Založ si blog

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel osemnásty.

Lebo si myslím, že je lepšie, aby vládol človek vzdelaný a skúsený. Doc. Róberta Fica (JUDr. 1986, UK; CSc.(PhD.) 1992, UK),  považujem za jedného z tých, ktorí majú dostatok ako vzdelania, tak skúseností na rozdiel od krikľúňov z Progresívneho Slovenska a im podobným. Človek, ktorý má skúsenosti dokáže rozlíšiť, čo je v živote dôležité a čo je nie podstatné. Či je dôležité aby všetcia ľudia mali právo na dôstojný život alebo stačí ak to právo majú len elity. Či je podstatné napríklad učiť deti v škole matematiku, fyziku a chémiu alebo či je dôležité ich exponovať gender ideológii od útleho veku. A tak by sa dalo pokračovať ďalej.

***

Nepovažujem za správne aby na Slovensku vládol niekto, kto asi nikdy nepočul rozprávku o Trójskom koňovi. Ale hlavne, kto nedokáže aplikovať múdrosť skrytú v takýchto legendách a rozprávkach na dnešnú dobu. Napríklad dnešné kamióny a nákladné autá prevádzajúce ilegálnych migrantov. Tie nákladné autá či dodávky sú Trójskymi koňami dnešných dní.

***

Dnes však existuje špičková technológia, ktorá veľmi jednoducho umožní skontrolovanie všetkých vozidiel prechádzajúcich cez hranice, takzvaná “A Vehicle and Cargo Inspection System (VACIS)” . Alebo tu je iný link.

Či skenované nákladné auto je tzv. Trójskym koňom dokáže takýto systém potom  zobraziť takýmto krásnym obrázkom.

***

Slovensko má evidentne problém s ilegálnou imigráciou. Namiesto vyhadzovania peňazí na vyzbrojovanie Ukrajiny by podľa môjho  názoru bolo rozumnejšie vybaviť slovenské hranice takýmto systémom, teda za predpokladu, ak takýto systém Slovensko už nemá. (Lebo táto technológia tu existuje už viacej ako 15 rokov.)

Prípadne nakúpiť viacej takýchto systémov, aby bolo možné hranicu Slovenskej republiky efektívnejšie kontrolovať. A ak takýto systém Slovenská republika už má, tak ho použiť napríklad aj proti ilegálnej imigrácii.

***

Teda riešenia by sa dnes našli a vyhlásenia súčasnej úradníckej vlády, že nieto ľudského potenciálu stoja doslova a do písmena na vode.

Lebo keby súčasným predstaviteľom vlády záležalo na občanoch Slovenska, tak by sa prostriedky a riešenie našlo. Ale kto nechce riešiť, ten nevidí a nepočuje. Alebo verzia ešte je aj taká, že rozprávajú sprostosti o vraj chudákoch, ktorí utekajú pred vojnou čomu dnes neverí snáď už žiaden človek s normálnym zdravým rozumom. A snáď nechceme aby na Slovensku vládli takí, ktorí zdravý sedliacky rozum jednoducho nemajú.

 

 

 

 

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

Keď sledujem správy, tak mi je nevoľno

24.03.2024

Fico sa dal pred asi dvoma či troma dňami počuť, že vraj potom ako predošlá vláda darovala S-300 na Ukrajinu, nemáme vraj ako chrániť slovenské nebo a jadrové elektrárne na Slovensku. Nerozumela som celkom. V iných správach, zahraničných, som sa dočítala, že vraj potom ako Rusko vyhlásilo vojnu Ukrajine, po znefunkčnení elektrárne na Dnepri musí Ukrajina zvýšiť dovoz [...]

K zmene Trestného zákona

21.01.2024

Celá opozícia vrátane prezidentky Slovenskej republiky narieka ako sa zvýši kriminalita na Slovensku po zrušení Špeciálnej prokuratúry a po navrhovanej zmene Trestného zákona. Namiesto tvrdých nepodmienečných trestov za finančné zločiny sa tieto majú nahradiť inými trestami. Ako opozícia tak aj “not my prezidentka” nariekajú nad tým, že tieto, podľa nich, [...]

Hadždž

Počas púte hadždž zomrelo na úpal 41 ľudí. Teploty v Mekke dosiahli takmer 52 °C

18.06.2024 20:19

Na tohtoročnej púti sa zúčastňuje 1,8 milióna ľudí.

Richard Sulík, Peter Pčolinský, Milan Krajniak

Borisa Kollára po Krajniakovi opustil ďalší člen. Zo Sme rodina odišiel Peter Pčolinský

18.06.2024 19:43

Peter Pčolinský bol v minulosti podpredsedom hnutia.

Handlová, atentátnik, streľba, Fico

Lex atentát prerokuje parlament v skrátenom legislatívnom konaní

18.06.2024 19:33, aktualizované: 19:52

Balík zákonov má riešiť niektoré opatrenia na zlepšenie bezpečnostnej situácie na Slovensku.

Pochod za slobodu a demokraciu

Na pochode za slobodu a demokraciu sa v Bratislave zišli stovky ľudí

18.06.2024 19:24

Súčasťou bolo aj verejné zhromaždenie, na ktorom sa čítalo spoločné vyhlásenie. To podpísalo 90 subjektov z celého Slovenska.