Založ si blog

Najhorší podcast aký som doteraz počula

Musím sa priznať, že Radičová v dnešnom podcaste na Aktualitách ‘Ráno nahlas’ dokázala znechutiť aj takú fanúšičku podcastov ako som ja. Proste jej prejav bol, ako obyčajne boli jej prejavy, ktoré som počula, ten z kategórie tých najhorších; dlho som totiž niečo až také blbé nepočula. Iba moja intelektuálna zvedavosť mi nedala vypnúť tento podcast. Proste len preto, lebo som chcela vedieť, že akú manipulatívnu blbosť zo seba ešte dostane do éteru.

Nesklamala ma. Väčšina jej prejavu boli ničím iným len prázdnymi slovnými floskulami. Zvyšok boli slovné ódy typu “look at me”, teda že sa stretla s tým a oným a podobne. Nezabudla poukázať na to, že napríklad vraj Fico oslovuje svojich voličov. (A koho asi má oslovovať?) A má vraj stabilizovanú voličskú základňu. Vraj sa Blahová spája so sociálnymi témami. (Ja som si všimla presný opak. Navyše v inej časti kritizuje za sociálnu politiku, napr. zvyšovanie dôchodkov, Fica.) Vraj Matovič sa spája s odhaľovaním korupčných škandálov. (Ja som si myslela, že na toto máme políciu, špeciálneho prokurátora a špecializovaný súd, …) Vraj kde je téma regionálnych rozdielov. (Kde? Veď sa o nich v podstate nesmie dnes písať ani hovoriť lebo politická korektnosť; a o tom, že táto politická korektnosť bráni reálnej diskusii o reálnych problémoch Radičová samozrejme nepovedala ani mäkké f.)

A potom ešte strašila Orbánovským typom demokracie. Na to sa môj manžel opýtal trefnú otázku, “To je prosím pekne aký?” To presne je aj moja otázka. Lebo v tom množstve informácií, ktoré sa na nás akosi vraj valí som takúto definíciu, resp. vysvetlenie toho, čo má byť ten (odstrašujúci) Orbánovský typ demokracie nenašla.

Vraj ako sa mohlo stať, že Kočner vyrástol až do takýchto rozmerov? Ja by som sa opýtala inak. Ako je možné, že Kočner dostal za kauzu Technopol milosť? Ja si myslím, že by to asi vyzeralo inak, keby ju nebol býval dostal, a bol by vtedy potrestaný, tak ako mal byť v zmysle zákona. (Aktualizované: Z retrospektu by sa dalo povedať, že by tým, keby ho boli bývali namiesto omilostenia potrestali už vtedy, urobili službu aj samotnému Kočnerovi.)

Rada by som však odlúpla aj túto vrstvu pri hľadaní vinníka dnešných pomerov v spoločnosti keď hovoríme o ukradnutom štáte. Prepustenie vyše 23 tisíc zločincov na nový rok v 1990 v takzvanej veľkej Havlovej amnestii. Vraj pokleslá komunistická justícia krátila ich práva. To bol začiatok. Ja si myslím, že tých fatálnych zlyhaní Havla bolo však viacej. Ja tvrdím, že érou Havla sa začalo obdobie akceptácie kriminálneho správania sa v spoločnosti a dnes žneme úrodu. A to najhoršie, čo môžeme urobiť je strašiť tým, že by tu niekto chcel vraj vládnuť tvrdou rukou. Ja však to, čím straší napríklad aj Radičová, považujem za vládnutie zdravým sedliackym rozumom. A to vládnutie začína tým, že nebudeme ospravedlňovať zjavné zločiny tak, ako to urobili napr. Havel a neskôr Kováč. Výsledkom čoho tu máme mafiu v štátnej správe a všade aj oligarchov, ktorí ovplyvňujú politiku a v nemalej miere dokonca aj volebné procesy.

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty tretí.

24.09.2023

Pretože ma prestávajú baviť podpásovky v kampani od strán typu PS a im podobným. Denník Pravda zverejnil na svojom portáli v tomto článku podnadpis, že vraj, citujem z článku: “Šimečka: Fico by mal radšej vrátiť diplom” Nuž, ja by som rada pridala jeden holý, nepopierateľný fakt. Doc. Róbert Fico skončil právo v roku 1986 s červeným diplomom. Vtedy, ak sa [...]

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty druhý.

23.09.2023

Pretože okrem všetkého ostatného mi vadia teatrálne osoby na kandidátkach iných politických strán kandidujúcich v týchto voľbách do NR SR. Mám taký názor, že elity v pozadí sa radi nechávajú reprezentovať rôznymi hercami a dramatikmi. Možno z tohoto vznikli rôzne prirovnania typu “bábka na špagáte” keď sa hovorí o niektorých politikoch. Neviem prečo, ale herci [...]

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty prvý.

22.09.2023

Pretože mám plné zuby, ako sa správajú novinári a mediálna aj online propaganda, ktorá namiesto toho aby publikovala hlavne holé fakty, tak publikuje manipulácie, lži, a často krát prasprosté klebety. Napríklad v tomto videu, v 47:07 v ktorom sa na tlačovej besede SMER SD Magdalena Chodownik z France 24 drzo a nevychovane namiesto položenia otázky vyzvala Fica aby povedal svoj [...]

orbán

Orbán tvrdí, že Európa sa militarizuje: Maďarsko sa musí prispôsobiť

25.09.2023 15:18

Budapešť plánuje spolu s Nemeckom a Izraelom vyrábať bojové drony.

Podzámčok, obec

Hlavné priority v regiónoch: ako chcú politici zlepšiť čerpanie eurofondov a odstrániť rozdiely?

25.09.2023 15:00

Regionálny rozvoj bude pre novú vládnu garnitúru zásadnou výzvou. Podľa odborníkov sa politici budú musieť sústrediť na prioritizáciu a systémové riešenia.

Igor Matovič, parlament, májová schôdza

Matovič pred voľbami ostro útočí na Sulíka

25.09.2023 14:55

Šéf OĽaNO Igor Matovič si na záver predvolebnej kampane zobral na mušku šéfa SaS Richarda Sulíka.

Matteo Messina Denaro / Cosa Nostra /

Dva dni bol v kóme. Zomrel jeden z najhľadanejších mafiánskych bossov Denaro

25.09.2023 14:20

Ako člen Cosa Nostry spáchal alebo naplánoval desiatky vrážd, vrátane bombových útokov.