Založ si blog

Zodpovedných evidentne mrzí, že na Slovensku to doteraz nebolo až také zlé s Wuhan vírusom

Pomyslela som si, keď som si večer môjho času prečítala nariadenia hlavného hygienika Slovenskej republiky ktorými odobril bohoslužby v kostoloch aj pre starých ľudí.

***

Toto je môj názor na situáciu ohľadne COVID-19, teda Wuhan vírusu:

Všimla zákerných a mentálne limitovaných žiaľ poslancov NR SR, ktorí sa dali svojho času počuť, že vraj v Poľsku sú bohoslužby povolené aj počas pandémie. Myslím si, že takíto poslanci toľko tlačili na zodpovedných, že títo im ďalej nemohli oponovať. Neskutočné, koho ľudia zvolili do parlamentu. Aj to je dôkazom len toho, že takáto demokracia, aká je na Slovensku jednoducho nefunguje.

Wuhan, teda COVID-19 vírus ohrozuje na živote hlavne starých ľudí. Pre tých je nie bezpečné ísť do kostola kým nebudú zaočkovaní proti tomuto Wuhan, teda COVID-19 vírusu. Očkovanie zatiaľ neexistuje.

Ešte raz: Všade na celom svete na tento zákerný Wuhan, teda COVID-19 vírus zomierajú hlavne starí ľudia. Boh nikoho neochráni pred týmto vírusom. Žiadna motlidba nepomôže. Pomôže jedine očkovanie, ktoré zatiaľ neexistuje!

Na Slovensku bola doteraz situácia ako tak dobrá, čo sa týka Wuhan vírusu, tiež známeho pod menom Covid-19. Situácia bola doteraz dobrá, lebo expremiér Peter Pellegrini zavčasu zvolal bezpečnostnú radu štátu a prijal adekvátne opatrenia včas. Žiaľ, pokiaľ neexistuje očkovacia látka, tak sa nedá ustrážiť, aby sa táto situácia nezhoršila. Sú ľudia, ktorí pendlujú z okolitých štátov, kde je výskyt Covid-19, teda Wuhan vírusu, podstatne väčší. Hranice sa nedajú v dnešnej dobe hermeticky uzavrieť. Preto malo zmysel, aby aktivity ľudí nie neesenciálne pre život zostali ešte niekoľko mesiacov zakázané. Tam patria aj bohoslužby. Pretože bez návštevy kostolov sa prežiť dá. To isté sa týka ďaľších neesenciálnych aktivít, napr. divadielných či filmových predstavení, alebo športových podujatí.

Navyše, tí, ktorí pôjdu do kostolov a nakazia sa tam, ohrozia aj tých ľudí, ktorí sa správajú, čo sa týka tohoto vírusu, racionálne a disciplinovane.

V tejto situácii by sa mali všetcia ľudia trošku obetovať pre druhých a neohrozovať svojimi návštevami kostolov tých ostatných. Všetcia by sa mali správať sa zodpovedne k sebe, aj k ostatným.

***

Čo sa týka politikov, tí by urobili lepšie, aby namiesto ohrozovania starých ľudí na živote povolením aktivít pre nich neesenciálnych radšej zapracovali na tom, aby bola očkovacia látka dostupná ihneď ako to bude možné. Hlavne aby to bola taká očkovacia látka, ktorej sa dá veriť. Keď bude dostupné kvalitné očkovacie sérum, až potom by sa mali starým ľuďom povoliť neesenciálne aktivity, ako napr. návšteva kostola.

Aký je rozdiel medzi komunistami, ktorí v 1986 zorganizovali prvomájový sprievod a organizátormi festivalu Pohoda v 2024?

13.07.2024

Lebo v oboch prípadoch sa hromadné akcie nemali konať. Akurát komunistov je dnes možné kritizovať ale organizátorov Pohody asi veľmi nie. (V minulosti som v diskusnom príspevku na Pravde skritizovala jednu učiteľku za to, že zobrala deti počas silného vetra na prechádzku a následne jedno dieťa zabil tuším konár zo stromu (podľa môjho názoru spolu s kriminálnym správaním [...]

Amorálnosť kanadských médií

07.07.2024

Aby som sa priznala, moc kanadské médiá nesledujem. Naozaj mi nemajú nič čo pozitívne ponúknuť. Ale posledné dni sa tieto médiá prepadli až popod dnúce dno. Keď totiž nejako náhodne zapnem rádio, napr. v aute, ihneď sa na mňa vyvalí spŕška amorálnosti. Predposledný piatok som chvíľku počúvala rádio, kým som šoférovala. Po celý čas rozoberali štrajk LCBO. LCBO [...]

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.