Založ si blog

Čo ja považujem za prejavy nacizmu a fašizmu

Ja nepovažujem za prejavy fašizmu či nacizmu nejaké čísla či spôsoby pozdravu. S výnimkou ‘Heil Hitler’ ale takýto pozdrav ani meno snáď v dnešnej dobe po skončení 2. SV nikto ani nepoužíva; a ak, tak snáď len nejaký duševne chorý blázon. Alebo herci vo filmoch depiktujúcich danú dobu, ale to je o niečom inom, nie o schvaľovaní zverstiev v danej dobe. (Detto neschvaľujem ani používanie swastiky a pod.)

Za prejavy fašizmu a nacizmu ja osobne považujem tie prejavy, ktoré predviedli tí, ktorí vykrikovali na antimítingu ĽSNS, tuším to bolo v Levoči, “Nech žije Kiska!”. Teda konkrétne tie prejavy, keď sa okrem týchto pokrikov vyhrážali účastníkom daného zhromaždenia ĽSNS slovami “Zabime ich!” alebo keď na verejnosti na danom antimítingu tancovali, či poskakovali s fotografiami väzňov v koncentračných táboroch na transparentoch v rukách. Následne sa tomuto davu, v ktorom sa takto vyhrážali, či v ktorom tancovali, či poskakovali s danými dokumentárnymi fotografiami väzňov v koncentračných táboroch poďakovala Irena Biháriová. Poďakovala, nie odsúdila dané fašistické prejavy v danom dave stúpencov Kisku, či ‚PS Spolu‘, či ‚Za ľudí‘.

Tiež za prejavy fašizmu či nacizmu považujem vulgárne správy posielané napríklad Mazurekovi či Lívii Garčalovej, či keď ju na mítingu fyzicky napadnú, či sa jej vyhrážajú fyzickým napadnutím, pričom sa polícia tomuto nečinne prizerá.

Tiež za prejavy fašizmu či nacizmu považujem ja osobne keď lúpežne prepadnú starú ženu vracajúcu sa z práce tak, že jej spôsobia veľmi vážne zranenia vyžadujúce si nemocničné liečenie po dobu niekoľkých týždňov a niekoľko mesiacov doliečovania, pravdepodobne s trvalými následkami na jej zdraví. Keď napadnú iných ľudí a spôsobia im pritom veľmi vážne zranenia. Keď obťažujú spolužiačky v škole. A keď médiá umožnia takéto prejavy verejne ospravedlňovať tým, že vraj tí, ktorí tú ženu takto beštiálne napadli sú vraj mentálne zaostalé deti, ako to predviedli.

Ja za prejav ani fašizmu a ani nacizmu nepovažujem symboly ale konkrétne skutky. V poslednej dobe tie konkrétne skutky fašizmu či nacizmu predviedli práve tí stúpenci, ktorým ďakovala na mítingu Biháriová, či predtým v inom mediálnom výstupe Truban, či Kiska. Samozrejme, pretože odsudzujem ako fašizmus tak aj nacizmus, nevolím tých, ktorí takéto prejavy verejne schvaľujú. Teda ani tú stranu, ktorej predsedom je Kiska, ani tú, ktorej predsedom je Truban.

 

Mimochodom, o sudkyni Ružene Sabovej si myslím toto:

 

 

 

Aktualizované: 25 po polnoci, 30. 1. 2020:  Dôvod prečo si to myslím o danej sudkyni a aj ďaľších napíšem v druhom dieli k tomuto blogu. Po anglicky sa to v odbornej literature nazýva “The Void-for-Vagueness Doctrine” a týka sa zrozumiteľnosti kriminálneho práva, tzv. Clarity in Criminal Statutes. Lebo to, čo urobili zákonodarcovia aj slovenskí sudcovia z kriminálneho práva je výsmech spravodlivosti, kde odsudzujú ľudí za spôsob pozdravu či za nosenie trička a podobne, ale kde vyhrážanie zabitím či inou formou násilia je v poriadku. Dnes som nestihla. Ale poburuje ma nekompetentnosť slovenských sudcov či ďaľších zákonodarcov, ktorí sa zdá, že túto doktrínu vôbec nepoznajú či nikdy o nej nepočuli.

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

Keď sledujem správy, tak mi je nevoľno

24.03.2024

Fico sa dal pred asi dvoma či troma dňami počuť, že vraj potom ako predošlá vláda darovala S-300 na Ukrajinu, nemáme vraj ako chrániť slovenské nebo a jadrové elektrárne na Slovensku. Nerozumela som celkom. V iných správach, zahraničných, som sa dočítala, že vraj potom ako Rusko vyhlásilo vojnu Ukrajine, po znefunkčnení elektrárne na Dnepri musí Ukrajina zvýšiť dovoz [...]

K zmene Trestného zákona

21.01.2024

Celá opozícia vrátane prezidentky Slovenskej republiky narieka ako sa zvýši kriminalita na Slovensku po zrušení Špeciálnej prokuratúry a po navrhovanej zmene Trestného zákona. Namiesto tvrdých nepodmienečných trestov za finančné zločiny sa tieto majú nahradiť inými trestami. Ako opozícia tak aj “not my prezidentka” nariekajú nad tým, že tieto, podľa nich, [...]

Vladimir Putin

Putin dorazil do KĽDR, stretne sa s Kimom. Ruského prezidenta v Kórei sprevádza aj šéf Roskosmosu

18.06.2024 20:40

Šéfa Kremľa strávi v KĽDR dva dni, potom navštívi Vietnam.

Hadždž

Počas púte hadždž zomrelo viac ako 300 Egypťanov, väčšina z horúčav. Teploty v Mekke dosiahli takmer 52 °C

18.06.2024 20:19, aktualizované: 21:02

Na tohtoročnej púti sa zúčastňuje 1,8 milióna ľudí.

Peter Pčolinský

Zo Sme rodina odišiel Pčolinský. Tvrdí, že bude postupne odhaľovať videá a fotky zo zákulisia politiky

18.06.2024 19:43, aktualizované: 21:10

Pčolinský tvrdí, že videá a fotky neboli nikdy zverejnené a nikdy sa nemali dostať na verejnosť.

Handlová, atentátnik, streľba, Fico

Lex atentát prerokuje parlament v skrátenom legislatívnom konaní

18.06.2024 19:33, aktualizované: 19:52

Balík zákonov má riešiť niektoré opatrenia na zlepšenie bezpečnostnej situácie na Slovensku.