Založ si blog

Verejná ochrankyňa práv je úplne ale úplne vedľa. Ako obyčajne.

Vo svojom FB príspevku dnes verejná ochrankyňa práv poukázala, citujem:

Poukázala som na neprimerané zásahy do ľudských práv, no predovšetkým na nedostatočnú možnosť brániť sa voči protipandemickým opatreniam.

Ja mám úplne opačný názor na túto vec ako verejná ochrankyňa práv. Môj názor na vec je ten, že ľudia majú predovšetkým právo na zdravie, teda v tomto konkrétnom prípade, aby neboli zbytočne vystavovaní riziku nakazenia sa infekčnou chrobou, v tomto prípade Covid-19.

Ešte keby sa pani Patakyová na svojom Facebook-u zaoberala viacej tými, ktorých ľudské práva boli naozaj porušené, napríklad ľudí v domovoch sociálnych služieb, v opatrovateľských domoch, či tých hospitalizovaných v nemocniciach, keď boli úplne zakázané návštevy, alebo keď je potrebné odkázanú blízku osobu sprevádzať na vyšetrenie ale “vďaka” pandémii to je nie možné. Nevšimla som si, že by na toto poukázala verejná ochrankyňa práv. Nie. Ona poukázala vo svojom FB príspevku na to, že počas pandémie bol zamedzovaný, citujem:

prístup cudzincov na územie SR”.

Keď som si toto prečítala v jej FB príspevku, zostala som v šoku. Je celosvetová pandémia, ale verejnú ochrankyňu práv zaujíma, že cudzinci nemajú prístup na územie SR! Alebo karantény pre celé rómske osady. Naozaj nechápem. Pretože ak sa v danej rómskej osade vyskytol Covid-19 a vzhľadom na fakt, že Covid-19 môžu prenášať aj ľudia bez symptómov, tak naozaj nechápem, že s čím má verejná ochrankyňa práv problém. S biológiou? Teda s exaktnými vedami?

Ja naozaj neviem, aké sú právne vedomosti pani Patakyovej, keďže vo svojom FB príspevku tvrdí, že ochrana základných práv a slobôd nebola prioritou “dotknutých orgánov”. Naozaj nechápem. Pretože po prvé, počas núdzového stavu môže vláda SR obmedziť v potrebnom rozsahu niektoré ľudské práva.

Ako príklad uvediem, že ľudia majú právo aj na to, aby nenastal taký kolaps zdravotného systému, aký nastal v danom čase napr. v Taliansku alebo v Španielsku, keď boli natoľko preťažené ich zdravotné systémy, že zdravotníci museli vyberať, že komu pomôžu a koho pošlú domov zomrieť bez pomoci. Právo na fungujúcu zdravotnú starostlivosť ja osobne považujem za jedno zo základných ľudských práv.

Ja osobne si myslím, že nastal čas aby túto verejnú ochrankyňu práv odvolali a nahradili ju niekým, kto právu a spravodlivosti naozaj rozumie. A hlavne niekým, kto má zdravý rozum.

Aký je rozdiel medzi komunistami, ktorí v 1986 zorganizovali prvomájový sprievod a organizátormi festivalu Pohoda v 2024?

13.07.2024

Lebo v oboch prípadoch sa hromadné akcie nemali konať. Akurát komunistov je dnes možné kritizovať ale organizátorov Pohody asi veľmi nie. (V minulosti som v diskusnom príspevku na Pravde skritizovala jednu učiteľku za to, že zobrala deti počas silného vetra na prechádzku a následne jedno dieťa zabil tuším konár zo stromu (podľa môjho názoru spolu s kriminálnym správaním [...]

Amorálnosť kanadských médií

07.07.2024

Aby som sa priznala, moc kanadské médiá nesledujem. Naozaj mi nemajú nič čo pozitívne ponúknuť. Ale posledné dni sa tieto médiá prepadli až popod dnúce dno. Keď totiž nejako náhodne zapnem rádio, napr. v aute, ihneď sa na mňa vyvalí spŕška amorálnosti. Predposledný piatok som chvíľku počúvala rádio, kým som šoférovala. Po celý čas rozoberali štrajk LCBO. LCBO [...]

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.