Založ si blog

Počúvajúc nahrávky Trnku s Kočnerom a tie ďaľšie

Trnka vyslovil takú tézu, že vraj, ohľadne tej spublikovanej nahrávky, kde na neho Kočner šteká, že prečo išli s Oskarom a Kóšom vydierať Haščáka, nie je náhodou nejaký kompilát, ktorý by vraj s dnešnou technikou, počítačmi, na podklade scenára dokázal urobiť aj on či ten reportér, ktorý ho spovedal. Na otázku reportéra, či sa teda jedná o kompilát, Trnka odpovedal, že vraj on nevie. Nuž, ja by som vedela odpovedať, že či áno alebo nie. Ale Trnka, absolvent Právnickej fakulty UK, ktorú podľa všetkého dokonca absolvoval na červený diplom, je evidentne z iného súdka.

***

Len ma tak napadlo, ktorá to modelingová agentúra robí nábor na tých hercov, ktorí hrajú tie postavy Trnku a Kočnera za účelom diskreditácie generálneho prokurátora a spol., kde by sa do konkurzu mohli hlásiť všetcia tí, ktorí majú podobný hlas, rezonanciu hlasu a všetko či už s Trnkom, alebo s Kočnerom, prípadne ohľadne tej neexistujúcej nahrávky Gorila hlas podobný Haščákovi, Malchárkovi, Bubeníkovej, či Ficovi a ďaľším? A či tam, kde nie je možné inak udržať nijaké tajomstvo, by sa nikto nepochválil, že hraje Kočnera či Trnku v diskretizačných nahrávkach, alebo tie nahrávky režíruje, píše scenáre, strihá, pripravuje zvukové kulisy pre dané nahrávky a tak ďalej? Prípadne spracováva software pre danú tvorbu? Má niekto adresu?

Mimochodom, podľa môjho názoru, Fico by mohol poslúžiť justícii aspoň svedectvom ohľadne toho, či v tom byte bol alebo nie. Lebo nie je dôležité, že tam pil kolu, dôležité je, že sa v tom byte daní aktéri naozaj stretávali a on ich tam osobne videl, dokonca stretol. Pitie koly je nie trestné ale dohadzovanie stámiliónových (v korunách) úplatkov trestné určite je. Hoci, trestné asi je aj to, ak niekto o takýchto úplatkoch vie a zostane mlčať.

Podľa môjho názoru, principiálne víťazstvo dnes nie je o výhre vo voľbách ale o nastolení právneho štátu, kde sa žiadne úplatky nebudú tolerovať nikomu.

***

Chápem, že je to komplikované pochopiť pre absolventa Právnickej fakulty UK či iných právnických fakúlt, čo je reálne a čo je púhy výmysel, ale predsa len, ja mám problém uveriť, že expert, ktorý nevie nahrať súbor na USB kľúč by dokázal vytvoriť takýto kompilát s hlasom podobným tomu svojmu, ktorý hlas by ale nebol jeho. Respektívne od osoby, ktorá si namýšľa, že kompromitujúca nahrávka z povrchu zemského zmizne tak, že zničí nejaký USB kľúč a poláme nejaké diskety a dá niekomu vymeniť ‚hard drive‘. Lebo všetcia sú hlupáci a iba on je lietadlo. A možno nejakí ďaľší absolventi (nie všetcia) či už policajnej akadémie alebo napríklad tí v sudcovských talároch. (Navyše, načo toľkej námahy, keď sa má vraj aj tak alebo môže jednať o iba kompilát, ako konštatoval JUDr. Dobroslav Trnka?)

***

V tejto súvislosti by ma skôr zaujímalo, že ktorí to boli tí sudcovia, ktorí v rozhodnutí Ústavného súdu označili tieto nahrávky za nezákonné? Ako obyčajná žena naozaj nerozumiem tomu, že či právo na súkromie sa týka aj práva páchať takéto ťažké zločiny úplatkárstva a súvisiace zločiny korupcie? Je irelevantné, že sudca Krajského súdu podľa sudcov Ústavného súdu SR údajne neodôvodnil dostatočne príkaz na odpočúvanie, pre mňa je relevanté len to, že danou operáciou SIS sa zdokumentovalo, čo sa zdokumentovalo. A keď sa sudcovia Ústavného súdu SR takto správajú, tak trvám na tom, že ich treba vyzliecť z talárov a posadiť na lavice obžalovaných aj ich.

Trvám na tom, že pokiaľ sa takéto veci nestanú, tak sa stav v spoločnosti nezlepší. Jediný spôsob ako zmeniť Slovensko na krajinu, kde platia zákony pre všetkých rovnako je s tým začať. Ryba smrdí od hlavy.

Na divadielka či už Trnku alebo ďaľších podobných aktérov, si nemyslím, že je ešte niekto dnes zvedavý.

Koniec koncov, tí absolventi práva evidentne nechápu o čom to právo je.

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

Keď sledujem správy, tak mi je nevoľno

24.03.2024

Fico sa dal pred asi dvoma či troma dňami počuť, že vraj potom ako predošlá vláda darovala S-300 na Ukrajinu, nemáme vraj ako chrániť slovenské nebo a jadrové elektrárne na Slovensku. Nerozumela som celkom. V iných správach, zahraničných, som sa dočítala, že vraj potom ako Rusko vyhlásilo vojnu Ukrajine, po znefunkčnení elektrárne na Dnepri musí Ukrajina zvýšiť dovoz [...]

K zmene Trestného zákona

21.01.2024

Celá opozícia vrátane prezidentky Slovenskej republiky narieka ako sa zvýši kriminalita na Slovensku po zrušení Špeciálnej prokuratúry a po navrhovanej zmene Trestného zákona. Namiesto tvrdých nepodmienečných trestov za finančné zločiny sa tieto majú nahradiť inými trestami. Ako opozícia tak aj “not my prezidentka” nariekajú nad tým, že tieto, podľa nich, [...]

Richard Sulík, Peter Pčolinský, Milan Krajniak

Borisa Kollára po Krajniakovi opustil ďalší člen. Zo Sme rodina odišiel Peter Pčolinský

18.06.2024 19:43

Peter Pčolinský bol v minulosti podpredsedom hnutia.

Handlová, atentátnik, streľba, Fico

Lex atentát prerokuje parlament v skrátenom legislatívnom konaní

18.06.2024 19:33, aktualizované: 19:52

Balík zákonov má riešiť niektoré opatrenia na zlepšenie bezpečnostnej situácie na Slovensku.

Pochod za slobodu a demokraciu

Na pochode za slobodu a demokraciu sa v Bratislave zišli stovky ľudí

18.06.2024 19:24

Súčasťou bolo aj verejné zhromaždenie, na ktorom sa čítalo spoločné vyhlásenie. To podpísalo 90 subjektov z celého Slovenska.

Matúš Šutaj Eštok, ministerstvo vnútra

Na futbal za štátne? Podľa rezortu vnútra je to bežné, Keketi však letel komerčnou linkou. Opozícia hovorí o papalášizme

18.06.2024 19:00

Minister cestovného ruchu a športu Dušan Keketi neletel špeciálom, ale klasickým letom. Bratislavský župan Juraj Droba cestu späť uhradí z vlastných peňazí. Politológ hovorí o škandále.