Založ si blog

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel osemnásty.

Lebo si myslím, že je lepšie, aby vládol človek vzdelaný a skúsený. Doc. Róberta Fica (JUDr. 1986, UK; CSc.(PhD.) 1992, UK),  považujem za jedného z tých, ktorí majú dostatok ako vzdelania, tak skúseností na rozdiel od krikľúňov z Progresívneho Slovenska a im podobným. Človek, ktorý má skúsenosti dokáže rozlíšiť, čo je v živote dôležité a čo je nie podstatné. Či je dôležité aby všetcia ľudia mali právo na dôstojný život alebo stačí ak to právo majú len elity. Či je podstatné napríklad učiť deti v škole matematiku, fyziku a chémiu alebo či je dôležité ich exponovať gender ideológii od útleho veku. A tak by sa dalo pokračovať ďalej.

***

Nepovažujem za správne aby na Slovensku vládol niekto, kto asi nikdy nepočul rozprávku o Trójskom koňovi. Ale hlavne, kto nedokáže aplikovať múdrosť skrytú v takýchto legendách a rozprávkach na dnešnú dobu. Napríklad dnešné kamióny a nákladné autá prevádzajúce ilegálnych migrantov. Tie nákladné autá či dodávky sú Trójskymi koňami dnešných dní.

***

Dnes však existuje špičková technológia, ktorá veľmi jednoducho umožní skontrolovanie všetkých vozidiel prechádzajúcich cez hranice, takzvaná “A Vehicle and Cargo Inspection System (VACIS)” . Alebo tu je iný link.

Či skenované nákladné auto je tzv. Trójskym koňom dokáže takýto systém potom  zobraziť takýmto krásnym obrázkom.

***

Slovensko má evidentne problém s ilegálnou imigráciou. Namiesto vyhadzovania peňazí na vyzbrojovanie Ukrajiny by podľa môjho  názoru bolo rozumnejšie vybaviť slovenské hranice takýmto systémom, teda za predpokladu, ak takýto systém Slovensko už nemá. (Lebo táto technológia tu existuje už viacej ako 15 rokov.)

Prípadne nakúpiť viacej takýchto systémov, aby bolo možné hranicu Slovenskej republiky efektívnejšie kontrolovať. A ak takýto systém Slovenská republika už má, tak ho použiť napríklad aj proti ilegálnej imigrácii.

***

Teda riešenia by sa dnes našli a vyhlásenia súčasnej úradníckej vlády, že nieto ľudského potenciálu stoja doslova a do písmena na vode.

Lebo keby súčasným predstaviteľom vlády záležalo na občanoch Slovenska, tak by sa prostriedky a riešenie našlo. Ale kto nechce riešiť, ten nevidí a nepočuje. Alebo verzia ešte je aj taká, že rozprávajú sprostosti o vraj chudákoch, ktorí utekajú pred vojnou čomu dnes neverí snáď už žiaden človek s normálnym zdravým rozumom. A snáď nechceme aby na Slovensku vládli takí, ktorí zdravý sedliacky rozum jednoducho nemajú.

 

 

 

 

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty tretí.

24.09.2023

Pretože ma prestávajú baviť podpásovky v kampani od strán typu PS a im podobným. Denník Pravda zverejnil na svojom portáli v tomto článku podnadpis, že vraj, citujem z článku: “Šimečka: Fico by mal radšej vrátiť diplom” Nuž, ja by som rada pridala jeden holý, nepopierateľný fakt. Doc. Róbert Fico skončil právo v roku 1986 s červeným diplomom. Vtedy, ak sa [...]

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty druhý.

23.09.2023

Pretože okrem všetkého ostatného mi vadia teatrálne osoby na kandidátkach iných politických strán kandidujúcich v týchto voľbách do NR SR. Mám taký názor, že elity v pozadí sa radi nechávajú reprezentovať rôznymi hercami a dramatikmi. Možno z tohoto vznikli rôzne prirovnania typu “bábka na špagáte” keď sa hovorí o niektorých politikoch. Neviem prečo, ale herci [...]

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty prvý.

22.09.2023

Pretože mám plné zuby, ako sa správajú novinári a mediálna aj online propaganda, ktorá namiesto toho aby publikovala hlavne holé fakty, tak publikuje manipulácie, lži, a často krát prasprosté klebety. Napríklad v tomto videu, v 47:07 v ktorom sa na tlačovej besede SMER SD Magdalena Chodownik z France 24 drzo a nevychovane namiesto položenia otázky vyzvala Fica aby povedal svoj [...]

Podzámčok, obec

Hlavné priority v regiónoch: ako chcú politici zlepšiť čerpanie eurofondov a odstrániť rozdiely?

25.09.2023 15:00

Regionálny rozvoj bude pre novú vládnu garnitúru zásadnou výzvou. Podľa odborníkov sa politici budú musieť sústrediť na prioritizáciu a systémové riešenia.

Igor Matovič, parlament, májová schôdza

Matovič pred voľbami ostro útočí na Sulíka

25.09.2023 14:55

Šéf OĽaNO Igor Matovič si na záver predvolebnej kampane zobral na mušku šéfa SaS Richarda Sulíka.

Matteo Messina Denaro / Cosa Nostra /

Dva dni bol v kóme. Zomrel jeden z najhľadanejších mafiánskych bossov Denaro

25.09.2023 14:20

Ako člen Cosa Nostry spáchal alebo naplánoval desiatky vrážd, vrátane bombových útokov.

Novy izraelsky tank Merkava Barak

Izrael má nové tanky Barak, ktoré využívajú umelú inteligenciu

25.09.2023 14:00

Ak chce mať veliteľ tanku lepší prehľad o situácii okolo svojho vozidla, musí sa vystrčiť z poklopu. V Izraeli sa to však stáva minulosťou. Do výzbroje zavádzajú novú generáciu obrnencov, ktoré využívajú umelú inteligenciu.