Založ si blog

O kom si myslím, že nepatrí do politiky

V mojom hodnotovom rebríčku miesto narkotík a drôg (typu marihuana a podobne) je iba a iba na tíšenie inak neznesiteľných bolestí a len pod lekárskym dohľadom a len v prísne odôvodnených prípadoch. Napríklad v poslednom terminálnom štádiu rakoviny a podobne.

Je pre mňa aboslútne neprijateľné a neakceptovateľné aby bolo tolerované “skúšanie” narkotík typu marihuany či LSD komukoľvek.

Cez čiaru je aj rozprávanie o zážitkoch s užívaním narkotík či už vo verejnom priestore, či už študentom stredných škôl alebo mladým ľuďom, ktorí len pred pár chvíľami dosiahli 18tku.

Takéto správanie sa je maximálne nezodpovedné. Takéto krajne nezodpovedné správanie tiež vytvára spoločnosť, v ktorej je celkom normálne sa baviť o drogách či ich užívať. Vytvára tak, podľa môjho názoru, spoločnosť akýchsi prázdnych ľudí, ktorá je postavená na nesprávnych hodnotách, v ktorej nie je dôležité, čo človek vie, či čo človek dokáže vytvoriť či urobiť, či spoločnosť, kde jeden dokáže pomôcť iným, hoci aj úplne jednoducho, napríklad venovať čas iným, či sa porozprávať s osamelým človekom, a podobne, ale v ktorej je dôležité byť zaujímavým prezentáciou takých chorých (zatiaľ našťastie  ilegálnych)  aktivít ako napríklad užívanie drôg.

Legalizovanie či už marihuany alebo akejkoľvek inej drogy považujem za prehru v boji s takýmito ilegálnymi drogami ako aj s drogovými kartelmi. Ja osobne považujem užívanie ilegálnych drog za porušenie zákona.

Podľa môjho názoru niekto, kto užíval ilegálne drogy by nikdy nemal dostať bezpečnostnú previerku a nikdy by nemal byť dosadený do žiadnej verejnej funkcie.

Pretože len veľmi nezodpovedný jedinec  sa s niečím takýmto pochváli či  o tom aj porozpráva na verejnosti. Nezodpovední jedinci nepatria do vrcholovej politiky.

Na vrcholové posty v politke patria iba zodpovední jedinci.  Skúsenosť s užívaním drog ako marihuana či LSD nie je kvalifikáciou na vrcholové miesta ani vo vláde a ani v štátnej správe a vôbec nikde.

Zvolenie takýchto jedincov, ktorí na takéto posty nepatria by bolo prehrou pre všetkých. Môj názor je, že zvolenie takýchto jedincov na volené posty by bolo prehrou aj pre tých, ktorí nepovažujú za potrebné ísť si v deň volieb splniť svoju občiansku povinnosť a odvoliť.

Ja považujem Čaputovú za prekliatie Slovenska

10.05.2023

Osobne si myslím, že Čaputová je prekliatím Slovenska. Ja osobne ju nevidím ako prezidentku, ktorej by akokoľvek záležalo na občanoch Slovenska. Po prvé, Čaputová je pre mňa antitézou vlády ľudu. Ona pre mňa vlastne predstavuje prototyp diktátora. Lebo keby jej na ľudoch záležalo, tak by rešpektovala vôľu ľudu. Po druhé, keby Čaputovej čo i len trochu záležalo na [...]

Na inú nôtu v dnešnom svete: Neverím firme Basepaws, ktorá vraj vykonáva genetické testovanie mačiek.

30.03.2023

Neverím im, lebo neverím klamárom a podvodníkom a takým, čo majú bordel vo veciach. Na úvod by som rada prezentovala túto fotografiu môjho už zosnulého kocúra Snowy-ho. Čo z fotografie možno nie je vidno je, že srsť Snowyho nemala tzv. “undercoat”, slovník mi to preložil ako “podsadu”. Čo tiež nie je na fotografii vidno je, že Snowy nikdy nevážil viacej ako [...]

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

kladivko, knihy, váha, spravodlivosť, súd

Mimovládky vyzvali politikov na reformu prokuratúry i zmenu paragrafu 363

01.06.2023 13:45

Na štvrtkovom brífingu predstavili zástupcovia Nadácie Zastavme korupciu a Via Iuris deväť návrhov.

pápež, novak

Obmäkčil ju pápež. Nováková udelila v Maďarsku rekordný počet milostí

01.06.2023 13:43

Prezidentka udelila milosť okrem iných aj osobám z kauzy známej ako "proces Hunnia".

otruba, kováčová, grigová, burian, veľvyslanci

Prezidentka odovzdala poverovacie listiny novým veľvyslancom

01.06.2023 13:30

Všetci majú podľa Čaputovej bohaté skúsenosti a preto verí, že sú tou správnou voľbou na posty vedúcich misií v krajinách ich budúceho pôsobenia.

munícia, 155

Europoslanci schválili viac munície pre Ukrajinu

01.06.2023 13:16

Európsky parlament podporil návrh zákona na zvýšenie európskej výroby munície a rakiet.