Založ si blog

Veselé Vianoce želá všetkým ľuďom s dobrým srdcom ale len im, politikom nie,

táto krásna mačička, náš kocúrik Mucko, tu na obrázku, keď mal asi 8 týždňov.

 

Možno neuveríte, ale táto mačička, tento krásny a hravý biely kocúrik je pre EU ten najväčší problém. Teda bol by, keď by sme sa chceli na Slovensko, ktoré je v EU, napríklad presťahovať.

***

Mucko nemôže byť zo zdravotných dôvodov očkovaný. No a keď by sme sa náhodou chceli do EU presťahovať, tak Mucko by s nami nemohol, napriek tomu, že pravdepodobnosť, že by mohol byť nakazený besnotou je absolútna NULA. Nie nula bodka ďaľších sto núl a potom jednotka, nie. Pravdepodobnosť je nula bodka a potom nekonečne veľa núl.

***

Proste aj mačky a psy potrebujú svoje pasy keď cestujú z jednej krajiny do druhej. V tom pase, v prípade, že zvieratko cestuje do EU, musí mať zvieratko zapísané, že bolo zaočkované. Žiadne výnimky neexistujú a neprichádzajú do úvahy za žiadnych okolností. Slovo veterinára dosvedčujúce, že sa o zvieratko pravidelne roky starali nemá v EU absolútne žiadnu váhu. No a Mucko má viaceré takéto doklady, že sa o neho veterinári, vrátane špecializovaných veterinárov dlhodobo, roky starajú.

***

Z dôvodu, že Mucko nemôže byť zaočkovaný, tak nesmie behať po vonku. Každá mačka, ktorú máme doma a ktorá s ním príde do styku musí byť tiež pod kontrolou veterinára a riadne očkovaná a všetko proste musí byť a aj je absolútne kóšer.

***

V Ontáriu, v Kanade musia byť všetky mačky povinne očkované. Na Slovensku nie. Teda, okrem môjho Mucka, ak by sme chceli na Slovensko. Čo na tom, že ostatné, zdravé mačky, ktoré môžu a mali by byť očkované, netreba povinne očkovať? V zmysle, v EU a na Slovensku všetko naopak, treba trvať na zaočkovaní tej jednej mačky, ktorá je veterinármi z povinného očkovania vyňatá zo zdravotných dôvodov.

***

Nuž, nie. Po prvé, kým bude niekto ako Čaputová prezidentkou, tak nie na Slovensko sa nevrátime ani náhodou. A po druhé, ako hovorí príslovie, “Never Trust Anyone Who Doesn’t Like Cats”, teda “Nikdy nedôveruj niekomu, kto nemá rád mačky.” To znamená, že nedôveruj žiadnemu politkovi, lebo tí majú na svedomí, že mačka, o ktorú je riadne postarané a ktorá má niekoľko referencií, čo sa týka jej zdravotného stavu, tá do EU a teda ani na Slovensko nesmie.

***

Ako môžu legislatívci a politici očakávať, že sa na Slovensko vráti niekto, od koho požadujú niečo také kruté ako opustiť svojho domáceho miláčika, v tomto prípade by to znamenalo eutanazovať tohoto krásneho hravého kocúrika?

Dnes, hoci už troška podrátol je stále rovnako rovnako krásny.

***

Z tohoto dôvodu želám krásne a veselé Vianoce všetkým ľudom s dobrým srdcom ale nie politikom. Lebo tí politici sú krutí, zlí ľudia, ktorí nenávidia toto krásne mačiatko, a teda nemajú dobré srdcia .

***

Všetkým politikom, ktorí dopustili takúto absurditu, že zodpovedný majiteľ zvieratka si nemôže zobrať so sebou svojho domáceho miláčika, teda svojho člena rodiny, a žiadajú aby ho opustili, keď by chcel niekto do EU alebo na Slovensko prajem, aby zažili na vlastnej koži rovnakú krutosť, každý jeden, ktorý svojím nezodpovedným a nekvalifikovaným hlasovaním k takejto absurdite prispel/a.

***

Mimochodom, mňa osobne uráža, že zodpovedné správanie sa je v EU trestané, a nezodpovedné správanie sa je odmeňované a to dlhodobo. Ale takí sú politici. Viď napr. prasačí mor.

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

Ako to vyzerá, keď výchovu riadia liberálne orientované subjekty

14.02.2023

Z dnešných správ Toronte: https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/teen-arrest-spadina-station-attack-1.6748341. V preklade, dvaja pubertiaci vo veku 15 a 16 rokov a jedno dievča vo veku 15 rokov porezali neznámu ženu do tváre počas hádky na stanici metra v Toronte. Toto je výsledok výchovy v torontských školách. Žiadny z týchto pubertiakov nemôže byť menovaný [...]

Absurdnosti daňových zákonov na Slovensku

15.01.2023

Počúvam tlačovú debatu Smer-SD, “TB: Tak ešte raz a pomaly – Matovič optimalizoval dane, to je fakt!” v ktorej predseda Smer-SD doc. Fico predkladá dôkazy, ktoré majú dokazovať daňové podvody, ktoré spáchal Igor Matovič, predseda OĽANO. Celá situácia sa mi zdá byť absurdná. Aspoň teda keď si to porovnám s daňovými zákonmi v Kanade. Google prekladač takto [...]

Trump, pence

Súd nariadil Penceovi vypovedať v kauze Trumpovej snahy zvrátiť voľby

28.03.2023 23:20

Bývalý americký viceprezident Mike Pence však nebude musieť odpovedať na otázky ohľadom svojich krokov v súvislosti s útokom na Kapitol.

zelenskyj ukrajina vojak

Zelenskyj pokračuje v návšteve oblastí postihnutých vojnou. Zašiel až k ruskej hranici

28.03.2023 21:12

Zelenskyj sa stretol s predstaviteľmi a obyvateľmi dvoch miest v Sumskej oblasti a s pohraničnou strážou v utajenej lokalite.

Katalin Novák

Maďarská prezidentka podpísala ratifikáciu vstupu Fínska do NATO

28.03.2023 20:46

Katalin Nováková súčasne vyjadrila nádej, že poslanci maďarského parlamentu čoskoro ratifikujú aj vstup Švédska do aliancie.

Francúzsko Paríž zamestnanci reformy dôchodky protest

Francúzsko zasiahla desiata vlna protestov. Nasadili rekordný počet policajtov

28.03.2023 20:16, aktualizované: 22:36

Počas ďalších masových protestov proti reforme dôchodkového systému vypukli v utorok v Paríži násilné strety medzi demonštrantmi a políciou.