Založ si blog

Vypočula som si záverečnú reč Aleny Zsuzsovej

Vypočula som si ju na Youtube.

Vraj je nevinná. Vraj nepoznala ani obžalovaných Tomása Szaba ani Marčeka. Ale napriek tomu presne vie, koľko mal na vraždách zarobiť Zoltán Andruskó.

Vraj vyšetrovanie ani pojednávanie nepreukázali ani jeden jediný dôkaz o jej vine či akejkoľvek účasti na objednaní vrážd. Vraj ani jeden takýto dôkaz neobsahuje 30 tisíc stranový spis k obžalobe. Napriek vraj “zavádzajúcim” tvrdeniam prokurátorov a splnomocnencov reťazi “neexistujúcich” dôkazov o jej vine je vraj celá obžaloba postavená len a výlučne na svedectve jednej osoby, Zoltána Andruská. Vraj dôveryhodnosť svedka treba hodnotiť podľa doktríny RAVEN (acronym z Reputation-AbilityToSee-VestedInterest-Expertise-Neutrality)(napr. viď strana 16 v Bulletin Slovenskej advokácie 11/2018, Slovenská advokátska komora), podľa ktorej sa hodnotí podľa jeho reputácie, schopnosti vnímať (“ability to see”), vlastného záujmu (“vested interest” ), expertízy a nezaujatosti svedka. Vraj Zoltán Andruskó je človek, ktorý sa dlhodobo živil páchaním závažnej trestnej činnosti, ako sú podvody, krátenie daní, falšovanie dokladov, zakladanie firiem na biele kone, k čomu vraj používal väčšinou bezdomovcov, predával kradnuté autá, obchodoval so zbraňami, pral špinavé peniaze a pravidelne sa vraj stretával s osobami slovenského podsvetia a s osobami z podsvetia v zahraničí.

Dobre. Neviem síce odkiaľ má Zsuzsová takéto presné informácie o Zoltánovi Andruskóvi, ale dobre. Ja by som sa však pozastavila nad týmto tak, že aký to má byť človek, ktorý si objedná vraždu dvoch mladých nevinných ľudí? Má to byť obetavý manžel, vzorný otec, spoľahlivý pracovník v serióznom podniku? Lebo keď by mi takéhoto človeka s “dobrou reputáciou” doniesli ako svedka proti Zsuzsovej, tak by som skôr povedala, že je to nie reálna situácia. Proste je normálne očakávať, že sprostredkovateľ objednávky vraždy nebude žiaden anjel.

Vraj Andruskó dlží peniaze daňovému úradu, sociálnej poisťovni, exekútorom, iným subjektom, proste každému. Zaujímavé. Opäť, odkiaľ má Zsuzsová takéto presné informácie? Napriek tejto povesti svedka Andruská vraj mu ona požičiavala peniaze; asi od samej lásky k nemu.  Vraj Andruskó nemal ani na nájomné a preto vlastnil svoju Pizzériu na bieleho koňa. Zaujímavé, že všetky tieto informácie jej nebránili zbierať od Andruská úroky z peňazí, ktoré mu vraj ona požičala. Zaujímavé. A odkiaľ mala Zsuzsová tie peniaze, ktoré Andruskovi požičiavala? Vyhrala ich v lotérii? Vraj Andruskó dlží peniaze daňovému úradu? Dobre. A teraz sa opýtam inak. Tie úroky, ktoré Zsuzsová zbierala od Andruská si uviedla na svojom daňovom priznaní? To ako len tak medzi rečou. Akosi nechápem ani ďaľšiu argumentáciu Zsuzsovej. Andruskó, ktorý má byť posadnutý túžbou po moci a peniazoch, a ktorý inak mal všade dlhy, si z tejto túžby po peniazoch vraj objednal vraždu. Nejako mi to nesedí. Človek, ktorý má všade dlhy si z túžby po peniazoch z ničoho nič objedná vraždu, aby tých peňazí mal – viacej? Alebo aby tých dlhov mal viacej? Lebo ja tejto “logike” Zsuzsovej jednoducho akosi nerozumiem. Vraj Andruskó je usvedčený klamár. A preto mu vraj nie je možné veriť v ničom. Ako hovorí jedna “čestná”, “pravdovravná”, “poctivo sa živiaca” osoba, ktorá nikdy neklamala, však?

Niekde v tom slovnom šaláte Zsuzsovej hovorí niečo o tom, že jej mal Andruskó posielať nejakú SMS, že vraj dostal defekt. Nechápem. Prečo by mal Andruskó písať Zsuzsovej, že dostal defekt?  Lebo ja si myslím, že keď by bol býval naozaj dostal defekt, tak by si ho išiel dať opraviť ako po prvé. A v tom slovnom šaláte, ktorý je označovaný za jej záverečnú reč predsa predtým uviedla, že Andruskóvi exekútor zobral všetko, ak sa nemýlim. Alebo to bolo inak? Auto mu ten exekútor nakoniec nechal?

Podľa Zsuzsovej klamal však nielen Andruskó, ale aj vyšetrovateľ, aj prokurátor, aj Peter Tóth, aj znalec z odboru IT, aj znalec Heretik (ktorý mal vraj podľa Zsuzsovej robiť účelový posudok) a vlastne všetcia klamú, vrátane Szabóa a Marčeka (lebo podľa Zsuzsovej to vraj bolo celé inak) a len ona je lietadlo. Presnejšie iba ona a Kočner.

Ja jej však neverím ani pol slova. Pretože mňa Zsuzsová svojou “záverečnou rečou” presvedčila “beyond any reasonable doubt”, že je to práve ona, ktorá si tieto vraždy objednala.

Fico ma dnes totálne znechutil

13.09.2020

Fico povedal (5:50), “… považujem za škandál a považujem za spáchanie trestného činu, a verím, že prokuratúra to bude stíhať, keď novinári zverejnili mená sudcov a ako kto hlasoval, pretože takto sa vytvára neuveriteľný nátlak na sudcu …” (7:02) “..dúfam, že nebudete spochybňovať moje skúsenosti v oblasti ústavného práva a medzinárodného práva z ľudských [...]

Vraj ja nechápem analógie

12.09.2020

Vraj mediálna objednávka. Vraj to bola analógia procesu Kočnera s procesom s Horákovou. Blbosť. O žiadnu analógiu s procesom s Horákovou sa v prípade procesu so Zsuzsovou a s Kočnerom nejednalo a ani nemôže nikdy jednať. Môj osobný názor je, že sudkyňa mala Kočnera odstaviť ihneď ako toto vyslovil. A môj osobný názor je tiež, že za to, že sudkyňa neodstavila [...]

Malígne mediálne premývanie mozgov “expertami” na Slovensku

10.09.2020

Vypočula som si ďaľší mediálny skvost. “Rozhovor so sociologičkou k rozsudku v prípade vraždy Kuciaka a Kušnírovej„. Tie skvosty, čo tam tá expertka sociologička zabľabotala, to v normálnom svete nemá obdobu. Vraj, napríklad: “ Možno aj ten dôkaz tej nezávislosti senátu je to, že tam nemožno očakávať dáku totálnu zhodu, že tam nedošlo k synergii. [...]

Recep Tayyip Erdogan

Turecko nevylučuje nové rokovania s Gréckom, varuje pred sankciami EÚ

20.09.2020 21:20

Turecko s Gréckom by mohli čoskoro obnoviť rozhovory ohľadom svojich sporov o prieskum ťažby ropy a zemného plynu.

minsk bielorusko násilie polícia demonštrant protest

Počas protestných akcií v Bielorusku zadržali viac ako 130 ľudí

20.09.2020 20:13

Najviac ľudí - asi 80 - bolo zadržaných v Minsku, kde sa konal pokojný Pochod spravodlivosti.

Alexej Navaľnyj

Vedec, ktorý sa podieľal na vývoji novička, sa ospravedlnil Navaľnému

20.09.2020 15:55

Mirzajanov vyslovil predpoklad, že Navaľnyj sa z otravy zotaví, no tento proces bude trvať takmer jeden rok.

Lucia Ďuriš Nicholsonová / SaS /

Lucia Ďuriš Nicholsonová si vie predstaviť, že by po odchode Sulíka viedla SaS

20.09.2020 14:21

Vo funkcii si vie sám seba predstaviť aj minister školstva Branislav Gröhling.