Založ si blog

Slovensko som nikdy nepovažovala za právny štát

Rozsudok, ktorý dnes, 3. septembra 2020 vyniesol Špecializovaný trestný súd v Pezinku znamená pre mňa len toľko, že o spravodlivosti sa na Slovensku nerozhoduje podľa práva a zákona ale, že o spravodlivosti sa rozhoduje na Slovensku niekde inde a inak.

***

Priamym svedkom takéhoto rozhodovania som bola aj ja, keď v reštitučnej kauze mojej nebohej svokry sa nám lokálny mafiáni smiali rovno do tvárí, že ak by hocijaký znalec rozhodol inak ako bolo v znaleckom posudku, ktorý vypracoval ich človek, tak taký znalec nebude viacej znalcom, že vraj to oni vybavia. (Pričom ten znalecký posudok si vtedy ani súd ani ministerstvo ani nedali námahu doručiť reštituentke, o ktorej majetku sa jednalo; samozrejme preto, lebo polovičku majetku v ňom “znalec” neocenil, lebo vraj ten majetok podľa znalca, nie sudcu, ktorý mal len oceňovať majetok, nespadal do reštitúcie. Dokonca ministerstvo zašlo až tak ďaleko, že si nikdy nedalo ani len námahu doručiť reštituentke rozhodnutie vo veci, ktoré urobilo. Veď na Slovensku je to tak. A dodnes sa s tým na Slovensku súdy vo viacerých inštanciách nedokázali vysporiadať. Veď na Slovensku je to tak.)

***

Monika Tódová vraj zverejnila, že ako hlasoval v tejto dnešnej kauze v Pezinku senát. Následne o tom, ako hlasoval senát som sa dočítala v Infovojne.sk. (Keďže v inej tlači som sa to už ja nedočítala.)

Ja si myslím, že verejnosť má v takomto prípade zlyhania spravodlivosti právo vedieť, ako hlasoval senát. Pretože v tomto prípade presne toto hovorí o stave súdnictva na Slovensku. Ja si totiž myslím, že o spravodlivosti v tejto veci sa rozhodovalo niekde úplne inde ako v súdnej sieni. Presne tak, ako keď sa nám do tvári rehotali vtedy lokálny mafiáni. (A vlastne sa rehocú dodnes a keďže na Slovensku je to tak, tak asi budú sa rehotať naveky vekov.)

Ja to totiž čítam presne tak, že aj v tejto veci prejednanej dnes na Špecializovanom súde v Pezinku sa rozhodovalo niekde úplne inde. Že sa verdikt vybavoval niekde úplne inde a na úplne inej úrovni. Hlavne úplne inak ako sa to robí tam, kde funguje právny štát tak, ako má. V každom prípade, s takým verdiktom nemá žiadna spravodlivosť ani právo absolútne nič spoločné.

***

Slovensko som nikdy nepovažovala za štát, v ktorom platia právne princípy a zákon. Je to štát, kde sa miestami chodí na úrady s bonbonierou a podobne. Kde úradník je nie na to aby slúžil občanom, ale naopak, kde občan musí často krát chodiť aj po špičkách okolo úradníkov, aby dosiahol to, na čo má jednoducho právo.  Odkiaľ keď príde žiť starý človek do normálnej krajiny, a ide na operáciu do nemocnice, tak si tajne odnesie bankovky v obálke a strká ich lekárom do vrecák, lebo po toľkých rokoch prežitých na Slovensku už nedokáže ani pochopiť, že sa to tak v normálnej krajine nerobí; že tu sa lekárom obálky do vrecák nestrkajú. Takéto spôsoby sú evidentne stále na Slovensku bežné a evidentne žiadna existencia nejakého špecializovaného trestného súdu takéto patologické maniere na Slovensku, roznesené ako rakovina v najvyššom štádiu, ich neodstráni.

***

Čo je najhoršie, že ľudia ako ja už dávno prestali veriť v to, že Slovensko bude ešte niekedy krajinou, do ktorej bude môcť spravodlivosť vstúpiť a normálne tam existovať namiesto každodennej zločinnosti hlboko tam zakorenenej a dokonca aj pod ochranou tých na najvyšších postoch.

Keď sledujem správy, tak mi je nevoľno

24.03.2024

Fico sa dal pred asi dvoma či troma dňami počuť, že vraj potom ako predošlá vláda darovala S-300 na Ukrajinu, nemáme vraj ako chrániť slovenské nebo a jadrové elektrárne na Slovensku. Nerozumela som celkom. V iných správach, zahraničných, som sa dočítala, že vraj potom ako Rusko vyhlásilo vojnu Ukrajine, po znefunkčnení elektrárne na Dnepri musí Ukrajina zvýšiť dovoz [...]

K zmene Trestného zákona

21.01.2024

Celá opozícia vrátane prezidentky Slovenskej republiky narieka ako sa zvýši kriminalita na Slovensku po zrušení Špeciálnej prokuratúry a po navrhovanej zmene Trestného zákona. Namiesto tvrdých nepodmienečných trestov za finančné zločiny sa tieto majú nahradiť inými trestami. Ako opozícia tak aj “not my prezidentka” nariekajú nad tým, že tieto, podľa nich, [...]

Vypočula som si pani Petkovú a som totálne zhrozená, kto sa v médiách vyjadruje k otázkam právneho štátu

13.01.2024

V tejto relácii Zuzany Kovačič Hanzelovej, 10:49, sa p. Petková vyjadrila, okrem iného, takto, citujem: “Áno, SMER má svojich voličov, ale to rozhodne nie sú všetci občania Slovenskej republiky.” Toto povedala okrem ostatných nezmyslov v danej relácii. Nebudem ich tu všetky menovať, lebo to by bol inak veľmi dlhý blog a na to ani nemám teraz čas. *** Ústava Slovenskej [...]

Pamätná tabuľa návštevy Alžbety II. na Hrebienku

Na Hrebienku je už tretia tabuľa na pamiatku návštevy kráľovnej Alžbety II. Dve ukradli

15.04.2024 08:00

Vysoké Tatry majú pre britského kráľa Karola III. originálnu letenku, špeciálny skipas a pozvánku na návštevu.

sydney

Útočník, ktorý ubodal v Sydney šesť ľudí, sa podľa polície zameral na ženy

15.04.2024 06:55

Päť zo šiestich mŕtvych sobotného útoku boli ženy, rovnako väčšina z 12 zranených.

Izrael, Irán, Joe Biden, Tel Aviv

ONLINE: USA odmietli tvrdenia, že vopred vedeli o útoku Iránu na Izrael

15.04.2024 06:15, aktualizované: 08:23

Teherán podľa nemenovaného amerického predstaviteľa Spojeným štátom odkaz po začatí útokov s tým, že budú "vysoko deštruktívne".

vojna na Ukrajine, Joe Biden, Volodymyr Zelenskyj

ONLINE: Zelenskyj poukázal na Izrael: To je skutočná obrana. Od spojencov žiada odvážnu akciu aj pre Ukrajinu

15.04.2024 06:00, aktualizované: 08:01

"Spojenci by nemali zatvárať oči pred ruskými raketami a dronmi, znamená to, že je potrebná akcia - odvážna," uviedol Volodymyr Zelenskyj.