Založ si blog

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel sedemnásty.

Lebo som si pozrela aj toto video, Republika verzus Saska. Mazurek je v tomto videu perfektný a ja som sa rozhodovala medzi stranou Republika a Smer. Republike som to tentokrát nedala preto, lebo preferujem riešenie hypotekárskej krízy tak ako to navrhuje Smer a nie ako to navrhuje Republika a toto bol pre mňa osobne rozhodujúci bod.

Zaujímavé je pre mňa, že keď som si urobila tento test tak mi vyšlo, že sa s 80% zhodujem so SMER-om, so 76% s Republikou ( a so 74% so SNS).

***

Vo videu, na ktorý som sem dala link mi nejde ani tak o Mazureka, ale o to, ako na mňa zapôsobil  číslo 7 na kandidátke SaS, PhDr. Jozef Krúpa.

Pripadal mi ako človek veľmi falošný, ako niekto, kto bude opakovať čokoľvek, čo ho udrží, ako sa tomu hovorí, pri koryte. Tiež mi pripadal ako človek bez chrbtovej kosti, keď verejne tvrdí, že daní mladí muži takýmto spôsobom migrujú nie preto, lebo chcú ale len preto, lebo ich vraj k tomu nútia okolnosti.

Navyše Juraj Krúpa sa o slovákoch veľmi dehonestujúco vyjadril, keď slovákov, ktorí žijú mimo Slovenska prirovnal k ilegálnym migrantom, ktorí dnes ilegálne prekračujú hranice Slovenskej republiky.

Nuž, prvý rozdiel medzi slovákmi žijúcimi mimo Slovenska je ten, že slováci neprekračujú ilegálne hranice a navyše bez identifikačných dokladov. Slováci, ktorí sa vysťahovali mimo Slovenska tak urobili z legitímnych dôvodov, niektorí z rodinných dôvodov, iní z iných dôvodov, ale nerobili tak spôsobom masovej ilegálnej migrácie.

Dokonca som mala pocit, že považuje migrantov, ktorí ilegálne a bez osobných dokladov prekračujú hranice Slovenskej republiky ako legálnych, (lebo si vymýšľajú, že utekajú pred vojnou) , a slovákov, ktorí sa naozaj legálne z rôznych osobných dôvodov vysťahovali mimo Slovenskej republiky ako tých ilegálnych.

***

Ja osobne naozaj nechápem, ako môže niekto dať hlas takémuto človeku, ktorý, aspoň mne sa tak zdá, že evidentne klame ešte aj v priamom prenose.

Aký je rozdiel medzi komunistami, ktorí v 1986 zorganizovali prvomájový sprievod a organizátormi festivalu Pohoda v 2024?

13.07.2024

Lebo v oboch prípadoch sa hromadné akcie nemali konať. Akurát komunistov je dnes možné kritizovať ale organizátorov Pohody asi veľmi nie. (V minulosti som v diskusnom príspevku na Pravde skritizovala jednu učiteľku za to, že zobrala deti počas silného vetra na prechádzku a následne jedno dieťa zabil tuším konár zo stromu (podľa môjho názoru spolu s kriminálnym správaním [...]

Amorálnosť kanadských médií

07.07.2024

Aby som sa priznala, moc kanadské médiá nesledujem. Naozaj mi nemajú nič čo pozitívne ponúknuť. Ale posledné dni sa tieto médiá prepadli až popod dnúce dno. Keď totiž nejako náhodne zapnem rádio, napr. v aute, ihneď sa na mňa vyvalí spŕška amorálnosti. Predposledný piatok som chvíľku počúvala rádio, kým som šoférovala. Po celý čas rozoberali štrajk LCBO. LCBO [...]

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.