Založ si blog

Trump je jednička

Jednou z hlavných tém amerických médií hlavného prúdu (slniečkárov à la Amerika) v dnešných dňoch je údajný vraj útok Prezidenta Donalda Trumpa na novinárku zo CBS News menom Weijia Jiang.

V týchto médiách som sa nedočítala nič o tom, ako vznikol Wuhan vírus tiež nazývaný vírus Komunistickej strany Číny. Nič o tom, ako Čína tajila pred svetom tento vírus. Nič o tom, ako svojimi opatreniami ho de facto rozniesla po celom svete a tým spôsobila nekonečné strádania, zatiaľ najmenej 300 tisíc mŕtvych, 4 a pol milióna nakazených, rozumej, to číslo treba vynásobiť najmenej dvadsiatimi, recesia na celom svete. Nie, to sú nie problémy pre dnešné médiá hlavného prúdu. Podľa médií hlavného prúdu problém vo svete má byť xenofóbia a rasizmus! (Okrem iného to je aj rétorika Justin Trudeau-a, ministerského predsedu Kanady, ale tam nechcem teraz zachádzať.)

***

Niektorí dnešní novinári hlavného prúdu nevedia, čo je ich práca a nevedia kde je ich miesto. Na tejto tlačovej konferencii vraj “novinárka” Weija Jiang drzo odvrávala prezidentovi USA Donaldovi Trumpovi.  Evidentne táto “novinárka” nechápe, že ona tam je nie na danej tlačovej konferencii v Bielom dome aby debatovala s prezidentom USA ako rovná s rovným. Nie, na to tam nie je. Ona je na danej tlačovej konferencii aby tam pracovala. Jej práca má pozostávať z kladenia adekvátnych otázok verejného záujmu verejnému predstaviteľovi a tieto komunikovať prostredníctvom massmédií bežným ľuďom. Jej práca je nie odvrávať prezidentovi ani s ním riešiť politické či odborné problémy. (Ak by aj ona bola kompetentná akýkoľvek odborný problém aj mentálne pochopiť.)

Našťastie, dnes existuje možnosť si pozrieť záznamy z takýchto tlačových besied aj v priamom prenose. Danú tlačovú besedu som si aj v priamom prenose pozrela a musím uznať, že Trump je fantastický.

To, čo som ja videla v danom videu bol verbálny útok na prezidenta USA.

Po tomto verbálnom útoku na jeho osobu sa Trump nedal zviesť na slovnú prestrelku ale ukončil tlačovú konferenciu. Správne. Keď akreditovaní novinári nemajú záujem sa správať kultivovane, v rámci noriem slušnosti a zdravého rozumu, a nechápu, kde je ich miesto, je na mieste ukončiť tlačovú besedu.

***

Aktualizované (14. máj 2020 o18:54): Zabudla som dodať ten fakt, že v USA sa danej “novinárke” Weijia Jiang nestane nič. Možno dokonca dostane akreditáciu na ďalšiu tlačovú konferenciu s prezidentom USA v Bielom dome. Pre porovnanie, v Číne niektorí novinári, ktorí si dovolili napísať pravdu, alebo čokoľvek, čo neschválila či neodobrila Komunistická strana Číny, jednoducho zmizli z povrchu zemského, či sa našli na druhom svete. A nie iba novinári.

 

_______

Aktualizované 14. máj 2020 o 19:24pre Fúrika z diskusie:
Ako Boris Johnson tak aj Donald Trump sa riadili odporúčaniami WHO (Svetovej zdravotníckej organizácie) až kým ich Trump neprekukol, keď od tuším to bolo 31. januára 2020 uzavrel hranice s Čínou (= zastavil všetky lety z Číny do USA), za čo si vyslúžil aj od predstaviteľov WHO nadávky, že je xenofób a rasita. Mohla by som Ťa poprosiť, aby si pod mojimi blogmi nepapagájoval propagandu Komunistickej strany Číny? Možno (v lepšom prípade) si to neuvedomuješ, čo robíš ale robíš to. Čína používa západné médiá ako aj rôzne naivky na to, aby rozširovala svoju propagandu po celom svete.
Napríklad aj: V Kanade, keď sa konzervatívny poslanec federálnej vlády Kanady Derek Sloan opýtal, či Theresa Tam (v postavení obdobnom hlavnému hygienikovi, zároveň však pracuje aj pre Čínou kontrolovanú WHO) pracuje pre Kanadu alebo pre Čínu, spustil Justin Trudeau svoju obvyklú rétoriku o intolerancii a rasizme. Rozumej, dnes sa medzi slniečkármi nie je dovolené opýtať nič podstatné, lebo to je ihneď intolerancia a rasizmus. Otázky na Theresa Tam sa týkali toho, že prečo neboli zastavené lety z Číny, keď tam vypukla táto epidémia. Odpoveď tejto údajnej absolventky medicíny bola, vraj to by urobilo viacej zla ako dobra. Následne to „dobro“ je státisíce mŕtvych, milióny nakazených, recesia, aká tu nebola 300 rokov. Keď bolo treba konať aby sa nerozniesol tento vírus Komunistickej strany Číny, tak táto Theresa Tam bola zaneprázdnená tým, že vypisovala na Twitteri status o tom, ako rasizmus a xenofóbia zraňuje. Evidentne, tie státisíce mŕtvych, milióny nakazených, ekonomická recesia, to nezraňuje, že? Neviem, dnes na medicíne sa vyučuje, že karanténa oblasti, kde sa vyskytuje vysoko nákazlivá neliečiteľná choroba je rasizmus a xenofóbia a že tákáto karanténa zraňuje a preto urobí viacej zla ako dobra?

Tou odpoveďou, keď Trump povedal tej “novinárke”, že sa na to má isť opýtať do Číny možno (neviem) mal na mysli aj to, aby nerobila pre nich poslíka.

Ja považujem Čaputovú za prekliatie Slovenska

10.05.2023

Osobne si myslím, že Čaputová je prekliatím Slovenska. Ja osobne ju nevidím ako prezidentku, ktorej by akokoľvek záležalo na občanoch Slovenska. Po prvé, Čaputová je pre mňa antitézou vlády ľudu. Ona pre mňa vlastne predstavuje prototyp diktátora. Lebo keby jej na ľudoch záležalo, tak by rešpektovala vôľu ľudu. Po druhé, keby Čaputovej čo i len trochu záležalo na [...]

Na inú nôtu v dnešnom svete: Neverím firme Basepaws, ktorá vraj vykonáva genetické testovanie mačiek.

30.03.2023

Neverím im, lebo neverím klamárom a podvodníkom a takým, čo majú bordel vo veciach. Na úvod by som rada prezentovala túto fotografiu môjho už zosnulého kocúra Snowy-ho. Čo z fotografie možno nie je vidno je, že srsť Snowyho nemala tzv. “undercoat”, slovník mi to preložil ako “podsadu”. Čo tiež nie je na fotografii vidno je, že Snowy nikdy nevážil viacej ako [...]

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

pápež, novak

Obmäkčil ju pápež. Nováková udelila v Maďarsku rekordný počet milostí

01.06.2023 13:43

Prezidentka udelila milosť okrem iných aj osobám z kauzy známej ako "proces Hunnia".

otruba, kováčová, grigová, burian, veľvyslanci

Prezidentka odovzdala poverovacie listiny novým veľvyslancom

01.06.2023 13:30

Všetci majú podľa Čaputovej bohaté skúsenosti a preto verí, že sú tou správnou voľbou na posty vedúcich misií v krajinách ich budúceho pôsobenia.

munícia, 155

Europoslanci schválili viac munície pre Ukrajinu

01.06.2023 13:16

Európsky parlament podporil návrh zákona na zvýšenie európskej výroby munície a rakiet.

izrael

Zomrela Izraelčanka, ktorá bola od bombového útoku v roku 2001 v kóme

01.06.2023 13:09

Chana Nachenbergová bol v pizzerii Sbarro s dvojročnou dcérou. Tá útok prežila bez zranení.