Založ si blog

Kam sme sa to s týmito liberálnymi demokratmi vlastne dopracovali?

Keď tu v Ontáriu, v Kanade, sprevádzate blízku osobu na pohotovosť, podotýkam nie preto, že by mala COVID-19, tak vás obvinia, že máte COVID-19 a preto doprevádzať takto na vás odkázanú osobu nesmiete. Zároveň ich vôbec netrápi, že chorá osoba, ktorú ste doprevádzali mala byť v opatere niekoho, kto mal podľa nich mať COVID-19. Žiadne testovanie, nič. Proste pod vedením terajšieho ministerského predsedu Kanady spolu s jeho hlavnou hygieničkou, inak osobou poverenou v Svetovej zdravotníckej organizácii dohľadom nad prevenciou pandémie takto doslova a do písmena zdecimovalo kanadské zdravotníctvo. Až tak zdecimovalo, že miestami je nie celkom bezpečné hľadať pomoc pre ťažko chorého na pohotovosti v Kanade. Toto píšem na základe svojej osobnej nedávnej skúsenosti.

Na druhej strane, je to úplne v poriadku povoliť demonštrácie BLM. (Skratka z „Black Lives Matters“.) Tam už sa vírus COVID-19, aspoň podľa kanadských politikov,  akosi neroznáša.

Dnes, 29. augusta 2020, na takejto “mierumilovnej” demonštrácii, ktorú organizovala vraj ‚Coalition for BIPOC Liberation‘ v Montreali, Quebec-u, Kanade, vraj zničili sochu prvého kanadského ministerského predsedu John A. MacDonalda. Vraj takto žiadajú obmedziť financovanie polície v Kanade. Avšak polícia v Kanade, tá okrem RCMP, (skratka z Royal Canadian Mounted Police), je financovaná z lokálnych pozemkových daní. Teraz neviem presne za čo teda títo v uliciach štrajkujú? Za to, aby sme mali nižšie dane na nehnuteľnostiach? Lebo ak nie, nemalo by to byť v demokratickej spoločnosti tak, že o tom, ako sa použijú tieto dane by mali rozhodovať hlavne/aj tí, ktorí tieto dane platia? Alebo štrajkovali proti RCMP, teda federálnej polícii, tej na koňoch? Aby, keď obmedzia financovanie polície, nemali čím tie kone nakŕmiť alebo o čo tu presne má akože ísť? Proste nechápem, nerozumiem.

V každom prípade zničenie sochy prvého kanadského ministerského predsedu John A. MacDonalda, a to dokonca za denného svetla, ja považujem za vandalizmus. Dokonca sa tak malo stať v prítomnosti polície, ktorá neviem z akého dôvodu nezasiahla proti týmto vandalom.

***

Hlavná hygienička Kanady, inak osoba poverená v Svetovej zdravotníckej organizácii dohľadom nad prevenciou pandémie, sa dala ešte v januári tohoto roku počuť naprieč sociálnymi sieťami a verejným mediálnym priestorom, že vraj diskriminácia bolí. (A preto nemalo byť správne vtedy zastaviť lety z Číny.) Chápem. Diskriminácia bolí. Pocit, že v domovoch dôchodcov následne zomierali osamote starí ľudia, ku ktorým nepustili dokonca ani nabližších príbuzných, ten iste nebolí. Ani fakt, že v mnohých takýchto zariadeniach zostali mnohé babičky a deduškovia bez možnosti aby ich mohli navštíviť ich najbližší. To predsa iste nebolí.

***

A ja sa len pýtam, čo sa to dnes vo svete deje? Kam sa vytratila obyčajná ľudskosť? Čo za zrudy rozhodujú o nás obyčajných ľuďoch na najvyšších verejných postoch? Ako sa na tie verejné posty vôbec dostali? Doprevádzať ťažko chorého (nie na COVID-19) na vás odkázaného je vraj proti zákonu; následkom čoho nedostane chorá osoba riadne ošetrenie, aké by mala dostať a v dôsledku táto osoba zostane na trvalo odkázaná na iných s trvalými zdravotnými následkami. Naopak, vandalizmus v uliciach – ničenie sôch – je najnovšie ľudským právom?

Prestávam všetkému rozumieť. Ja sa už len pýtam, “Kam sme sa to s týmito liberálnymi demokratmi vlastne dopracovali?”

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

Keď sledujem správy, tak mi je nevoľno

24.03.2024

Fico sa dal pred asi dvoma či troma dňami počuť, že vraj potom ako predošlá vláda darovala S-300 na Ukrajinu, nemáme vraj ako chrániť slovenské nebo a jadrové elektrárne na Slovensku. Nerozumela som celkom. V iných správach, zahraničných, som sa dočítala, že vraj potom ako Rusko vyhlásilo vojnu Ukrajine, po znefunkčnení elektrárne na Dnepri musí Ukrajina zvýšiť dovoz [...]

K zmene Trestného zákona

21.01.2024

Celá opozícia vrátane prezidentky Slovenskej republiky narieka ako sa zvýši kriminalita na Slovensku po zrušení Špeciálnej prokuratúry a po navrhovanej zmene Trestného zákona. Namiesto tvrdých nepodmienečných trestov za finančné zločiny sa tieto majú nahradiť inými trestami. Ako opozícia tak aj “not my prezidentka” nariekajú nad tým, že tieto, podľa nich, [...]

Richard Sulík, Peter Pčolinský, Milan Krajniak

Borisa Kollára po Krajniakovi opustil ďalší člen. Zo Sme rodina odišiel Peter Pčolinský

18.06.2024 19:43

Peter Pčolinský bol v minulosti podpredsedom hnutia.

Handlová, atentátnik, streľba, Fico

Lex atentát prerokuje parlament v skrátenom legislatívnom konaní

18.06.2024 19:33

Balík zákonov má riešiť niektoré opatrenia na zlepšenie bezpečnostnej situácie na Slovensku.

Pochod za slobodu a demokraciu

Na pochode za slobodu a demokraciu sa v Bratislave zišli stovky ľudí

18.06.2024 19:24

Súčasťou bolo aj verejné zhromaždenie, na ktorom sa čítalo spoločné vyhlásenie. To podpísalo 90 subjektov z celého Slovenska.

Matúš Šutaj Eštok, ministerstvo vnútra

Na futbal za štátne? Podľa rezortu vnútra je to bežné, Keketi však letel komerčnou linkou. Opozícia hovorí o papalášizme

18.06.2024 19:00

Minister cestovného ruchu a športu Dušan Keketi neletel špeciálom, ale klasickým letom. Bratislavský župan Juraj Droba cestu späť uhradí z vlastných peňazí. Politológ hovorí o škandále.