Založ si blog

Veselé Vianoce želá všetkým ľuďom s dobrým srdcom ale len im, politikom nie,

táto krásna mačička, náš kocúrik Mucko, tu na obrázku, keď mal asi 8 týždňov.

 

Možno neuveríte, ale táto mačička, tento krásny a hravý biely kocúrik je pre EU ten najväčší problém. Teda bol by, keď by sme sa chceli na Slovensko, ktoré je v EU, napríklad presťahovať.

***

Mucko nemôže byť zo zdravotných dôvodov očkovaný. No a keď by sme sa náhodou chceli do EU presťahovať, tak Mucko by s nami nemohol, napriek tomu, že pravdepodobnosť, že by mohol byť nakazený besnotou je absolútna NULA. Nie nula bodka ďaľších sto núl a potom jednotka, nie. Pravdepodobnosť je nula bodka a potom nekonečne veľa núl.

***

Proste aj mačky a psy potrebujú svoje pasy keď cestujú z jednej krajiny do druhej. V tom pase, v prípade, že zvieratko cestuje do EU, musí mať zvieratko zapísané, že bolo zaočkované. Žiadne výnimky neexistujú a neprichádzajú do úvahy za žiadnych okolností. Slovo veterinára dosvedčujúce, že sa o zvieratko pravidelne roky starali nemá v EU absolútne žiadnu váhu. No a Mucko má viaceré takéto doklady, že sa o neho veterinári, vrátane špecializovaných veterinárov dlhodobo, roky starajú.

***

Z dôvodu, že Mucko nemôže byť zaočkovaný, tak nesmie behať po vonku. Každá mačka, ktorú máme doma a ktorá s ním príde do styku musí byť tiež pod kontrolou veterinára a riadne očkovaná a všetko proste musí byť a aj je absolútne kóšer.

***

V Ontáriu, v Kanade musia byť všetky mačky povinne očkované. Na Slovensku nie. Teda, okrem môjho Mucka, ak by sme chceli na Slovensko. Čo na tom, že ostatné, zdravé mačky, ktoré môžu a mali by byť očkované, netreba povinne očkovať? V zmysle, v EU a na Slovensku všetko naopak, treba trvať na zaočkovaní tej jednej mačky, ktorá je veterinármi z povinného očkovania vyňatá zo zdravotných dôvodov.

***

Nuž, nie. Po prvé, kým bude niekto ako Čaputová prezidentkou, tak nie na Slovensko sa nevrátime ani náhodou. A po druhé, ako hovorí príslovie, “Never Trust Anyone Who Doesn’t Like Cats”, teda “Nikdy nedôveruj niekomu, kto nemá rád mačky.” To znamená, že nedôveruj žiadnemu politkovi, lebo tí majú na svedomí, že mačka, o ktorú je riadne postarané a ktorá má niekoľko referencií, čo sa týka jej zdravotného stavu, tá do EU a teda ani na Slovensko nesmie.

***

Ako môžu legislatívci a politici očakávať, že sa na Slovensko vráti niekto, od koho požadujú niečo také kruté ako opustiť svojho domáceho miláčika, v tomto prípade by to znamenalo eutanazovať tohoto krásneho hravého kocúrika?

Dnes, hoci už troška podrátol je stále rovnako rovnako krásny.

***

Z tohoto dôvodu želám krásne a veselé Vianoce všetkým ľudom s dobrým srdcom ale nie politikom. Lebo tí politici sú krutí, zlí ľudia, ktorí nenávidia toto krásne mačiatko, a teda nemajú dobré srdcia .

***

Všetkým politikom, ktorí dopustili takúto absurditu, že zodpovedný majiteľ zvieratka si nemôže zobrať so sebou svojho domáceho miláčika, teda svojho člena rodiny, a žiadajú aby ho opustili, keď by chcel niekto do EU alebo na Slovensko prajem, aby zažili na vlastnej koži rovnakú krutosť, každý jeden, ktorý svojím nezodpovedným a nekvalifikovaným hlasovaním k takejto absurdite prispel/a.

***

Mimochodom, mňa osobne uráža, že zodpovedné správanie sa je v EU trestané, a nezodpovedné správanie sa je odmeňované a to dlhodobo. Ale takí sú politici. Viď napr. prasačí mor.

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

Keď sledujem správy, tak mi je nevoľno

24.03.2024

Fico sa dal pred asi dvoma či troma dňami počuť, že vraj potom ako predošlá vláda darovala S-300 na Ukrajinu, nemáme vraj ako chrániť slovenské nebo a jadrové elektrárne na Slovensku. Nerozumela som celkom. V iných správach, zahraničných, som sa dočítala, že vraj potom ako Rusko vyhlásilo vojnu Ukrajine, po znefunkčnení elektrárne na Dnepri musí Ukrajina zvýšiť dovoz [...]

K zmene Trestného zákona

21.01.2024

Celá opozícia vrátane prezidentky Slovenskej republiky narieka ako sa zvýši kriminalita na Slovensku po zrušení Špeciálnej prokuratúry a po navrhovanej zmene Trestného zákona. Namiesto tvrdých nepodmienečných trestov za finančné zločiny sa tieto majú nahradiť inými trestami. Ako opozícia tak aj “not my prezidentka” nariekajú nad tým, že tieto, podľa nich, [...]

britský parlament

Už 76 britských konzervatívnych poslancov oznámilo, že nebudú opätovne kandidovať

24.05.2024 23:38

Ide o najvyšší počet odchádzajúcich poslancov od parlamentných volieb v roku 1997.

covid, koronavírus, obete, pandémia

Pandémia covidu skrátila priemernú dĺžku života o takmer dva roky

24.05.2024 23:15

Pandémia tak vymazala približne desaťročný pokrok v tejto oblasti, oznámila Svetová zdravotnícka organizácia.

párty, techno, nočný život, mládež

„Nemecko pre Nemcov, cudzinci preč.“ Ľudia skandovali na párty rasistické heslá, video vyvolalo pobúrenie

24.05.2024 22:27

Nemecký kancelár Olaf Scholz v piatok označil video za "nechutné".

Maďarsko Dunaj lode zrážka

Maďarská polícia našla piatu obeť sobotňajšej zrážky lodí, hľadajú ešte dvoch

24.05.2024 22:08

Kapitána výletnej lode, ktorý je českým občanom s bydliskom na Slovensku, zadržala polícia a vypočula ako podozrivého.