Založ si blog

Lezú mi tie šarády už na nervy. Vám nie?

Na začiatku tejto Wuhan vírus krízy hlavná hygienička Kanady, Theresa Tam, (o ‚travel ban‘  viď na videu od 2:32 minúty; neviem nájsť nateraz lepší zdroj), ktorá zároveň sedí aj v Svetovej zdravotníckej organizácii vo výbore na prevenciu pandémie sa vyjadrila, že vraj pozastavenie letov z Číny, kde práve zúrilo epicentrum tejto pandémie by urobilo viacej zla ako dobra vraj. A tak počas trvania tejto pandémie každý jeden deň len v Toronte pristáva okolo päť letov z Číny a ďaľšie z Honk Kongu a z podobných destinácií. (To nezahŕňa lety, ktoré pristanú vo Vancouvri, v Montreali, v Calgary a tak ďalej.)

Len dnes (20. 5. 2020) pristáli v Toronte 4 lety zo Shanghai, Čína a ďaľší z Beijing, Čína. Preto len 4 lety zo Shanghai, lebo ten piaty let dnes zrušili. (Tu v Kanade neexistuje nič také obdobné ako štátna karanténa aká je na Slovensku pre tých, čo sa vracajú z cudziny.)

***

Pre porovnanie, vraj tu v Kanade sú manželské páry, ktoré žijú už niekoľko týždňov až mesiacov oddelene, jeden v USA, druhý v Kanade, a nemôžu sa navštíviť, či vidieť. Žijú takto de facto z donútenia preto, lebo napríklad jeden z manželov pracuje v USA.

Ministerský predseda Justin Trudeau a deputy prime ministerka Freeland to vysvetľovali otrepanými frázami, ako vraj oni ťažko pracujú pre dobro kanaďanov a že vraj vedia, že aké je to ťažké, keď musia takto manželia žiť oddelene, ale vraj musia ochraňovať kanaďanov pred pandémiou. (Pre úplnosť, Deputy Prime Minister, teda podpredsedníčka vlády Freeland odporúčala dotknuté manželské páry kontaktovať svojho Member of Parliament, teda svojho poslanca vo federálnej vláde Kanady. Ale pre úplnosť ďakujem pekne za také privilégium, aby keď sa chcú manželia stretnúť, aby si museli vybavovať priepustku u svojho poslanca; a ešte keď je to manželský pár s dvoma deťmi v útlom veku, 7 mesiacov a 4 ročné. Ako to vôbec má tá žena teraz takto sama stihnúť v tejto dobe, keď sa nemôže ani len spoľahnúť na pomoc manžela, ktorý by jej síce pomôcť aj chcel ale nesmie, lebo COVID?) Akosi mi to nejde dokopy s tými neustálymi letmi z Číny počas celého trvania tejto pandémie.

***

Na inú nôtu:  Zohnala som si semiačka divého cesnaku a v návode mám uvedené, že vraj odporúčajú na ich naklíčenie špeciálnu zeminu, ktorú síce inak predávajú v záhradkárskych potrebách, ale kúpiť si ju tam ísť nemôžem. Lebo vraj COVID-19 a musia sa starať o bezpečnosť Kanaďanov. Vraj si môžem túto zeminu objednať tak, že si ju dopredu zaplatím s kreditkou ale vraj majú veľa objednávok a tak doručenie objednávky môže trvať aj dlhšiu dobu. Detto, keď by som zaplatila dopredu s kreditkou a chcela by som si tento nákup vyzdvihnúť pri dverách (tzv. “curbside pickup”). Vraj majú veľa objednávok a musím čakať na email, ktorým ma vyzvú si prísť vyzdvihnúť zakúpený tovar.

***

Naozaj som si nevedela predstaviť, že zakúpením jedného maličkého sáčku zeminy by som ohrozila verejné zdravie v Kanade hlavne keď inak pozastavenie letov z oblasti, kde bola epidémia Wuhan vírusu nebola akosi vôbec potrebná, lebo vraj by narobila viacej zla ako dobra.

 

Tak sa mi zdá, že si budem musieť naštudovať, ako vysterilizovať správne zeminu aby som si mohla dať naklíčiť tieto špeciálne semiačka, aby som náhodou zakúpením jedného Miracle Grow 8.8L Seed Starting Potting Mix neohrozila verejné zdravie tu v Toronte, keď by som si ho chcela kúpiť v obchode tak, že by som zaplatila kartou pri dverách oproti tovaru.

 

A to tu nejdem ani len opisovať všetky ostatné “prevencie”.


Poznámka: Podľa Johns Hopkins University je ku dnešnému dňu, 20. máju 2020, v Kanade, ktorá má 37 milónov obyvateľov potvrdených nakazených 81 570 ľudí, pričom tejto nákaze podľahlo doteraz v Kanade 6 150 ľudí.

Aký je rozdiel medzi komunistami, ktorí v 1986 zorganizovali prvomájový sprievod a organizátormi festivalu Pohoda v 2024?

13.07.2024

Lebo v oboch prípadoch sa hromadné akcie nemali konať. Akurát komunistov je dnes možné kritizovať ale organizátorov Pohody asi veľmi nie. (V minulosti som v diskusnom príspevku na Pravde skritizovala jednu učiteľku za to, že zobrala deti počas silného vetra na prechádzku a následne jedno dieťa zabil tuším konár zo stromu (podľa môjho názoru spolu s kriminálnym správaním [...]

Amorálnosť kanadských médií

07.07.2024

Aby som sa priznala, moc kanadské médiá nesledujem. Naozaj mi nemajú nič čo pozitívne ponúknuť. Ale posledné dni sa tieto médiá prepadli až popod dnúce dno. Keď totiž nejako náhodne zapnem rádio, napr. v aute, ihneď sa na mňa vyvalí spŕška amorálnosti. Predposledný piatok som chvíľku počúvala rádio, kým som šoférovala. Po celý čas rozoberali štrajk LCBO. LCBO [...]

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.