Založ si blog

O kom si myslím, že nepatrí do politiky

V mojom hodnotovom rebríčku miesto narkotík a drôg (typu marihuana a podobne) je iba a iba na tíšenie inak neznesiteľných bolestí a len pod lekárskym dohľadom a len v prísne odôvodnených prípadoch. Napríklad v poslednom terminálnom štádiu rakoviny a podobne.

Je pre mňa aboslútne neprijateľné a neakceptovateľné aby bolo tolerované “skúšanie” narkotík typu marihuany či LSD komukoľvek.

Cez čiaru je aj rozprávanie o zážitkoch s užívaním narkotík či už vo verejnom priestore, či už študentom stredných škôl alebo mladým ľuďom, ktorí len pred pár chvíľami dosiahli 18tku.

Takéto správanie sa je maximálne nezodpovedné. Takéto krajne nezodpovedné správanie tiež vytvára spoločnosť, v ktorej je celkom normálne sa baviť o drogách či ich užívať. Vytvára tak, podľa môjho názoru, spoločnosť akýchsi prázdnych ľudí, ktorá je postavená na nesprávnych hodnotách, v ktorej nie je dôležité, čo človek vie, či čo človek dokáže vytvoriť či urobiť, či spoločnosť, kde jeden dokáže pomôcť iným, hoci aj úplne jednoducho, napríklad venovať čas iným, či sa porozprávať s osamelým človekom, a podobne, ale v ktorej je dôležité byť zaujímavým prezentáciou takých chorých (zatiaľ našťastie  ilegálnych)  aktivít ako napríklad užívanie drôg.

Legalizovanie či už marihuany alebo akejkoľvek inej drogy považujem za prehru v boji s takýmito ilegálnymi drogami ako aj s drogovými kartelmi. Ja osobne považujem užívanie ilegálnych drog za porušenie zákona.

Podľa môjho názoru niekto, kto užíval ilegálne drogy by nikdy nemal dostať bezpečnostnú previerku a nikdy by nemal byť dosadený do žiadnej verejnej funkcie.

Pretože len veľmi nezodpovedný jedinec  sa s niečím takýmto pochváli či  o tom aj porozpráva na verejnosti. Nezodpovední jedinci nepatria do vrcholovej politiky.

Na vrcholové posty v politke patria iba zodpovední jedinci.  Skúsenosť s užívaním drog ako marihuana či LSD nie je kvalifikáciou na vrcholové miesta ani vo vláde a ani v štátnej správe a vôbec nikde.

Zvolenie takýchto jedincov, ktorí na takéto posty nepatria by bolo prehrou pre všetkých. Môj názor je, že zvolenie takýchto jedincov na volené posty by bolo prehrou aj pre tých, ktorí nepovažujú za potrebné ísť si v deň volieb splniť svoju občiansku povinnosť a odvoliť.

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

Keď sledujem správy, tak mi je nevoľno

24.03.2024

Fico sa dal pred asi dvoma či troma dňami počuť, že vraj potom ako predošlá vláda darovala S-300 na Ukrajinu, nemáme vraj ako chrániť slovenské nebo a jadrové elektrárne na Slovensku. Nerozumela som celkom. V iných správach, zahraničných, som sa dočítala, že vraj potom ako Rusko vyhlásilo vojnu Ukrajine, po znefunkčnení elektrárne na Dnepri musí Ukrajina zvýšiť dovoz [...]

K zmene Trestného zákona

21.01.2024

Celá opozícia vrátane prezidentky Slovenskej republiky narieka ako sa zvýši kriminalita na Slovensku po zrušení Špeciálnej prokuratúry a po navrhovanej zmene Trestného zákona. Namiesto tvrdých nepodmienečných trestov za finančné zločiny sa tieto majú nahradiť inými trestami. Ako opozícia tak aj “not my prezidentka” nariekajú nad tým, že tieto, podľa nich, [...]

britský parlament

Už 76 britských konzervatívnych poslancov oznámilo, že nebudú opätovne kandidovať

24.05.2024 23:38

Ide o najvyšší počet odchádzajúcich poslancov od parlamentných volieb v roku 1997.

covid, koronavírus, obete, pandémia

Pandémia covidu skrátila priemernú dĺžku života o takmer dva roky

24.05.2024 23:15

Pandémia tak vymazala približne desaťročný pokrok v tejto oblasti, oznámila Svetová zdravotnícka organizácia.

párty, techno, nočný život, mládež

„Nemecko pre Nemcov, cudzinci preč.“ Ľudia skandovali na párty rasistické heslá, video vyvolalo pobúrenie

24.05.2024 22:27

Nemecký kancelár Olaf Scholz v piatok označil video za "nechutné".

Maďarsko Dunaj lode zrážka

Maďarská polícia našla piatu obeť sobotňajšej zrážky lodí, hľadajú ešte dvoch

24.05.2024 22:08

Kapitána výletnej lode, ktorý je českým občanom s bydliskom na Slovensku, zadržala polícia a vypočula ako podozrivého.