Založ si blog

Zabitie Solejmániho nepovažujem za porušenie medzinárodného práva

Fico vraj chce v januárovej schôdzi iniciovať uznesenie k aktuálnej situácii na Blízkom východe. Vyhlásil to na včerajšej tlačovej besede strany SMER, ktorú som si pozrela na Facebook-u.

Po prvé, Fico definoval Irán ako “mimoriadne veľkú a silnú” krajinu, ktorá má takmer 100 miliónov obyvateľov, ktorá je mimoriadne ekonomicky silná a ktorá fanaticky nenávidí USA a západ. Len škoda, že zabudol spomenúť, že je to tiež krajina, ktorá veľmi hrubo porušuje ľudské práva žien. A že čo sa týka porušovania práv žien, že sa nejedná o nejaké čerešničky, ale o vážne porušovania ľudských práv žien, z ktorých mnohé na to doplatili vlastnými životmi, z ktorých mnohé boli aj umučené. A tiež zabudol spomenúť, že je to silne konzervatívna islamská krajina, ktorá neprijala ženevské dohody o ľudských právach.

Neviem, aký mal Trump dôvod dať zabiť Solejmáního. Viem si však predstaviť, že keď tak konal, musel mať na to dôvod, ktorý nemusí chcieť hneď zverejňovať. Myslím si, že Trump má viacej informácií k danej téme ako Fico či Danko a som si istá, že Trump si nepôjde pýtať rozhrešenie ani od Fica a ani od Danka a už vôbec nie od NR SR.

Ja by som sa ale Fica rada opýtala, že prečo potrebuje iniciovať nejaké odsúdenie zabitia nejakého Solejmáního? Prečo práve jeho? Prečo nie, keď už potrebuje iniciovať nejaké uznesenie, prečo nie napríklad odsúdenie Iránu za porušovanie práv žien? Prečo napríklad neiniciuje odsúdenie praktík ako napríklad kameňovanie žien v Iráne? Čím je život teroristu Solejmáního dôležitejší ako životy tých utýraných žien, ktoré na tú „mimoriadne silnú krajinu“ a jej fanatický režim doplatili životmi?

 

Aktualizované: Podľa zdrojov majú v Iráne vraj kameňovanie stále formálne v ich trestnom zákone.

 

Aktualizované (20:29, 8. januára 2020)  : Tí, ktorí v diskusii vystupujete ako experti na danú tému, tu máte link na Trumpove vyhlásenie. Samozrejme pre tých, ktorí si to dokážete vypočuť v angličtine, lebo prekladať to pre vás nebudem.
Trump opisuje teroristu; nie generála. Dúfam, že poslanci NR SR majú dostatok zvyšku rozumu na to, aby neprijímali uznesenie odsudzujúce zabitie tohoto teroristu pôvodom z Iránu.

 

Aktualizované (21:20, 8. januára 2020)  : V tomto videu na 15:00, Morgan Ortagus, hovorkyňa Ministerstva zahraničných vecí USA tvrdí, že Soleijmáni bol na zozname teroristov Bezpečnostnej rady OSN.
Citujem, co hovori:

It was not an assassination. We killed the terrorist. Qasem Soleijmáni is designated as a terrorist by the United Nations Security Council, look it up!

Práve mi zomrel môj milovaný kocúr Ludwig

20.01.2020

Včera som mala celkom dobrý deň. Celkom sa mi totiž podarilo pokročiť v mojom projekte, čo si programujem. (Obyčajne, keď mi niečo nejde, nemám sa s kým poradiť, a spolieham sa v podstate viac »

Čo by ma zaujímalo ohľadne zadržania Trnku a čo som sa nedočítala

16.01.2020

Čo sa týka Dobroslava Trnku, dobre, spreneveril sa zrejme spravodlivosti keď nekonal v kauze Gorila. Či existuje pre neho nejaké ospravedlnenie, to neviem posúdiť a o to mi v tomto momente nejde. viac »

Eliminovanie Soleimániho nebola ani vražda ani atentát

09.01.2020

Tak poďme pekne po poriadku, ako sa to celé stalo: 27. decembra 2019 bol 33 ročný naturalizovaný Američan narodený v Iraku, ženatý, otec dvoch malých detí vo veku 2 a 8 rokov, linguista, ktorý viac »

Donald Trump / Benjamin Netanjahu /

Netanjahu: Trumpov mierový plán pre Blízky východ bude 'historický'

26.01.2020 09:12

Trump má svoj dlhoočakávaný mierový plán pre Blízky východ zverejniť krátko pred schôdzkou s izraelským premiérom Netanjahuom vo Washingtone na budúci týždeň.

Brazil Heavy Rains

Pri záplavách a zosuvoch pôdy v Brazílii zahynulo 30 ľudí

26.01.2020 08:32

Predstavitelia civilnej ochrany uviedli, že ďalších 17 ľudí je na zozname nezvestných a 2600 obyvateľov evakuovali z ich domovov.

Oskar / pes /

Oskara majiteľ týral. Kto to urobil?

26.01.2020 08:00

Psíka, ktorému niekto do očí nalial pravdepodobne žieravinu, sa ujali dobrovoľníci. Ozvali sa im viacerí jednotlivci aj organizácie a ponúkli odmenu za akúkoľvek informáciu, ktorá by viedla k páchateľovi.

gastro, juška, potraviny

Medzi potravinovým nebom a peklom stojí očistec

26.01.2020 07:00

Slovensko má dve možnosti - alebo sa zrúti do pekla potravinovej závislosti, alebo prejde očistcom a vykúpi si poctivým podnikaním potravinovú sebestačnosť.