Založ si blog

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel sedemnásty.

Lebo som si pozrela aj toto video, Republika verzus Saska. Mazurek je v tomto videu perfektný a ja som sa rozhodovala medzi stranou Republika a Smer. Republike som to tentokrát nedala preto, lebo preferujem riešenie hypotekárskej krízy tak ako to navrhuje Smer a nie ako to navrhuje Republika a toto bol pre mňa osobne rozhodujúci bod.

Zaujímavé je pre mňa, že keď som si urobila tento test tak mi vyšlo, že sa s 80% zhodujem so SMER-om, so 76% s Republikou ( a so 74% so SNS).

***

Vo videu, na ktorý som sem dala link mi nejde ani tak o Mazureka, ale o to, ako na mňa zapôsobil  číslo 7 na kandidátke SaS, PhDr. Jozef Krúpa.

Pripadal mi ako človek veľmi falošný, ako niekto, kto bude opakovať čokoľvek, čo ho udrží, ako sa tomu hovorí, pri koryte. Tiež mi pripadal ako človek bez chrbtovej kosti, keď verejne tvrdí, že daní mladí muži takýmto spôsobom migrujú nie preto, lebo chcú ale len preto, lebo ich vraj k tomu nútia okolnosti.

Navyše Juraj Krúpa sa o slovákoch veľmi dehonestujúco vyjadril, keď slovákov, ktorí žijú mimo Slovenska prirovnal k ilegálnym migrantom, ktorí dnes ilegálne prekračujú hranice Slovenskej republiky.

Nuž, prvý rozdiel medzi slovákmi žijúcimi mimo Slovenska je ten, že slováci neprekračujú ilegálne hranice a navyše bez identifikačných dokladov. Slováci, ktorí sa vysťahovali mimo Slovenska tak urobili z legitímnych dôvodov, niektorí z rodinných dôvodov, iní z iných dôvodov, ale nerobili tak spôsobom masovej ilegálnej migrácie.

Dokonca som mala pocit, že považuje migrantov, ktorí ilegálne a bez osobných dokladov prekračujú hranice Slovenskej republiky ako legálnych, (lebo si vymýšľajú, že utekajú pred vojnou) , a slovákov, ktorí sa naozaj legálne z rôznych osobných dôvodov vysťahovali mimo Slovenskej republiky ako tých ilegálnych.

***

Ja osobne naozaj nechápem, ako môže niekto dať hlas takémuto človeku, ktorý, aspoň mne sa tak zdá, že evidentne klame ešte aj v priamom prenose.

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

Keď sledujem správy, tak mi je nevoľno

24.03.2024

Fico sa dal pred asi dvoma či troma dňami počuť, že vraj potom ako predošlá vláda darovala S-300 na Ukrajinu, nemáme vraj ako chrániť slovenské nebo a jadrové elektrárne na Slovensku. Nerozumela som celkom. V iných správach, zahraničných, som sa dočítala, že vraj potom ako Rusko vyhlásilo vojnu Ukrajine, po znefunkčnení elektrárne na Dnepri musí Ukrajina zvýšiť dovoz [...]

K zmene Trestného zákona

21.01.2024

Celá opozícia vrátane prezidentky Slovenskej republiky narieka ako sa zvýši kriminalita na Slovensku po zrušení Špeciálnej prokuratúry a po navrhovanej zmene Trestného zákona. Namiesto tvrdých nepodmienečných trestov za finančné zločiny sa tieto majú nahradiť inými trestami. Ako opozícia tak aj “not my prezidentka” nariekajú nad tým, že tieto, podľa nich, [...]

potopenie, utopenie, plávanie, smrť, more, voda, ruka

V rybníku pri Hrušove sa topila dvojica, ženu vytiahli, muža sa nepodarilo zachrániť. Zrejme účinkoval alkohol

22.06.2024 20:44

Na miesto prišli aj hasiči - potápači z Rimavskej Soboty.

USS Theodore Roosevelt

Americká lietadlová loď priplávala do Soulu na trojstranné vojenské cvičenie

22.06.2024 19:45

Japonskom zintenzívnilo vojenský výcvik po tom, čo Rusko podpísalo zmluvu o strategickom partnerstve s KĽDR.

Nigel Farage

Farage: Putinovu inváziu vyprovokovali EÚ a NATO. Hanebný krčmový povaľač, nešetrili ho kritici

22.06.2024 17:20

Šéf pravicovo populistickej strany Reform UK zožal kritiku naprieč politickým spektrom.

bachmut

Škaredá, nepochopiteľná, prekrútená a hlúpa. Náhodný záznam z kamery zachytáva hrôzy na fronte na Ukrajine

22.06.2024 16:50

Miestami roztrasená snímka zachytáva vojakov v zákope, ako sa snažia zorganizovať evakuáciu spolubojovníkov, ktorí uviazli v prvej línii.