Založ si blog

Kuffa nemá čo hľadať na poste štátneho tajomníka a nemá čo hľadať ani v žiadnej verejnej funkcii

Mňa osobne obťažujú ľudia, ktorí svoje náboženské postoje vnucujú iným. A osobne, čo sa týka tých nábožensky založených, ja mám také skúsenosti, osobné skúsenosti, že sú to tí najamorálnejší ľudia; konkréte tí, ktorí tú tzv. svoju vieru VNUCUJÚ iným. To mám na mysli takých veriacich, s ktorými som mala do činenia osobne. Súdia. Posudzujú. Robia intrigy. Ohovárajú. Rozbíjajú rodiny.  A tak ďalej. To hovorím o dnešnej dobe. Takúto osobnú skúsenosť mám s ľudmi zo Slovenska, ktorí žijú tu v Kanade, v tej istej provincii ako ja. Budú sa vám do očí usmievať a za chrbtom ohovárať a cielene ubližovať. V mene viery. Ako píšem, moje osobné skúsenosti. Vraj, či sa boha nebojím. A podobné sprostosti. Vraj, čo také dokázal Hawking? Alebo iní takí velikáni ako Hawking. (Maxwell, napríklad, Bohr,  a ďaľší.)

V minulosti, takíto veriaci, ktorí vnucovali iným svoje názory, to boli presne tí, ktorí upaľovali, ktorí robili tiež nekonečné intrigy a zlá. Takíto tiež ľudia jednoducho nepatria do verejných funkcií.

Ak ministerka kultúry tohoto štátneho tajomníka okamžite neodvolá, nepatrí na post ministerky ani ona.

Ministerka si má vediet urobiť poriadok s takýmito indivíduami, ktorí alebo nevedia, čo je ich náplňou práce, alebo svoju náplň práce úmyselne ignorujú a zneužívajú. Taktiež, osoby s mentálnymi vadami na žiadny verejný post nepatria.

Ak niekto chce Kristusa urobiť kráľom Slovenska, tak je to symptómom psychickej choroby a takýto stav patrí do rúk odborníkov psychiatrov. Takíto ľudia nepatria na post štátneho tajomníka žiadneho ministerstva.

Ak ministerka kultúry tohoto blázna okamžite neodvolá z verejnej funkcie, tak by mal Fico s ňou urobiť náležitý poriadok.  Teda, vymeniť za osobu, ktorá je spôsobilá zastávať post ministerky kultúry.

K zmene Trestného zákona

21.01.2024

Celá opozícia vrátane prezidentky Slovenskej republiky narieka ako sa zvýši kriminalita na Slovensku po zrušení Špeciálnej prokuratúry a po navrhovanej zmene Trestného zákona. Namiesto tvrdých nepodmienečných trestov za finančné zločiny sa tieto majú nahradiť inými trestami. Ako opozícia tak aj “not my prezidentka” nariekajú nad tým, že tieto, podľa nich, [...]

Vypočula som si pani Petkovú a som totálne zhrozená, kto sa v médiách vyjadruje k otázkam právneho štátu

13.01.2024

V tejto relácii Zuzany Kovačič Hanzelovej, 10:49, sa p. Petková vyjadrila, okrem iného, takto, citujem: “Áno, SMER má svojich voličov, ale to rozhodne nie sú všetci občania Slovenskej republiky.” Toto povedala okrem ostatných nezmyslov v danej relácii. Nebudem ich tu všetky menovať, lebo to by bol inak veľmi dlhý blog a na to ani nemám teraz čas. *** Ústava Slovenskej [...]

Kedy si ja myslím, že bol unesený právny štát na Slovensku

08.01.2024

Dnes som si do pozadia zapla LIVE rozpravu v NR SR o zrušení špeciálnej prokuratúry. Predtým som si vypočula tiež niektoré vysoko afektované prednesy na tlačovej konferencii opozičných strán Michala Šimečku či aj napríklad, podľa môjho názoru, beznádejne amatérske vystúpnie poslankyne Holečkovej, ktorej prejav sa mne osobne zdal vysoko preafektovaný; teda to okrem toho, [...]

parlament

Prieskum Focusu: Smer si drží preferencie, PS a Hlas stúpajú

03.03.2024 13:55

Do parlamentu by sa dostalo sedem politických subjektov.

tibor gašpar

Tresty sa budú opäť meniť. Koalícia po stopke od Ústavného súdu pripravuje ďalšie úpravy

03.03.2024 13:17

Podľa poslanca Migaľa (Hlas) je na koalícii, respektíve koaličnej rade, či takúto novelu pripraví. Poslankyňa Števulová (PS) odkázala, že by mal zákon prejsť riadnym legislatívnym konaním.

Prezidentka Zuzana Čaputová

Schôdzka Blanára s Lavrovom nás nepriblížila k mieru na Ukrajine, reagovala Čaputová

03.03.2024 12:44

Podľa prezidentky najrýchlejšia cesta k mieru vedie cez ruského prezidenta Putina, keď svojim jednotkám nariadi odísť z Ukrajiny.

Izrael Palestínčania Gaza

Hamas: Prímerie v Gaze môže byť do 24 až 48 hodín, ak Izrael prijme podmienky

03.03.2024 12:04

V Káhire už sú predstavitelia Kataru i vyslanec USA. Izrael svoj tím do Káhiry na rokovania vraj nepošle.