Založ si blog

Lezú mi tie šarády už na nervy. Vám nie?

Na začiatku tejto Wuhan vírus krízy hlavná hygienička Kanady, Theresa Tam, (o ‚travel ban‘  viď na videu od 2:32 minúty; neviem nájsť nateraz lepší zdroj), ktorá zároveň sedí aj v Svetovej zdravotníckej organizácii vo výbore na prevenciu pandémie sa vyjadrila, že vraj pozastavenie letov z Číny, kde práve zúrilo epicentrum tejto pandémie by urobilo viacej zla ako dobra vraj. A tak počas trvania tejto pandémie každý jeden deň len v Toronte pristáva okolo päť letov z Číny a ďaľšie z Honk Kongu a z podobných destinácií. (To nezahŕňa lety, ktoré pristanú vo Vancouvri, v Montreali, v Calgary a tak ďalej.)

Len dnes (20. 5. 2020) pristáli v Toronte 4 lety zo Shanghai, Čína a ďaľší z Beijing, Čína. Preto len 4 lety zo Shanghai, lebo ten piaty let dnes zrušili. (Tu v Kanade neexistuje nič také obdobné ako štátna karanténa aká je na Slovensku pre tých, čo sa vracajú z cudziny.)

***

Pre porovnanie, vraj tu v Kanade sú manželské páry, ktoré žijú už niekoľko týždňov až mesiacov oddelene, jeden v USA, druhý v Kanade, a nemôžu sa navštíviť, či vidieť. Žijú takto de facto z donútenia preto, lebo napríklad jeden z manželov pracuje v USA.

Ministerský predseda Justin Trudeau a deputy prime ministerka Freeland to vysvetľovali otrepanými frázami, ako vraj oni ťažko pracujú pre dobro kanaďanov a že vraj vedia, že aké je to ťažké, keď musia takto manželia žiť oddelene, ale vraj musia ochraňovať kanaďanov pred pandémiou. (Pre úplnosť, Deputy Prime Minister, teda podpredsedníčka vlády Freeland odporúčala dotknuté manželské páry kontaktovať svojho Member of Parliament, teda svojho poslanca vo federálnej vláde Kanady. Ale pre úplnosť ďakujem pekne za také privilégium, aby keď sa chcú manželia stretnúť, aby si museli vybavovať priepustku u svojho poslanca; a ešte keď je to manželský pár s dvoma deťmi v útlom veku, 7 mesiacov a 4 ročné. Ako to vôbec má tá žena teraz takto sama stihnúť v tejto dobe, keď sa nemôže ani len spoľahnúť na pomoc manžela, ktorý by jej síce pomôcť aj chcel ale nesmie, lebo COVID?) Akosi mi to nejde dokopy s tými neustálymi letmi z Číny počas celého trvania tejto pandémie.

***

Na inú nôtu:  Zohnala som si semiačka divého cesnaku a v návode mám uvedené, že vraj odporúčajú na ich naklíčenie špeciálnu zeminu, ktorú síce inak predávajú v záhradkárskych potrebách, ale kúpiť si ju tam ísť nemôžem. Lebo vraj COVID-19 a musia sa starať o bezpečnosť Kanaďanov. Vraj si môžem túto zeminu objednať tak, že si ju dopredu zaplatím s kreditkou ale vraj majú veľa objednávok a tak doručenie objednávky môže trvať aj dlhšiu dobu. Detto, keď by som zaplatila dopredu s kreditkou a chcela by som si tento nákup vyzdvihnúť pri dverách (tzv. “curbside pickup”). Vraj majú veľa objednávok a musím čakať na email, ktorým ma vyzvú si prísť vyzdvihnúť zakúpený tovar.

***

Naozaj som si nevedela predstaviť, že zakúpením jedného maličkého sáčku zeminy by som ohrozila verejné zdravie v Kanade hlavne keď inak pozastavenie letov z oblasti, kde bola epidémia Wuhan vírusu nebola akosi vôbec potrebná, lebo vraj by narobila viacej zla ako dobra.

 

Tak sa mi zdá, že si budem musieť naštudovať, ako vysterilizovať správne zeminu aby som si mohla dať naklíčiť tieto špeciálne semiačka, aby som náhodou zakúpením jedného Miracle Grow 8.8L Seed Starting Potting Mix neohrozila verejné zdravie tu v Toronte, keď by som si ho chcela kúpiť v obchode tak, že by som zaplatila kartou pri dverách oproti tovaru.

 

A to tu nejdem ani len opisovať všetky ostatné “prevencie”.


Poznámka: Podľa Johns Hopkins University je ku dnešnému dňu, 20. máju 2020, v Kanade, ktorá má 37 milónov obyvateľov potvrdených nakazených 81 570 ľudí, pričom tejto nákaze podľahlo doteraz v Kanade 6 150 ľudí.

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

Ako to vyzerá, keď výchovu riadia liberálne orientované subjekty

14.02.2023

Z dnešných správ Toronte: https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/teen-arrest-spadina-station-attack-1.6748341. V preklade, dvaja pubertiaci vo veku 15 a 16 rokov a jedno dievča vo veku 15 rokov porezali neznámu ženu do tváre počas hádky na stanici metra v Toronte. Toto je výsledok výchovy v torontských školách. Žiadny z týchto pubertiakov nemôže byť menovaný [...]

Absurdnosti daňových zákonov na Slovensku

15.01.2023

Počúvam tlačovú debatu Smer-SD, “TB: Tak ešte raz a pomaly – Matovič optimalizoval dane, to je fakt!” v ktorej predseda Smer-SD doc. Fico predkladá dôkazy, ktoré majú dokazovať daňové podvody, ktoré spáchal Igor Matovič, predseda OĽANO. Celá situácia sa mi zdá byť absurdná. Aspoň teda keď si to porovnám s daňovými zákonmi v Kanade. Google prekladač takto [...]

Trump, pence

Súd nariadil Penceovi vypovedať v kauze Trumpovej snahy zvrátiť voľby

28.03.2023 23:20

Bývalý americký viceprezident Mike Pence však nebude musieť odpovedať na otázky ohľadom svojich krokov v súvislosti s útokom na Kapitol.

zelenskyj ukrajina vojak

Zelenskyj pokračuje v návšteve oblastí postihnutých vojnou. Zašiel až k ruskej hranici

28.03.2023 21:12

Zelenskyj sa stretol s predstaviteľmi a obyvateľmi dvoch miest v Sumskej oblasti a s pohraničnou strážou v utajenej lokalite.

Katalin Novák

Maďarská prezidentka podpísala ratifikáciu vstupu Fínska do NATO

28.03.2023 20:46

Katalin Nováková súčasne vyjadrila nádej, že poslanci maďarského parlamentu čoskoro ratifikujú aj vstup Švédska do aliancie.

Francúzsko Paríž zamestnanci reformy dôchodky protest

Francúzsko zasiahla desiata vlna protestov. Nasadili rekordný počet policajtov

28.03.2023 20:16, aktualizované: 22:36

Počas ďalších masových protestov proti reforme dôchodkového systému vypukli v utorok v Paríži násilné strety medzi demonštrantmi a políciou.