Založ si blog

Zodpovedných evidentne mrzí, že na Slovensku to doteraz nebolo až také zlé s Wuhan vírusom

Pomyslela som si, keď som si večer môjho času prečítala nariadenia hlavného hygienika Slovenskej republiky ktorými odobril bohoslužby v kostoloch aj pre starých ľudí.

***

Toto je môj názor na situáciu ohľadne COVID-19, teda Wuhan vírusu:

Všimla zákerných a mentálne limitovaných žiaľ poslancov NR SR, ktorí sa dali svojho času počuť, že vraj v Poľsku sú bohoslužby povolené aj počas pandémie. Myslím si, že takíto poslanci toľko tlačili na zodpovedných, že títo im ďalej nemohli oponovať. Neskutočné, koho ľudia zvolili do parlamentu. Aj to je dôkazom len toho, že takáto demokracia, aká je na Slovensku jednoducho nefunguje.

Wuhan, teda COVID-19 vírus ohrozuje na živote hlavne starých ľudí. Pre tých je nie bezpečné ísť do kostola kým nebudú zaočkovaní proti tomuto Wuhan, teda COVID-19 vírusu. Očkovanie zatiaľ neexistuje.

Ešte raz: Všade na celom svete na tento zákerný Wuhan, teda COVID-19 vírus zomierajú hlavne starí ľudia. Boh nikoho neochráni pred týmto vírusom. Žiadna motlidba nepomôže. Pomôže jedine očkovanie, ktoré zatiaľ neexistuje!

Na Slovensku bola doteraz situácia ako tak dobrá, čo sa týka Wuhan vírusu, tiež známeho pod menom Covid-19. Situácia bola doteraz dobrá, lebo expremiér Peter Pellegrini zavčasu zvolal bezpečnostnú radu štátu a prijal adekvátne opatrenia včas. Žiaľ, pokiaľ neexistuje očkovacia látka, tak sa nedá ustrážiť, aby sa táto situácia nezhoršila. Sú ľudia, ktorí pendlujú z okolitých štátov, kde je výskyt Covid-19, teda Wuhan vírusu, podstatne väčší. Hranice sa nedajú v dnešnej dobe hermeticky uzavrieť. Preto malo zmysel, aby aktivity ľudí nie neesenciálne pre život zostali ešte niekoľko mesiacov zakázané. Tam patria aj bohoslužby. Pretože bez návštevy kostolov sa prežiť dá. To isté sa týka ďaľších neesenciálnych aktivít, napr. divadielných či filmových predstavení, alebo športových podujatí.

Navyše, tí, ktorí pôjdu do kostolov a nakazia sa tam, ohrozia aj tých ľudí, ktorí sa správajú, čo sa týka tohoto vírusu, racionálne a disciplinovane.

V tejto situácii by sa mali všetcia ľudia trošku obetovať pre druhých a neohrozovať svojimi návštevami kostolov tých ostatných. Všetcia by sa mali správať sa zodpovedne k sebe, aj k ostatným.

***

Čo sa týka politikov, tí by urobili lepšie, aby namiesto ohrozovania starých ľudí na živote povolením aktivít pre nich neesenciálnych radšej zapracovali na tom, aby bola očkovacia látka dostupná ihneď ako to bude možné. Hlavne aby to bola taká očkovacia látka, ktorej sa dá veriť. Keď bude dostupné kvalitné očkovacie sérum, až potom by sa mali starým ľuďom povoliť neesenciálne aktivity, ako napr. návšteva kostola.

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty tretí.

24.09.2023

Pretože ma prestávajú baviť podpásovky v kampani od strán typu PS a im podobným. Denník Pravda zverejnil na svojom portáli v tomto článku podnadpis, že vraj, citujem z článku: “Šimečka: Fico by mal radšej vrátiť diplom” Nuž, ja by som rada pridala jeden holý, nepopierateľný fakt. Doc. Róbert Fico skončil právo v roku 1986 s červeným diplomom. Vtedy, ak sa [...]

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty druhý.

23.09.2023

Pretože okrem všetkého ostatného mi vadia teatrálne osoby na kandidátkach iných politických strán kandidujúcich v týchto voľbách do NR SR. Mám taký názor, že elity v pozadí sa radi nechávajú reprezentovať rôznymi hercami a dramatikmi. Možno z tohoto vznikli rôzne prirovnania typu “bábka na špagáte” keď sa hovorí o niektorých politikoch. Neviem prečo, ale herci [...]

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty prvý.

22.09.2023

Pretože mám plné zuby, ako sa správajú novinári a mediálna aj online propaganda, ktorá namiesto toho aby publikovala hlavne holé fakty, tak publikuje manipulácie, lži, a často krát prasprosté klebety. Napríklad v tomto videu, v 47:07 v ktorom sa na tlačovej besede SMER SD Magdalena Chodownik z France 24 drzo a nevychovane namiesto položenia otázky vyzvala Fica aby povedal svoj [...]

Novy izraelsky tank Merkava Barak

Izrael má nové tanky Barak, ktoré využívajú umelú inteligenciu

25.09.2023 14:00

Ak chce mať veliteľ tanku lepší prehľad o situácii okolo svojho vozidla, musí sa vystrčiť z poklopu. V Izraeli sa to však stáva minulosťou. Do výzbroje zavádzajú novú generáciu obrnencov, ktoré využívajú umelú inteligenciu.

Péter Szijjártó

Už by bol na Mesiaci. Szíjartó strávil v lietadlách tento rok 550 hodín, zrejme prekoná rekord

25.09.2023 13:51

Maďarský minister rokmi lieta a viac a viac, vlani nalietal 440-tisíc km.

LGBTI, protest, dúhová vlajka

Rodičia a priatelia LGBTI+ ľudí apelujú na všetkých rodičov, aby sa spolu s nimi postavili na obranu detí

25.09.2023 13:26

Združenie zdôraznilo, že ich deti sú živí ľudia, nie žiadna ideológia.

líbya zaplavy

Maďari v Líbyi našli 100 obetí záplav. Úrady zatkli osem ľudí

25.09.2023 13:20

Na priehradách boli praskliny od roku 1998. Opravu z roku 2010 stopla revolúcia.