Založ si blog

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel devätnásty.

Pretože sa mi akosi zdá, že niektoré politické strany, ktoré sa uchádzajú o dôveru voličov sa správajú neadekvátne. Pod týmito politickými stranami mám na mysli pro-liberálno-progresívne a možno aj pro-americké strany. Čo si inak mám myslieť o tomto článku v Pravde?

***

Po prvé, toto sú parlamentné voľby v Slovenskej republike. Žiadne “svetové” agentúry nemajú právo sa pokúšať ovplyvňovať voličov počas predvolebnej kampane.

A prečo si myslím, že za týmto sú pro-liberálno-progresívne a možno aj pro-americké strany? (Ako napr. PS; netvrdím, že priamo PS, nemám to odkiaľ vedieť, ale za týchto okolností sa nedá napísať, že koaličná strana alebo vládna strana alebo opozičná strana)? Lebo si myslím, že sú to strany, ktorým prekáža, že by v nadchádzajúcich voľbách mohol zvíťazit SMER.

***

Zverejniť článok s názorom nejakej vraj “svetovej” agentúry je okrem pokusu ovplyvňovania volieb v Slovenskej republike aj tzv. logical fallacy (logický omyl). Konkrétne “an argument from authority”. Teda, Argument od authority. K tomuto omylu dochádza, keď sa osoba/entita odvoláva na falošnú autoritu ako dôkaz pre svoje tvrdenie. Takéto mylné argumenty „autority“ sú výsledkom citovania neautority ako autority.

 

Americká tlačová agentúra Associated Press nie je autoritou ohľadne volieb na Slovensku.

***

Proste médiá nám tu chcú nahovoriť, že táto “autorita” (daná „svetová“ agentúra) vie všetko najlepšie a má právo radiť voličom; ktorých zrejme považuje za nesvojprávnych. Daná agentúra chce tvrdiť,  že voliči si nedokážu prečítať program strany, ktorej dávajú svoj hlas?

Trošku mi to pripadá, ako keby takzvané progresívne strany prechádzali fázami smútku: šokom, odmietavým postojom, hnevom, vyjednávaním, depresiou, ….

 

Dúfam, že 30. septembra budú nútené tieto pro-liberálno-progresívne elementy zo svojho opojenia konečne vytriezvieť.

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

Keď sledujem správy, tak mi je nevoľno

24.03.2024

Fico sa dal pred asi dvoma či troma dňami počuť, že vraj potom ako predošlá vláda darovala S-300 na Ukrajinu, nemáme vraj ako chrániť slovenské nebo a jadrové elektrárne na Slovensku. Nerozumela som celkom. V iných správach, zahraničných, som sa dočítala, že vraj potom ako Rusko vyhlásilo vojnu Ukrajine, po znefunkčnení elektrárne na Dnepri musí Ukrajina zvýšiť dovoz [...]

K zmene Trestného zákona

21.01.2024

Celá opozícia vrátane prezidentky Slovenskej republiky narieka ako sa zvýši kriminalita na Slovensku po zrušení Špeciálnej prokuratúry a po navrhovanej zmene Trestného zákona. Namiesto tvrdých nepodmienečných trestov za finančné zločiny sa tieto majú nahradiť inými trestami. Ako opozícia tak aj “not my prezidentka” nariekajú nad tým, že tieto, podľa nich, [...]

Vladimir Putin

Putin dorazil do KĽDR, stretne sa s Kimom. Ruského prezidenta v Kórei sprevádza aj šéf Roskosmosu

18.06.2024 20:40

Šéfa Kremľa strávi v KĽDR dva dni, potom navštívi Vietnam.

Hadždž

Počas púte hadždž zomrelo na úpal 41 ľudí. Teploty v Mekke dosiahli takmer 52 °C

18.06.2024 20:19

Na tohtoročnej púti sa zúčastňuje 1,8 milióna ľudí.

Richard Sulík, Peter Pčolinský, Milan Krajniak

Borisa Kollára po Krajniakovi opustil ďalší člen. Zo Sme rodina odišiel Peter Pčolinský

18.06.2024 19:43, aktualizované: 20:56

Peter Pčolinský bol v minulosti podpredsedom hnutia.

Handlová, atentátnik, streľba, Fico

Lex atentát prerokuje parlament v skrátenom legislatívnom konaní

18.06.2024 19:33, aktualizované: 19:52

Balík zákonov má riešiť niektoré opatrenia na zlepšenie bezpečnostnej situácie na Slovensku.