Založ si blog

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel osemnásty.

Lebo si myslím, že je lepšie, aby vládol človek vzdelaný a skúsený. Doc. Róberta Fica (JUDr. 1986, UK; CSc.(PhD.) 1992, UK),  považujem za jedného z tých, ktorí majú dostatok ako vzdelania, tak skúseností na rozdiel od krikľúňov z Progresívneho Slovenska a im podobným. Človek, ktorý má skúsenosti dokáže rozlíšiť, čo je v živote dôležité a čo je nie podstatné. Či je dôležité aby všetcia ľudia mali právo na dôstojný život alebo stačí ak to právo majú len elity. Či je podstatné napríklad učiť deti v škole matematiku, fyziku a chémiu alebo či je dôležité ich exponovať gender ideológii od útleho veku. A tak by sa dalo pokračovať ďalej.

***

Nepovažujem za správne aby na Slovensku vládol niekto, kto asi nikdy nepočul rozprávku o Trójskom koňovi. Ale hlavne, kto nedokáže aplikovať múdrosť skrytú v takýchto legendách a rozprávkach na dnešnú dobu. Napríklad dnešné kamióny a nákladné autá prevádzajúce ilegálnych migrantov. Tie nákladné autá či dodávky sú Trójskymi koňami dnešných dní.

***

Dnes však existuje špičková technológia, ktorá veľmi jednoducho umožní skontrolovanie všetkých vozidiel prechádzajúcich cez hranice, takzvaná “A Vehicle and Cargo Inspection System (VACIS)” . Alebo tu je iný link.

Či skenované nákladné auto je tzv. Trójskym koňom dokáže takýto systém potom  zobraziť takýmto krásnym obrázkom.

***

Slovensko má evidentne problém s ilegálnou imigráciou. Namiesto vyhadzovania peňazí na vyzbrojovanie Ukrajiny by podľa môjho  názoru bolo rozumnejšie vybaviť slovenské hranice takýmto systémom, teda za predpokladu, ak takýto systém Slovensko už nemá. (Lebo táto technológia tu existuje už viacej ako 15 rokov.)

Prípadne nakúpiť viacej takýchto systémov, aby bolo možné hranicu Slovenskej republiky efektívnejšie kontrolovať. A ak takýto systém Slovenská republika už má, tak ho použiť napríklad aj proti ilegálnej imigrácii.

***

Teda riešenia by sa dnes našli a vyhlásenia súčasnej úradníckej vlády, že nieto ľudského potenciálu stoja doslova a do písmena na vode.

Lebo keby súčasným predstaviteľom vlády záležalo na občanoch Slovenska, tak by sa prostriedky a riešenie našlo. Ale kto nechce riešiť, ten nevidí a nepočuje. Alebo verzia ešte je aj taká, že rozprávajú sprostosti o vraj chudákoch, ktorí utekajú pred vojnou čomu dnes neverí snáď už žiaden človek s normálnym zdravým rozumom. A snáď nechceme aby na Slovensku vládli takí, ktorí zdravý sedliacky rozum jednoducho nemajú.

 

 

 

 

Aký je rozdiel medzi komunistami, ktorí v 1986 zorganizovali prvomájový sprievod a organizátormi festivalu Pohoda v 2024?

13.07.2024

Lebo v oboch prípadoch sa hromadné akcie nemali konať. Akurát komunistov je dnes možné kritizovať ale organizátorov Pohody asi veľmi nie. (V minulosti som v diskusnom príspevku na Pravde skritizovala jednu učiteľku za to, že zobrala deti počas silného vetra na prechádzku a následne jedno dieťa zabil tuším konár zo stromu (podľa môjho názoru spolu s kriminálnym správaním [...]

Amorálnosť kanadských médií

07.07.2024

Aby som sa priznala, moc kanadské médiá nesledujem. Naozaj mi nemajú nič čo pozitívne ponúknuť. Ale posledné dni sa tieto médiá prepadli až popod dnúce dno. Keď totiž nejako náhodne zapnem rádio, napr. v aute, ihneď sa na mňa vyvalí spŕška amorálnosti. Predposledný piatok som chvíľku počúvala rádio, kým som šoférovala. Po celý čas rozoberali štrajk LCBO. LCBO [...]

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.