Založ si blog

Zabitie Solejmániho nepovažujem za porušenie medzinárodného práva

Fico vraj chce v januárovej schôdzi iniciovať uznesenie k aktuálnej situácii na Blízkom východe. Vyhlásil to na včerajšej tlačovej besede strany SMER, ktorú som si pozrela na Facebook-u.

Po prvé, Fico definoval Irán ako “mimoriadne veľkú a silnú” krajinu, ktorá má takmer 100 miliónov obyvateľov, ktorá je mimoriadne ekonomicky silná a ktorá fanaticky nenávidí USA a západ. Len škoda, že zabudol spomenúť, že je to tiež krajina, ktorá veľmi hrubo porušuje ľudské práva žien. A že čo sa týka porušovania práv žien, že sa nejedná o nejaké čerešničky, ale o vážne porušovania ľudských práv žien, z ktorých mnohé na to doplatili vlastnými životmi, z ktorých mnohé boli aj umučené. A tiež zabudol spomenúť, že je to silne konzervatívna islamská krajina, ktorá neprijala ženevské dohody o ľudských právach.

Neviem, aký mal Trump dôvod dať zabiť Solejmáního. Viem si však predstaviť, že keď tak konal, musel mať na to dôvod, ktorý nemusí chcieť hneď zverejňovať. Myslím si, že Trump má viacej informácií k danej téme ako Fico či Danko a som si istá, že Trump si nepôjde pýtať rozhrešenie ani od Fica a ani od Danka a už vôbec nie od NR SR.

Ja by som sa ale Fica rada opýtala, že prečo potrebuje iniciovať nejaké odsúdenie zabitia nejakého Solejmáního? Prečo práve jeho? Prečo nie, keď už potrebuje iniciovať nejaké uznesenie, prečo nie napríklad odsúdenie Iránu za porušovanie práv žien? Prečo napríklad neiniciuje odsúdenie praktík ako napríklad kameňovanie žien v Iráne? Čím je život teroristu Solejmáního dôležitejší ako životy tých utýraných žien, ktoré na tú „mimoriadne silnú krajinu“ a jej fanatický režim doplatili životmi?

 

Aktualizované: Podľa zdrojov majú v Iráne vraj kameňovanie stále formálne v ich trestnom zákone.

 

Aktualizované (20:29, 8. januára 2020)  : Tí, ktorí v diskusii vystupujete ako experti na danú tému, tu máte link na Trumpove vyhlásenie. Samozrejme pre tých, ktorí si to dokážete vypočuť v angličtine, lebo prekladať to pre vás nebudem.
Trump opisuje teroristu; nie generála. Dúfam, že poslanci NR SR majú dostatok zvyšku rozumu na to, aby neprijímali uznesenie odsudzujúce zabitie tohoto teroristu pôvodom z Iránu.

 

Aktualizované (21:20, 8. januára 2020)  : V tomto videu na 15:00, Morgan Ortagus, hovorkyňa Ministerstva zahraničných vecí USA tvrdí, že Soleijmáni bol na zozname teroristov Bezpečnostnej rady OSN.
Citujem, co hovori:

It was not an assassination. We killed the terrorist. Qasem Soleijmáni is designated as a terrorist by the United Nations Security Council, look it up!

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty šiesty.

27.09.2023

Pretože v demokratickej spoločnosti si mám právo vybrať podľa mojich vlastných kritérií z kandidujúcich politických strán stranu, ktorá bude spravovať verejné financie a rozhodovať o zákonoch Slovenskej republiky. Pre mňa je dôležité aby verejné financie pragmaticky spravovali zodpovední ľudia, ktorým záleží na tom, aby ľudia mali strechu nad hlavou, a aby mohli [...]

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty piaty.

26.09.2023

Pretože jednoducho nesúhlasím s nebezpečnou progresívnoliberálnou propagandou strany Progresívne Slovensko a okrem iného podorovanej mimovládkami financovanými zo zahraničia. Progresívne Slovensko považujem dnes za najväčšiu hrozbu pre Slovensko, krajinu, kde som sa narodila, kde som žila (a možno ešte budem) a ktorá bude so mnou spätá do konca môjho života. Ako vraj [...]

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty štvrtý

25.09.2023

Pretože dnes som si na sociálnych sieťach prečítala ďaľšie klamstvá a manipulácie. Napríklad, že vraj strana SMER –SSD je netransparentná. Potom nechápem, že o čom je zverejňovanie transparentného účtu. Mne osobne sa nezdá byť program strany Smer SD netransparentý. Program strany je zverejnený na webstránke a možno aj niekde inde v online priestore. Ja som si program [...]

New Jersey, voda, dažde, USA, počasie

New York po mohutnom daždi zaplavila voda

30.09.2023 02:41

Silný dážď spôsobil v New Yorku záplavy, ktoré v piatok čiastočne obmedzili prevádzku metra a tamojších letísk.

Russia Sobchak

Kremeľ hľadá pre Putina do volieb liberálneho sparing partnera

30.09.2023 02:00

Do ruských prezidentských volieb zostáva ešte pol roka, v Kremli ale už riešia, kto by mal "robiť krovie" pri znovuzvolení Vladimira Putina na ďalších šesť rokov.

zmenpoistovnu, pr, nepouzivat

POZOR! Posledná šanca zmeniť poisťovňu je DNES: Ktorá zdravotná poisťovňa vás poteší najviac?

30.09.2023 00:00

Pripravili sme si preto základné porovnanie dvoch súkromných zdravotných poisťovní, ktoré sa najviac bijú, kto ponúkne najlepšie benefity.