Založ si blog

Vypočula som si záverečnú reč Aleny Zsuzsovej

Vypočula som si ju na Youtube.

Vraj je nevinná. Vraj nepoznala ani obžalovaných Tomása Szaba ani Marčeka. Ale napriek tomu presne vie, koľko mal na vraždách zarobiť Zoltán Andruskó.

Vraj vyšetrovanie ani pojednávanie nepreukázali ani jeden jediný dôkaz o jej vine či akejkoľvek účasti na objednaní vrážd. Vraj ani jeden takýto dôkaz neobsahuje 30 tisíc stranový spis k obžalobe. Napriek vraj “zavádzajúcim” tvrdeniam prokurátorov a splnomocnencov reťazi “neexistujúcich” dôkazov o jej vine je vraj celá obžaloba postavená len a výlučne na svedectve jednej osoby, Zoltána Andruská. Vraj dôveryhodnosť svedka treba hodnotiť podľa doktríny RAVEN (acronym z Reputation-AbilityToSee-VestedInterest-Expertise-Neutrality)(napr. viď strana 16 v Bulletin Slovenskej advokácie 11/2018, Slovenská advokátska komora), podľa ktorej sa hodnotí podľa jeho reputácie, schopnosti vnímať (“ability to see”), vlastného záujmu (“vested interest” ), expertízy a nezaujatosti svedka. Vraj Zoltán Andruskó je človek, ktorý sa dlhodobo živil páchaním závažnej trestnej činnosti, ako sú podvody, krátenie daní, falšovanie dokladov, zakladanie firiem na biele kone, k čomu vraj používal väčšinou bezdomovcov, predával kradnuté autá, obchodoval so zbraňami, pral špinavé peniaze a pravidelne sa vraj stretával s osobami slovenského podsvetia a s osobami z podsvetia v zahraničí.

Dobre. Neviem síce odkiaľ má Zsuzsová takéto presné informácie o Zoltánovi Andruskóvi, ale dobre. Ja by som sa však pozastavila nad týmto tak, že aký to má byť človek, ktorý si objedná vraždu dvoch mladých nevinných ľudí? Má to byť obetavý manžel, vzorný otec, spoľahlivý pracovník v serióznom podniku? Lebo keď by mi takéhoto človeka s “dobrou reputáciou” doniesli ako svedka proti Zsuzsovej, tak by som skôr povedala, že je to nie reálna situácia. Proste je normálne očakávať, že sprostredkovateľ objednávky vraždy nebude žiaden anjel.

Vraj Andruskó dlží peniaze daňovému úradu, sociálnej poisťovni, exekútorom, iným subjektom, proste každému. Zaujímavé. Opäť, odkiaľ má Zsuzsová takéto presné informácie? Napriek tejto povesti svedka Andruská vraj mu ona požičiavala peniaze; asi od samej lásky k nemu.  Vraj Andruskó nemal ani na nájomné a preto vlastnil svoju Pizzériu na bieleho koňa. Zaujímavé, že všetky tieto informácie jej nebránili zbierať od Andruská úroky z peňazí, ktoré mu vraj ona požičala. Zaujímavé. A odkiaľ mala Zsuzsová tie peniaze, ktoré Andruskovi požičiavala? Vyhrala ich v lotérii? Vraj Andruskó dlží peniaze daňovému úradu? Dobre. A teraz sa opýtam inak. Tie úroky, ktoré Zsuzsová zbierala od Andruská si uviedla na svojom daňovom priznaní? To ako len tak medzi rečou. Akosi nechápem ani ďaľšiu argumentáciu Zsuzsovej. Andruskó, ktorý má byť posadnutý túžbou po moci a peniazoch, a ktorý inak mal všade dlhy, si z tejto túžby po peniazoch vraj objednal vraždu. Nejako mi to nesedí. Človek, ktorý má všade dlhy si z túžby po peniazoch z ničoho nič objedná vraždu, aby tých peňazí mal – viacej? Alebo aby tých dlhov mal viacej? Lebo ja tejto “logike” Zsuzsovej jednoducho akosi nerozumiem. Vraj Andruskó je usvedčený klamár. A preto mu vraj nie je možné veriť v ničom. Ako hovorí jedna “čestná”, “pravdovravná”, “poctivo sa živiaca” osoba, ktorá nikdy neklamala, však?

Niekde v tom slovnom šaláte Zsuzsovej hovorí niečo o tom, že jej mal Andruskó posielať nejakú SMS, že vraj dostal defekt. Nechápem. Prečo by mal Andruskó písať Zsuzsovej, že dostal defekt?  Lebo ja si myslím, že keď by bol býval naozaj dostal defekt, tak by si ho išiel dať opraviť ako po prvé. A v tom slovnom šaláte, ktorý je označovaný za jej záverečnú reč predsa predtým uviedla, že Andruskóvi exekútor zobral všetko, ak sa nemýlim. Alebo to bolo inak? Auto mu ten exekútor nakoniec nechal?

Podľa Zsuzsovej klamal však nielen Andruskó, ale aj vyšetrovateľ, aj prokurátor, aj Peter Tóth, aj znalec z odboru IT, aj znalec Heretik (ktorý mal vraj podľa Zsuzsovej robiť účelový posudok) a vlastne všetcia klamú, vrátane Szabóa a Marčeka (lebo podľa Zsuzsovej to vraj bolo celé inak) a len ona je lietadlo. Presnejšie iba ona a Kočner.

Ja jej však neverím ani pol slova. Pretože mňa Zsuzsová svojou “záverečnou rečou” presvedčila “beyond any reasonable doubt”, že je to práve ona, ktorá si tieto vraždy objednala.

Ja považujem Čaputovú za prekliatie Slovenska

10.05.2023

Osobne si myslím, že Čaputová je prekliatím Slovenska. Ja osobne ju nevidím ako prezidentku, ktorej by akokoľvek záležalo na občanoch Slovenska. Po prvé, Čaputová je pre mňa antitézou vlády ľudu. Ona pre mňa vlastne predstavuje prototyp diktátora. Lebo keby jej na ľudoch záležalo, tak by rešpektovala vôľu ľudu. Po druhé, keby Čaputovej čo i len trochu záležalo na [...]

Na inú nôtu v dnešnom svete: Neverím firme Basepaws, ktorá vraj vykonáva genetické testovanie mačiek.

30.03.2023

Neverím im, lebo neverím klamárom a podvodníkom a takým, čo majú bordel vo veciach. Na úvod by som rada prezentovala túto fotografiu môjho už zosnulého kocúra Snowy-ho. Čo z fotografie možno nie je vidno je, že srsť Snowyho nemala tzv. “undercoat”, slovník mi to preložil ako “podsadu”. Čo tiež nie je na fotografii vidno je, že Snowy nikdy nevážil viacej ako [...]

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

kladivko, knihy, váha, spravodlivosť, súd

Mimovládky vyzvali politikov na reformu prokuratúry i zmenu paragrafu 363

01.06.2023 13:45

Na štvrtkovom brífingu predstavili zástupcovia Nadácie Zastavme korupciu a Via Iuris deväť návrhov.

pápež, novak

Obmäkčil ju pápež. Nováková udelila v Maďarsku rekordný počet milostí

01.06.2023 13:43

Prezidentka udelila milosť okrem iných aj osobám z kauzy známej ako "proces Hunnia".

otruba, kováčová, grigová, burian, veľvyslanci

Prezidentka odovzdala poverovacie listiny novým veľvyslancom

01.06.2023 13:30

Všetci majú podľa Čaputovej bohaté skúsenosti a preto verí, že sú tou správnou voľbou na posty vedúcich misií v krajinách ich budúceho pôsobenia.

munícia, 155

Europoslanci schválili viac munície pre Ukrajinu

01.06.2023 13:16

Európsky parlament podporil návrh zákona na zvýšenie európskej výroby munície a rakiet.