Založ si blog

Metodický pokyn podpresedu vlády a ministra hospodárstva Pavla Ruska

Vtedajší minister hospodárstva  a podpredseda vlády Slovenskej republiky Pavol Rusko, ktorý je dnes trestne stíhaný a obžalovaný okrem iného aj za pokus o vraždu a falšovanie zmeniek, svojho času, za svojho ministrovania, vlastným podpisom zmenil metodiku uspokojenia reštitučných nárokov podľa §2 ods. 3. zákona č. 87/1991 Zb., tak, že J&T ASSET MANAGEMENT správcovská spoločnosť a.s. vymenil akcie RIF za podielové listy, (nemôžem si odpustiť poznámku, že ak by takto spravoval majetok hociktorý správca v ktoromkoľvek skutočnom  právnom štáte, tak by skončil za mrežami, pretože spravovanie majetku sa nerovná jeho krádeži), pričom zhodnotenie RIF si ponechal správca a oprávnenej osobe vyplatil len nominálnu cenu (rozumej ohlodanú kosť), aj to len zlomok z nominálnej a veľmi premasírovanej ceny. Dividendy nikdy neboli vyplatené.
(P.S. prípad “reštitúcie” mojej svokry je podstatne rozsiahlejší a tento tu preberať nebudem; nie je to účelom tohoto blogu. Bolo tam zo strany Slovenskej republiky spáchaných podstatne viacej podvodov.)

 

Aj v tomto konkrétnom prípade, kde Pavol Rusko zmenil “metodiku” (rozumej, ďaľší honosný synonym pre slovo krádež) uspokojovania reštitučných nárokov,  je tu evidentná korupcia a konflikt záujmov. Opäť tu neexistujú žiadne záruky proti svojvôli a zneužívaniu právomocí orgánmi verejnej moci.  Okrem toho, tento zločin nikdy nezaujímal ani políciu Slovenskej republiky a ani  prokuratúru Slovenskej republiky. Vždy boli iba výhovorky.  Mimochodom, na súdoch v Slovenskej republike sa zdá, že sa tiež náprava akosi dosiahnuť nedá.

 

Aj tento  svojvoľný akt, opísaný tu vyššie, bývalého podpredsedu vlády Slovenskej republiky,  evokuje, že Slovenská republika je nie a nikdy nebol právny štát.

 

V iných správach som sa dnes dozvedela, že tento istý Pavol Rusko na súde dnes vraj povedal:  “Teraz sa budeme pýtať tridsiatich svedkov a všetci povedia že áno, v účtovníctve to nebolo, ale neboli tam ani iné veci a to neznamená, že neexistujú,” argumentuje Rusko na súde a hovorí, že v účtovníctve nebola ani exekúcia, predaj podielov či dlhy. (https://glob.zoznam.sk/online-kocner-vraj-ch…)   Podľa bývalého podpredsedu vlády Slovenskej republiky Pavla Ruska vraj nemá zmysel čítať audity, správy a uzávierky, pretože zmenky v účtovníctve neboli. Nedal ich tam. “Považoval som to za zbytočné,” hovorí (Pavol Rusko).

 

A ja sa pýtam, že aká kvalifikácia je potrebná na post podpredsedu vlády a ministra hospodárstva v Slovenskej republike?

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

Ako to vyzerá, keď výchovu riadia liberálne orientované subjekty

14.02.2023

Z dnešných správ Toronte: https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/teen-arrest-spadina-station-attack-1.6748341. V preklade, dvaja pubertiaci vo veku 15 a 16 rokov a jedno dievča vo veku 15 rokov porezali neznámu ženu do tváre počas hádky na stanici metra v Toronte. Toto je výsledok výchovy v torontských školách. Žiadny z týchto pubertiakov nemôže byť menovaný [...]

Absurdnosti daňových zákonov na Slovensku

15.01.2023

Počúvam tlačovú debatu Smer-SD, “TB: Tak ešte raz a pomaly – Matovič optimalizoval dane, to je fakt!” v ktorej predseda Smer-SD doc. Fico predkladá dôkazy, ktoré majú dokazovať daňové podvody, ktoré spáchal Igor Matovič, predseda OĽANO. Celá situácia sa mi zdá byť absurdná. Aspoň teda keď si to porovnám s daňovými zákonmi v Kanade. Google prekladač takto [...]

Trump, pence

Súd nariadil Penceovi vypovedať v kauze Trumpovej snahy zvrátiť voľby

28.03.2023 23:20

Bývalý americký viceprezident Mike Pence však nebude musieť odpovedať na otázky ohľadom svojich krokov v súvislosti s útokom na Kapitol.

zelenskyj ukrajina vojak

Zelenskyj pokračuje v návšteve oblastí postihnutých vojnou. Zašiel až k ruskej hranici

28.03.2023 21:12

Zelenskyj sa stretol s predstaviteľmi a obyvateľmi dvoch miest v Sumskej oblasti a s pohraničnou strážou v utajenej lokalite.

Katalin Novák

Maďarská prezidentka podpísala ratifikáciu vstupu Fínska do NATO

28.03.2023 20:46

Katalin Nováková súčasne vyjadrila nádej, že poslanci maďarského parlamentu čoskoro ratifikujú aj vstup Švédska do aliancie.

Francúzsko Paríž zamestnanci reformy dôchodky protest

Francúzsko zasiahla desiata vlna protestov. Nasadili rekordný počet policajtov

28.03.2023 20:16, aktualizované: 22:36

Počas ďalších masových protestov proti reforme dôchodkového systému vypukli v utorok v Paríži násilné strety medzi demonštrantmi a políciou.