Založ si blog

O kom si myslím, že nepatrí do politiky

V mojom hodnotovom rebríčku miesto narkotík a drôg (typu marihuana a podobne) je iba a iba na tíšenie inak neznesiteľných bolestí a len pod lekárskym dohľadom a len v prísne odôvodnených prípadoch. Napríklad v poslednom terminálnom štádiu rakoviny a podobne.

Je pre mňa aboslútne neprijateľné a neakceptovateľné aby bolo tolerované “skúšanie” narkotík typu marihuany či LSD komukoľvek.

Cez čiaru je aj rozprávanie o zážitkoch s užívaním narkotík či už vo verejnom priestore, či už študentom stredných škôl alebo mladým ľuďom, ktorí len pred pár chvíľami dosiahli 18tku.

Takéto správanie sa je maximálne nezodpovedné. Takéto krajne nezodpovedné správanie tiež vytvára spoločnosť, v ktorej je celkom normálne sa baviť o drogách či ich užívať. Vytvára tak, podľa môjho názoru, spoločnosť akýchsi prázdnych ľudí, ktorá je postavená na nesprávnych hodnotách, v ktorej nie je dôležité, čo človek vie, či čo človek dokáže vytvoriť či urobiť, či spoločnosť, kde jeden dokáže pomôcť iným, hoci aj úplne jednoducho, napríklad venovať čas iným, či sa porozprávať s osamelým človekom, a podobne, ale v ktorej je dôležité byť zaujímavým prezentáciou takých chorých (zatiaľ našťastie  ilegálnych)  aktivít ako napríklad užívanie drôg.

Legalizovanie či už marihuany alebo akejkoľvek inej drogy považujem za prehru v boji s takýmito ilegálnymi drogami ako aj s drogovými kartelmi. Ja osobne považujem užívanie ilegálnych drog za porušenie zákona.

Podľa môjho názoru niekto, kto užíval ilegálne drogy by nikdy nemal dostať bezpečnostnú previerku a nikdy by nemal byť dosadený do žiadnej verejnej funkcie.

Pretože len veľmi nezodpovedný jedinec  sa s niečím takýmto pochváli či  o tom aj porozpráva na verejnosti. Nezodpovední jedinci nepatria do vrcholovej politiky.

Na vrcholové posty v politke patria iba zodpovední jedinci.  Skúsenosť s užívaním drog ako marihuana či LSD nie je kvalifikáciou na vrcholové miesta ani vo vláde a ani v štátnej správe a vôbec nikde.

Zvolenie takýchto jedincov, ktorí na takéto posty nepatria by bolo prehrou pre všetkých. Môj názor je, že zvolenie takýchto jedincov na volené posty by bolo prehrou aj pre tých, ktorí nepovažujú za potrebné ísť si v deň volieb splniť svoju občiansku povinnosť a odvoliť.

Niektoré novinárske skvosty ma doslova urážajú

11.09.2019

Celkom rada počúvam podcasty. A to napriek tomu, že mnoho perál, čo tam odznie, sú doslova a do písmena urážkou zdravého rozumu. V podstate, keď tieto podcasty počúvam, tak si môžem urobiť viac »

Peter Tóth nezradil nikoho, je to celé naopak

10.09.2019

Po prvé, ak Marián Kočner spáchal zločin a Peter Tóth vypovedá o tomto zločine ako svedok v trestnom konaní vedenom proti Mariánovi Kočnerovi, nejedná sa o zradu Mariána Kočnera. Peter Tóth viac »

Mám dovolené si čítať vtipy z tejto knižky?

10.09.2019

Máme doma takúto knihu. Jej názov je “O ZLATÚ MREŽU alebo S CESTOVNOU KANCELÁRIOU ŠtB DO JÁCHYMOVA”. Kniha vyšla v roku 1991 a vydalo ju vydavateľstvo Q 111 v Bratislave. Vytlačila Kníhtlačiareň viac »

islamský štát, sýria, militanti, bojovníci, povstalci, ozbrojenci, konvoj

Vodca IS Baghdádí vyzval džihádistov na oslobodenie spolubojovníkov

16.09.2019 21:44

Uviedol, že jeho organizácia podniká útoky v rôznych krajinách.

hongkong, čína, protest, demonštrácia

Čína vysoko oceňuje Šalamúnove ostrovy za prerušenie vzťahov s Taiwanom

16.09.2019 20:58

Diplomatický krok Šalamúnových ostrovov znamená, že suverenitu Taiwanu uznáva už iba 16 krajín.

Venezuela / sankcie / USA /

Venezuelská opozícia oznámila ukončenie rozhovorov s Madurovou vládou

16.09.2019 19:34

Vodca venezuelskej opozície chce, aby Maduro odstúpil a konali sa nové voľby.

Katarína Cséfalvayová

Cséfalvayová vládu nepodrazí. Matovičovu šou bude ignorovať

16.09.2019 18:38

„Z politiky sa stáva divočina,“ povedala pre TV Pravda poslankyňa Katarína Cséfalvayová. Priznáva, že sa jej páči Druckerova vízia.

Zora Macko

Pohľad obyčajnej ženy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 61
Celková čítanosť: 146306x
Priemerná čítanosť článkov: 2398x

Autor blogu