Založ si blog

O kom si myslím, že nepatrí do politiky

V mojom hodnotovom rebríčku miesto narkotík a drôg (typu marihuana a podobne) je iba a iba na tíšenie inak neznesiteľných bolestí a len pod lekárskym dohľadom a len v prísne odôvodnených prípadoch. Napríklad v poslednom terminálnom štádiu rakoviny a podobne.

Je pre mňa aboslútne neprijateľné a neakceptovateľné aby bolo tolerované “skúšanie” narkotík typu marihuany či LSD komukoľvek.

Cez čiaru je aj rozprávanie o zážitkoch s užívaním narkotík či už vo verejnom priestore, či už študentom stredných škôl alebo mladým ľuďom, ktorí len pred pár chvíľami dosiahli 18tku.

Takéto správanie sa je maximálne nezodpovedné. Takéto krajne nezodpovedné správanie tiež vytvára spoločnosť, v ktorej je celkom normálne sa baviť o drogách či ich užívať. Vytvára tak, podľa môjho názoru, spoločnosť akýchsi prázdnych ľudí, ktorá je postavená na nesprávnych hodnotách, v ktorej nie je dôležité, čo človek vie, či čo človek dokáže vytvoriť či urobiť, či spoločnosť, kde jeden dokáže pomôcť iným, hoci aj úplne jednoducho, napríklad venovať čas iným, či sa porozprávať s osamelým človekom, a podobne, ale v ktorej je dôležité byť zaujímavým prezentáciou takých chorých (zatiaľ našťastie  ilegálnych)  aktivít ako napríklad užívanie drôg.

Legalizovanie či už marihuany alebo akejkoľvek inej drogy považujem za prehru v boji s takýmito ilegálnymi drogami ako aj s drogovými kartelmi. Ja osobne považujem užívanie ilegálnych drog za porušenie zákona.

Podľa môjho názoru niekto, kto užíval ilegálne drogy by nikdy nemal dostať bezpečnostnú previerku a nikdy by nemal byť dosadený do žiadnej verejnej funkcie.

Pretože len veľmi nezodpovedný jedinec  sa s niečím takýmto pochváli či  o tom aj porozpráva na verejnosti. Nezodpovední jedinci nepatria do vrcholovej politiky.

Na vrcholové posty v politke patria iba zodpovední jedinci.  Skúsenosť s užívaním drog ako marihuana či LSD nie je kvalifikáciou na vrcholové miesta ani vo vláde a ani v štátnej správe a vôbec nikde.

Zvolenie takýchto jedincov, ktorí na takéto posty nepatria by bolo prehrou pre všetkých. Môj názor je, že zvolenie takýchto jedincov na volené posty by bolo prehrou aj pre tých, ktorí nepovažujú za potrebné ísť si v deň volieb splniť svoju občiansku povinnosť a odvoliť.

Nové trendy investigatívnej žurnalistiky?

13.11.2019

Adam Valček v podcaste denníka SME Dobré ráno dňa 12. 11. 2019 okolo 12:50 minúty povedal, “Deň nasledujúci po dni vraždy, kedy Alena Zsuzsová využívala to, že sa s Mariánom Kočnerom rozprávala viac »

Najhorší podcast aký som doteraz počula

13.11.2019

Musím sa priznať, že Radičová v dnešnom podcaste na Aktualitách ‘Ráno nahlas’ dokázala znechutiť aj takú fanúšičku podcastov ako som ja. Proste jej prejav bol, ako obyčajne boli jej viac »

50 dňové moratórium na zverejňovanie volebných prieskumov nemôže byť porušením práva na informácie

01.11.2019

Čo som sa dozvedela je, že mnohí ľudia volia podľa toho, čo sa dozvedia z volebných prieskumov v dennej tlači. Alebo následne, ak ten, koho by inak volili, nemá podľa prieskumov šancu vyhrať, viac »

Auschwitz, Osvienčim

Pri bývalom tábori smrti v Treblinke našli neznámy masový hrob

14.11.2019 20:47

Ide o priestor s rozmermi 4,5 na 3,4 metra, v ktorom boli len desať až pätnásť centimetrov pod zemou zahrabané ľudské ostatky. Koľko obetí tam môže byť, zatiaľ nie je jasné.

USA Kalifornia škola streľba zranení

Po streľbe na škole v Kalifornii zadržali podozrivého študenta

14.11.2019 20:01

Šerif Alex Villanueva pre rozhlasovú stanicu KNX povedal, že predpokladaným strelcom je študent a nachádza sa medzi zranenými, ktorých previezli do nemocnice.

Jemen /

Pri dopravnej nehode na juhovýchode Iránu zahynulo 28 Afgancov

14.11.2019 19:25

Irán má celosvetovo jednu z najhorších bilancií bezpečnosti na cestách.

Moldavsko / Igor Dodon / Maia Sanduová /

Moldavský krok od Európy

14.11.2019 19:15

Päťmesačný experiment, počas ktorého sa zdalo, že najrozkradnutejšia krajina Európy namiesto geopolitického smerovania začne riešiť svoj najvážnejší problém - korupciu, sa skončil.

Zora Macko

Pohľad obyčajnej ženy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 77
Celková čítanosť: 262894x
Priemerná čítanosť článkov: 3414x

Autor blogu