Založ si blog

Nájdené stratené maslo

Včera som bola v potravinách nakupovať opäť na pešo, lebo svoju príjazdovú cestu do garáže mám stále zablokovanú kusami ľadu. Zima v Kanade je aj kopec snehu, a ľadu, neupravené chodníky a odhŕňanie snehu pred domom.

Keď som doma vyložila nákup, zistila som, že maslo, ktoré som zaplatila, som nemala. Myslela som si, že mi muselo niekde po ceste vypadnúť, ako som po ceste domov natriasala taškou, lebo nebola práve najľahšia.

Doma som tiež zistila, že nemám šošovicu, hoci som chela robiť šošovicovú polievku. A keďže bolo už neskoro, povedala som si, že tú pôjdem kúpiť až ráno.  Cestou do obchodu som sa všade pozerala, či náhodou niekde to maslo neuvidím na zemi vypadnuté z tašky, ale nevidela som ho.

V obchode som išla platiť k tej istej pokladni, ako včera a len tak pre úplnosť som sa opýtala, či som tam včera náhodou nezabudla maslo.

Pokladníčka sa pozrela do nejakého zošitka, čo tam majú pri pokladni a povedala, že niekto tam nechal maslo a nejakú stravu pre mačky. Opýtala som sa, že akú stravu a ukázala som na mačacie cukríky, alebo či to boli mačacie konzervy ale iné ako som kupovala dnes? A vybrala som z tašky bloček zo včerajšieho nákupu a podala ho pokladníčke.

Pokladníčka pozrela na bloček a povedala, “To ste boli vy, bolo to ‘Gay Lee’ maslo a dve mačacie konzervy ‘Whitefish and Tunafish’”.

Že mi chýbali tie mačacie konzervy som si ani nevšimla, kúpila som ich 6 a 4 som doniesla domov, ale tašky vykladal manžel a tak som si to nejako nevšimla.

Aj takéto veci človek v Kanade zažije. Neviem, či by to na Slovensku fungovalo rovnako.

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty tretí.

24.09.2023

Pretože ma prestávajú baviť podpásovky v kampani od strán typu PS a im podobným. Denník Pravda zverejnil na svojom portáli v tomto článku podnadpis, že vraj, citujem z článku: “Šimečka: Fico by mal radšej vrátiť diplom” Nuž, ja by som rada pridala jeden holý, nepopierateľný fakt. Doc. Róbert Fico skončil právo v roku 1986 s červeným diplomom. Vtedy, ak sa [...]

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty druhý.

23.09.2023

Pretože okrem všetkého ostatného mi vadia teatrálne osoby na kandidátkach iných politických strán kandidujúcich v týchto voľbách do NR SR. Mám taký názor, že elity v pozadí sa radi nechávajú reprezentovať rôznymi hercami a dramatikmi. Možno z tohoto vznikli rôzne prirovnania typu “bábka na špagáte” keď sa hovorí o niektorých politikoch. Neviem prečo, ale herci [...]

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty prvý.

22.09.2023

Pretože mám plné zuby, ako sa správajú novinári a mediálna aj online propaganda, ktorá namiesto toho aby publikovala hlavne holé fakty, tak publikuje manipulácie, lži, a často krát prasprosté klebety. Napríklad v tomto videu, v 47:07 v ktorom sa na tlačovej besede SMER SD Magdalena Chodownik z France 24 drzo a nevychovane namiesto položenia otázky vyzvala Fica aby povedal svoj [...]

BIS, Michal Koudelka, Bezpečnostná informačná služba

Ruský agent platil za šírenie propagandy v Česku, ovplyvnil aj známe osobnosti, tvrdí kontrarozviedka

25.09.2023 16:16

Česká Bezpečnostná informačná služba odhalila platenú propagandu z Ruska.

Ľubica Rošková, súd Pezinok,

Pokračuje proces so smeráckou "grófkou" Roškovou v kauze agrodotácií. Vypovedali svedkyne

25.09.2023 15:26

Podaná obžaloba sa týka pokračovacieho zločinu poškodzovania finančných záujmov Európskej únie a subvenčného podvodu.

orbán

Orbán tvrdí, že Európa sa militarizuje: Maďarsko sa musí prispôsobiť

25.09.2023 15:18

Budapešť plánuje spolu s Nemeckom a Izraelom vyrábať bojové drony.

Sevastopoľ, Krym, sídlo Čiernomorskej flotily

Zabili sme šéfa Čiernomorskej flotily, tvrdí Kyjev. Veliteľstvo v Sevastopoli dorazilo TNT

25.09.2023 15:16

Pri údere na veliteľstvo Čiernomorskej flotily zomrelo 34 dôstojníkov, medzi nimi jej veliteľ.