Založ si blog

Music for Hope, nádherný zážitok

Pridávam každému, kto to nevidel, link na vystúpenie z priameho prenosu Andrea Bocelli z Milánskej katedrály v nedeľu, 12. apríla 2020.

Andrea Bocelli začína svoje vystúpenie zábermi z vyľudneného Milána a niečo ako básňou, v tomto duchu (ja som prekladala z angličtiny, nie z taliančiny, a navyše nie som prekladateľka, takže je to trošku kostrbatejšie)

V deň, v ktorý oslavujeme dôveru v život som poctený povedať áno pozvaniu mesta a Katedrály Milána. Verím v silu spoločnej motlitby, verím v kresťanskú Veľkú noc a univerzálnemu symbolu znovuzrodenia, ktorý každý či je veriaci alebo nie, potrebuje práve teraz. Vďaka hudbe vysielanej na živo, prinášajúc spolu milióny zopnutých rúk všade po svete, s ktorými objímeme zranené srdce pulzujúcej Zeme touto úžasnou medzinárodnou silou, ktorá je dôvodom talianskej pýchy.

Štedré, odvážne, proaktívne Miláno a celé Taliansko budeme znova a veľmi skoro víťazným modelom stroja a renesancie v ktorú my všetcia dúfame. Bude potešením dosvedčiť to v katedrále počas Veľkonočných osláv, ktoré evokujú zázrak zrodenia a znovuzrodenia.

Andrea Bocelli zaspieva vo vyprázdnenej katedrále Panis Angelicum, Ave Maria, Sancta Maria, Domine Deus a na záver pred katedrálou na vyprázdnenom námestí asi najlepšiu interpretáciu Amazing Grace, akú som kedy počula, popretkávanú zábermi z vyľudnených miest Paríža, Londýna, New York-u.

Nádherný zážitok, odporúčam každému sa započúvať do nádherného predstavenia aspoň takto cez éter. Toto je božská hudba, úžasný zážitok, ktorú nám Andrea Bocelli so Sugar Music a Universal Music Group so štedrým príspevkom od Youtube priniesol takto do našich domovov so želaním, aby sme to všetcia zvládli a s prosbou aby sme všetcia zostali doma.

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

Ako to vyzerá, keď výchovu riadia liberálne orientované subjekty

14.02.2023

Z dnešných správ Toronte: https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/teen-arrest-spadina-station-attack-1.6748341. V preklade, dvaja pubertiaci vo veku 15 a 16 rokov a jedno dievča vo veku 15 rokov porezali neznámu ženu do tváre počas hádky na stanici metra v Toronte. Toto je výsledok výchovy v torontských školách. Žiadny z týchto pubertiakov nemôže byť menovaný [...]

Absurdnosti daňových zákonov na Slovensku

15.01.2023

Počúvam tlačovú debatu Smer-SD, “TB: Tak ešte raz a pomaly – Matovič optimalizoval dane, to je fakt!” v ktorej predseda Smer-SD doc. Fico predkladá dôkazy, ktoré majú dokazovať daňové podvody, ktoré spáchal Igor Matovič, predseda OĽANO. Celá situácia sa mi zdá byť absurdná. Aspoň teda keď si to porovnám s daňovými zákonmi v Kanade. Google prekladač takto [...]

Trump, pence

Súd nariadil Penceovi vypovedať v kauze Trumpovej snahy zvrátiť voľby

28.03.2023 23:20

Bývalý americký viceprezident Mike Pence však nebude musieť odpovedať na otázky ohľadom svojich krokov v súvislosti s útokom na Kapitol.

zelenskyj ukrajina vojak

Zelenskyj pokračuje v návšteve oblastí postihnutých vojnou. Zašiel až k ruskej hranici

28.03.2023 21:12

Zelenskyj sa stretol s predstaviteľmi a obyvateľmi dvoch miest v Sumskej oblasti a s pohraničnou strážou v utajenej lokalite.

Katalin Novák

Maďarská prezidentka podpísala ratifikáciu vstupu Fínska do NATO

28.03.2023 20:46

Katalin Nováková súčasne vyjadrila nádej, že poslanci maďarského parlamentu čoskoro ratifikujú aj vstup Švédska do aliancie.

Francúzsko Paríž zamestnanci reformy dôchodky protest

Francúzsko zasiahla desiata vlna protestov. Nasadili rekordný počet policajtov

28.03.2023 20:16, aktualizované: 22:36

Počas ďalších masových protestov proti reforme dôchodkového systému vypukli v utorok v Paríži násilné strety medzi demonštrantmi a políciou.