Založ si blog

Nové trendy investigatívnej žurnalistiky?

Adam Valček v podcaste denníka SME Dobré ráno dňa 12. 11. 2019 okolo 12:50 minúty povedal,

“Deň nasledujúci po dni vraždy, kedy Alena Zsuzsová využívala to, že sa s Mariánom Kočnerom rozprávala o údajnej nočnej more, ktorá spočívala v tom, že jej vypadli počas sna zuby. Ako asi je poslucháčom známe, tak podľa všetkých snárov je toto interpretované ako symbol smrti.”

Nedalo mi. Tiež máme doma jeden snár. ‚10,000 dreams interpreted‘ od Pamela Ball, ktorý vydali Prospero Books, v 1996, a znovu vydali v roku 1999, v Anglicku. My máme vydanie z roku 1999. Na strane 101 sa v ňom píše toto:

“Teeth falling or coming out easily indicates we are aware of going through some form of transition, similar to that from childhood to maturity, or from maturity to old age and helplessness. If one is anxious about teethdroping out it suggest there is a fear of getting old and undesirable, or an anxiety about maturing. In a woman’s dream, if the teeth are swallowed this can signify pregnancy.”

V preklade: “Vypadnuté zuby alebo zuby, ktoré ľahko vypadávajú indikuje, že sme si vedomí určitej tranzície, podobnej tej z detstva do dospelosti, alebo z dospelosti do vysokého veku a nemohúcnosti. Ak sa niekto obáva vypadnutia zubov, naznačuje to, že je tu strach z vysokého veku a nepotrebnosti, alebo strach z dospelosti. Vo sne ženy, ak sú zuby prehltnuté, toto by mohlo indikovať tehotenstvo.”

Teda žiadna zmienka o tom, že by vypadnutý zub mal indikovať smrť.

Takže teraz neviem, že čo indikuje vyjadrenie Adama Valčeka v tomto podcaste? Či to indikuje to, že sme prerazili nové mediálne dno, keď sa dostávajú do správ texty či interpretácie zo snárov? Alebo či nová investigatívna žurnalistika pozostáva zo študovania toho, čo napísali nejakí hochštapleri v nejakom snári? A keď už sme pri tom, to, čo je popísané v rôznych snároch sa akosi nezhoduje jedno s druhým.

Mimochodom, dúfam, že tieto dôležité interpretácie zo snárov nenašiel investigatívny žurnalista Adam Valček štúdiom obžaloby vo veci objednávky vraždy Jána Kuciaka proti Mariánovi Kočnerovi, Alene Zsuzsovej a spol.

Ja považujem Čaputovú za prekliatie Slovenska

10.05.2023

Osobne si myslím, že Čaputová je prekliatím Slovenska. Ja osobne ju nevidím ako prezidentku, ktorej by akokoľvek záležalo na občanoch Slovenska. Po prvé, Čaputová je pre mňa antitézou vlády ľudu. Ona pre mňa vlastne predstavuje prototyp diktátora. Lebo keby jej na ľudoch záležalo, tak by rešpektovala vôľu ľudu. Po druhé, keby Čaputovej čo i len trochu záležalo na [...]

Na inú nôtu v dnešnom svete: Neverím firme Basepaws, ktorá vraj vykonáva genetické testovanie mačiek.

30.03.2023

Neverím im, lebo neverím klamárom a podvodníkom a takým, čo majú bordel vo veciach. Na úvod by som rada prezentovala túto fotografiu môjho už zosnulého kocúra Snowy-ho. Čo z fotografie možno nie je vidno je, že srsť Snowyho nemala tzv. “undercoat”, slovník mi to preložil ako “podsadu”. Čo tiež nie je na fotografii vidno je, že Snowy nikdy nevážil viacej ako [...]

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

SR Bratislava ZMOS predseda Božik nový BAX

Združenie miest a obcí Slovenska vníma zo strany vlády ochotu načúvať samosprávam

01.06.2023 15:01

Rokovanie s predstaviteľmi vlády upriamilo pozornosť na záležitosti, ktoré je ešte potrebné upraviť a zmeniť.

kladivko, knihy, váha, spravodlivosť, súd

Mimovládky vyzvali politikov na reformu prokuratúry i zmenu paragrafu 363

01.06.2023 13:45

Na štvrtkovom brífingu predstavili zástupcovia Nadácie Zastavme korupciu a Via Iuris deväť návrhov.

pápež, novak

Obmäkčil ju pápež. Nováková udelila v Maďarsku rekordný počet milostí

01.06.2023 13:43

Prezidentka udelila milosť okrem iných aj osobám z kauzy známej ako "proces Hunnia".

otruba, kováčová, grigová, burian, veľvyslanci

Prezidentka odovzdala poverovacie listiny novým veľvyslancom

01.06.2023 13:30

Všetci majú podľa Čaputovej bohaté skúsenosti a preto verí, že sú tou správnou voľbou na posty vedúcich misií v krajinách ich budúceho pôsobenia.