Založ si blog

Počúvajúc nahrávky Trnku s Kočnerom a tie ďaľšie

Trnka vyslovil takú tézu, že vraj, ohľadne tej spublikovanej nahrávky, kde na neho Kočner šteká, že prečo išli s Oskarom a Kóšom vydierať Haščáka, nie je náhodou nejaký kompilát, ktorý by vraj s dnešnou technikou, počítačmi, na podklade scenára dokázal urobiť aj on či ten reportér, ktorý ho spovedal. Na otázku reportéra, či sa teda jedná o kompilát, Trnka odpovedal, že vraj on nevie. Nuž, ja by som vedela odpovedať, že či áno alebo nie. Ale Trnka, absolvent Právnickej fakulty UK, ktorú podľa všetkého dokonca absolvoval na červený diplom, je evidentne z iného súdka.

***

Len ma tak napadlo, ktorá to modelingová agentúra robí nábor na tých hercov, ktorí hrajú tie postavy Trnku a Kočnera za účelom diskreditácie generálneho prokurátora a spol., kde by sa do konkurzu mohli hlásiť všetcia tí, ktorí majú podobný hlas, rezonanciu hlasu a všetko či už s Trnkom, alebo s Kočnerom, prípadne ohľadne tej neexistujúcej nahrávky Gorila hlas podobný Haščákovi, Malchárkovi, Bubeníkovej, či Ficovi a ďaľším? A či tam, kde nie je možné inak udržať nijaké tajomstvo, by sa nikto nepochválil, že hraje Kočnera či Trnku v diskretizačných nahrávkach, alebo tie nahrávky režíruje, píše scenáre, strihá, pripravuje zvukové kulisy pre dané nahrávky a tak ďalej? Prípadne spracováva software pre danú tvorbu? Má niekto adresu?

Mimochodom, podľa môjho názoru, Fico by mohol poslúžiť justícii aspoň svedectvom ohľadne toho, či v tom byte bol alebo nie. Lebo nie je dôležité, že tam pil kolu, dôležité je, že sa v tom byte daní aktéri naozaj stretávali a on ich tam osobne videl, dokonca stretol. Pitie koly je nie trestné ale dohadzovanie stámiliónových (v korunách) úplatkov trestné určite je. Hoci, trestné asi je aj to, ak niekto o takýchto úplatkoch vie a zostane mlčať.

Podľa môjho názoru, principiálne víťazstvo dnes nie je o výhre vo voľbách ale o nastolení právneho štátu, kde sa žiadne úplatky nebudú tolerovať nikomu.

***

Chápem, že je to komplikované pochopiť pre absolventa Právnickej fakulty UK či iných právnických fakúlt, čo je reálne a čo je púhy výmysel, ale predsa len, ja mám problém uveriť, že expert, ktorý nevie nahrať súbor na USB kľúč by dokázal vytvoriť takýto kompilát s hlasom podobným tomu svojmu, ktorý hlas by ale nebol jeho. Respektívne od osoby, ktorá si namýšľa, že kompromitujúca nahrávka z povrchu zemského zmizne tak, že zničí nejaký USB kľúč a poláme nejaké diskety a dá niekomu vymeniť ‚hard drive‘. Lebo všetcia sú hlupáci a iba on je lietadlo. A možno nejakí ďaľší absolventi (nie všetcia) či už policajnej akadémie alebo napríklad tí v sudcovských talároch. (Navyše, načo toľkej námahy, keď sa má vraj aj tak alebo môže jednať o iba kompilát, ako konštatoval JUDr. Dobroslav Trnka?)

***

V tejto súvislosti by ma skôr zaujímalo, že ktorí to boli tí sudcovia, ktorí v rozhodnutí Ústavného súdu označili tieto nahrávky za nezákonné? Ako obyčajná žena naozaj nerozumiem tomu, že či právo na súkromie sa týka aj práva páchať takéto ťažké zločiny úplatkárstva a súvisiace zločiny korupcie? Je irelevantné, že sudca Krajského súdu podľa sudcov Ústavného súdu SR údajne neodôvodnil dostatočne príkaz na odpočúvanie, pre mňa je relevanté len to, že danou operáciou SIS sa zdokumentovalo, čo sa zdokumentovalo. A keď sa sudcovia Ústavného súdu SR takto správajú, tak trvám na tom, že ich treba vyzliecť z talárov a posadiť na lavice obžalovaných aj ich.

Trvám na tom, že pokiaľ sa takéto veci nestanú, tak sa stav v spoločnosti nezlepší. Jediný spôsob ako zmeniť Slovensko na krajinu, kde platia zákony pre všetkých rovnako je s tým začať. Ryba smrdí od hlavy.

Na divadielka či už Trnku alebo ďaľších podobných aktérov, si nemyslím, že je ešte niekto dnes zvedavý.

Koniec koncov, tí absolventi práva evidentne nechápu o čom to právo je.

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

Ako to vyzerá, keď výchovu riadia liberálne orientované subjekty

14.02.2023

Z dnešných správ Toronte: https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/teen-arrest-spadina-station-attack-1.6748341. V preklade, dvaja pubertiaci vo veku 15 a 16 rokov a jedno dievča vo veku 15 rokov porezali neznámu ženu do tváre počas hádky na stanici metra v Toronte. Toto je výsledok výchovy v torontských školách. Žiadny z týchto pubertiakov nemôže byť menovaný [...]

Absurdnosti daňových zákonov na Slovensku

15.01.2023

Počúvam tlačovú debatu Smer-SD, “TB: Tak ešte raz a pomaly – Matovič optimalizoval dane, to je fakt!” v ktorej predseda Smer-SD doc. Fico predkladá dôkazy, ktoré majú dokazovať daňové podvody, ktoré spáchal Igor Matovič, predseda OĽANO. Celá situácia sa mi zdá byť absurdná. Aspoň teda keď si to porovnám s daňovými zákonmi v Kanade. Google prekladač takto [...]

Trump, pence

Súd nariadil Penceovi vypovedať v kauze Trumpovej snahy zvrátiť voľby

28.03.2023 23:20

Bývalý americký viceprezident Mike Pence však nebude musieť odpovedať na otázky ohľadom svojich krokov v súvislosti s útokom na Kapitol.

zelenskyj ukrajina vojak

Zelenskyj pokračuje v návšteve oblastí postihnutých vojnou. Zašiel až k ruskej hranici

28.03.2023 21:12

Zelenskyj sa stretol s predstaviteľmi a obyvateľmi dvoch miest v Sumskej oblasti a s pohraničnou strážou v utajenej lokalite.

Katalin Novák

Maďarská prezidentka podpísala ratifikáciu vstupu Fínska do NATO

28.03.2023 20:46

Katalin Nováková súčasne vyjadrila nádej, že poslanci maďarského parlamentu čoskoro ratifikujú aj vstup Švédska do aliancie.

Francúzsko Paríž zamestnanci reformy dôchodky protest

Francúzsko zasiahla desiata vlna protestov. Nasadili rekordný počet policajtov

28.03.2023 20:16, aktualizované: 22:36

Počas ďalších masových protestov proti reforme dôchodkového systému vypukli v utorok v Paríži násilné strety medzi demonštrantmi a políciou.