Založ si blog

Trump je jednička

Jednou z hlavných tém amerických médií hlavného prúdu (slniečkárov à la Amerika) v dnešných dňoch je údajný vraj útok Prezidenta Donalda Trumpa na novinárku zo CBS News menom Weijia Jiang.

V týchto médiách som sa nedočítala nič o tom, ako vznikol Wuhan vírus tiež nazývaný vírus Komunistickej strany Číny. Nič o tom, ako Čína tajila pred svetom tento vírus. Nič o tom, ako svojimi opatreniami ho de facto rozniesla po celom svete a tým spôsobila nekonečné strádania, zatiaľ najmenej 300 tisíc mŕtvych, 4 a pol milióna nakazených, rozumej, to číslo treba vynásobiť najmenej dvadsiatimi, recesia na celom svete. Nie, to sú nie problémy pre dnešné médiá hlavného prúdu. Podľa médií hlavného prúdu problém vo svete má byť xenofóbia a rasizmus! (Okrem iného to je aj rétorika Justin Trudeau-a, ministerského predsedu Kanady, ale tam nechcem teraz zachádzať.)

***

Niektorí dnešní novinári hlavného prúdu nevedia, čo je ich práca a nevedia kde je ich miesto. Na tejto tlačovej konferencii vraj “novinárka” Weija Jiang drzo odvrávala prezidentovi USA Donaldovi Trumpovi.  Evidentne táto “novinárka” nechápe, že ona tam je nie na danej tlačovej konferencii v Bielom dome aby debatovala s prezidentom USA ako rovná s rovným. Nie, na to tam nie je. Ona je na danej tlačovej konferencii aby tam pracovala. Jej práca má pozostávať z kladenia adekvátnych otázok verejného záujmu verejnému predstaviteľovi a tieto komunikovať prostredníctvom massmédií bežným ľuďom. Jej práca je nie odvrávať prezidentovi ani s ním riešiť politické či odborné problémy. (Ak by aj ona bola kompetentná akýkoľvek odborný problém aj mentálne pochopiť.)

Našťastie, dnes existuje možnosť si pozrieť záznamy z takýchto tlačových besied aj v priamom prenose. Danú tlačovú besedu som si aj v priamom prenose pozrela a musím uznať, že Trump je fantastický.

To, čo som ja videla v danom videu bol verbálny útok na prezidenta USA.

Po tomto verbálnom útoku na jeho osobu sa Trump nedal zviesť na slovnú prestrelku ale ukončil tlačovú konferenciu. Správne. Keď akreditovaní novinári nemajú záujem sa správať kultivovane, v rámci noriem slušnosti a zdravého rozumu, a nechápu, kde je ich miesto, je na mieste ukončiť tlačovú besedu.

***

Aktualizované (14. máj 2020 o18:54): Zabudla som dodať ten fakt, že v USA sa danej “novinárke” Weijia Jiang nestane nič. Možno dokonca dostane akreditáciu na ďalšiu tlačovú konferenciu s prezidentom USA v Bielom dome. Pre porovnanie, v Číne niektorí novinári, ktorí si dovolili napísať pravdu, alebo čokoľvek, čo neschválila či neodobrila Komunistická strana Číny, jednoducho zmizli z povrchu zemského, či sa našli na druhom svete. A nie iba novinári.

 

_______

Aktualizované 14. máj 2020 o 19:24pre Fúrika z diskusie:
Ako Boris Johnson tak aj Donald Trump sa riadili odporúčaniami WHO (Svetovej zdravotníckej organizácie) až kým ich Trump neprekukol, keď od tuším to bolo 31. januára 2020 uzavrel hranice s Čínou (= zastavil všetky lety z Číny do USA), za čo si vyslúžil aj od predstaviteľov WHO nadávky, že je xenofób a rasita. Mohla by som Ťa poprosiť, aby si pod mojimi blogmi nepapagájoval propagandu Komunistickej strany Číny? Možno (v lepšom prípade) si to neuvedomuješ, čo robíš ale robíš to. Čína používa západné médiá ako aj rôzne naivky na to, aby rozširovala svoju propagandu po celom svete.
Napríklad aj: V Kanade, keď sa konzervatívny poslanec federálnej vlády Kanady Derek Sloan opýtal, či Theresa Tam (v postavení obdobnom hlavnému hygienikovi, zároveň však pracuje aj pre Čínou kontrolovanú WHO) pracuje pre Kanadu alebo pre Čínu, spustil Justin Trudeau svoju obvyklú rétoriku o intolerancii a rasizme. Rozumej, dnes sa medzi slniečkármi nie je dovolené opýtať nič podstatné, lebo to je ihneď intolerancia a rasizmus. Otázky na Theresa Tam sa týkali toho, že prečo neboli zastavené lety z Číny, keď tam vypukla táto epidémia. Odpoveď tejto údajnej absolventky medicíny bola, vraj to by urobilo viacej zla ako dobra. Následne to „dobro“ je státisíce mŕtvych, milióny nakazených, recesia, aká tu nebola 300 rokov. Keď bolo treba konať aby sa nerozniesol tento vírus Komunistickej strany Číny, tak táto Theresa Tam bola zaneprázdnená tým, že vypisovala na Twitteri status o tom, ako rasizmus a xenofóbia zraňuje. Evidentne, tie státisíce mŕtvych, milióny nakazených, ekonomická recesia, to nezraňuje, že? Neviem, dnes na medicíne sa vyučuje, že karanténa oblasti, kde sa vyskytuje vysoko nákazlivá neliečiteľná choroba je rasizmus a xenofóbia a že tákáto karanténa zraňuje a preto urobí viacej zla ako dobra?

Tou odpoveďou, keď Trump povedal tej “novinárke”, že sa na to má isť opýtať do Číny možno (neviem) mal na mysli aj to, aby nerobila pre nich poslíka.

Aký je rozdiel medzi komunistami, ktorí v 1986 zorganizovali prvomájový sprievod a organizátormi festivalu Pohoda v 2024?

13.07.2024

Lebo v oboch prípadoch sa hromadné akcie nemali konať. Akurát komunistov je dnes možné kritizovať ale organizátorov Pohody asi veľmi nie. (V minulosti som v diskusnom príspevku na Pravde skritizovala jednu učiteľku za to, že zobrala deti počas silného vetra na prechádzku a následne jedno dieťa zabil tuším konár zo stromu (podľa môjho názoru spolu s kriminálnym správaním [...]

Amorálnosť kanadských médií

07.07.2024

Aby som sa priznala, moc kanadské médiá nesledujem. Naozaj mi nemajú nič čo pozitívne ponúknuť. Ale posledné dni sa tieto médiá prepadli až popod dnúce dno. Keď totiž nejako náhodne zapnem rádio, napr. v aute, ihneď sa na mňa vyvalí spŕška amorálnosti. Predposledný piatok som chvíľku počúvala rádio, kým som šoférovala. Po celý čas rozoberali štrajk LCBO. LCBO [...]

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.