

28.03.2023 21:12

Zelenskyj sa stretol s predstaviteľmi a obyvateľmi dvoch miest v Sumskej oblasti a s pohraničnou strážou v utajenej lokalite.

Katalin Novák

Maďarská prezidentka podpísala ratifikáciu vstupu Fínska do NATO

28.03.2023 20:46

Katalin Nováková súčasne vyjadrila nádej, že poslanci maďarského parlamentu čoskoro ratifikujú aj vstup Švédska do aliancie.

Francúzsko Paríž zamestnanci reformy dôchodky protest

Francúzsko zasiahla desiata vlna protestov. Nasadili rekordný počet policajtov

28.03.2023 20:16, aktualizované: 22:36

Počas ďalších masových protestov proti reforme dôchodkového systému vypukli v utorok v Paríži násilné strety medzi demonštrantmi a políciou.