Založ si blog

Nové trendy investigatívnej žurnalistiky?

Adam Valček v podcaste denníka SME Dobré ráno dňa 12. 11. 2019 okolo 12:50 minúty povedal,

“Deň nasledujúci po dni vraždy, kedy Alena Zsuzsová využívala to, že sa s Mariánom Kočnerom rozprávala o údajnej nočnej more, ktorá spočívala v tom, že jej vypadli počas sna zuby. Ako asi je poslucháčom známe, tak podľa všetkých snárov je toto interpretované ako symbol smrti.”

Nedalo mi. Tiež máme doma jeden snár. ‘10,000 dreams interpreted’ od Pamela Ball, ktorý vydali Prospero Books, v 1996, a znovu vydali v roku 1999, v Anglicku. My máme vydanie z roku 1999. Na strane 101 sa v ňom píše toto:

“Teeth falling or coming out easily indicates we are aware of going through some form of transition, similar to that from childhood to maturity, or from maturity to old age and helplessness. If one is anxious about teethdroping out it suggest there is a fear of getting old and undesirable, or an anxiety about maturing. In a woman’s dream, if the teeth are swallowed this can signify pregnancy.”

V preklade: “Vypadnuté zuby alebo zuby, ktoré ľahko vypadávajú indikuje, že sme si vedomí určitej tranzície, podobnej tej z detstva do dospelosti, alebo z dospelosti do vysokého veku a nemohúcnosti. Ak sa niekto obáva vypadnutia zubov, naznačuje to, že je tu strach z vysokého veku a nepotrebnosti, alebo strach z dospelosti. Vo sne ženy, ak sú zuby prehltnuté, toto by mohlo indikovať tehotenstvo.”

Teda žiadna zmienka o tom, že by vypadnutý zub mal indikovať smrť.

Takže teraz neviem, že čo indikuje vyjadrenie Adama Valčeka v tomto podcaste? Či to indikuje to, že sme prerazili nové mediálne dno, keď sa dostávajú do správ texty či interpretácie zo snárov? Alebo či nová investigatívna žurnalistika pozostáva zo študovania toho, čo napísali nejakí hochštapleri v nejakom snári? A keď už sme pri tom, to, čo je popísané v rôznych snároch sa akosi nezhoduje jedno s druhým.

Mimochodom, dúfam, že tieto dôležité interpretácie zo snárov nenašiel investigatívny žurnalista Adam Valček štúdiom obžaloby vo veci objednávky vraždy Jána Kuciaka proti Mariánovi Kočnerovi, Alene Zsuzsovej a spol.

Takže riešenie je zatvoriť robotníkov do kolúznej väzby?

09.12.2019

Neskutočné. V posledných dňoch som sa dočítala v rôznych diskusiách koľko bordelu je na Slovensku. Keď by som si to nebola bývala prečítala v diskusiách a na sociálnych sieťach, tak by viac »

Aj mačky majú rozum

09.12.2019

Muckovi sa vrátila cukrovka. Takže sme opäť nabehli na inzulín. Tento krát však tá jeho cukrovka prepukla naozaj, nie iba z Prednisonu. Proste hodnoty jeho glukózy v krvi sa pohybovali aj nad viac »

To, čo sa stalo v Prešove je jednoducho strašné. Strašné. A žiada si to okamžitú demisiu minimálne ministerky vnútra.

06.12.2019

Spomínam si, že za mojich mladých čias, sme mávali v školách predmet, ktorý sa nazýval ‘Branná výchova’. Predmet bol síce oficiálne zameraný na to, ako sa správať v prípade vojenského viac »

trieda, učenie, učiteľ, prednáška, cudzie jazyky

Rusko vypovedalo delegáciu americkej univerzity

13.12.2019 10:05

Tamojšie úrady ich totiž obvinili z porušenia podmienok udelenia turistických víz a 9. decembra ich na niekoľko hodín aj zadržali.

04-kalavska-4x

Kalavská: Ďalší minister sa reforme nevyhne

13.12.2019 10:00

Postu sa vzdala, aby si zachovala tvár. Reforma nemocníc sa dala podľa odchádzajúcej ministerky zdravotníctva Kalavskej zvládnuť aj politicky.

New Zealand Volcsano Erupts

Zo sopečného ostrova na Novom Zélande dostali ďalších šesť obetí

13.12.2019 09:47

Vyslobodzovanie tiel z ostrova je považované za veľmi nebezpečné, pretože hrozia ďalšie erupcie.

Boris Johnson

Johnson žiari šťastím, Corbyn dostal výprask

13.12.2019 09:28

Jasná výhra a ťažká prehra. V britských predčasných voľbách dominovali vládnuci konzervatívci a, naopak, opoziční labouristi utrpeli debakel.

Zora Macko

Pohľad obyčajnej ženy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 88
Celková čítanosť: 294584x
Priemerná čítanosť článkov: 3348x

Autor blogu