Založ si blog

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel šestnásty.

OK, po vypočutí tlačovej debaty SMER som opäť začula ako manipulujú predstavitelia ideológie Progresívneho Slovenska ľudí. Vraj Ódor sa bol pozrieť na slovensko/maďarskej hranici, citujem (Fica z tejto tlačovej konferencie)

 … ktorý (Ódor) navštívil včera hraničný priechod na maďarských hraniciach a v podstate povedal slovenskej verejnosti, že žiadne kontroly na hraniciach netreba, netreba nič, pretože on nevidí žiadne incidenty na hraniciach. Nuž pán Ódor, aké chcete incidenty na hraniciach, keď tam po prvé nie sú žiadny policajti, žiadny vojaci a tisíce nelegálnych migrantov voľne, bez akéhokoľvek obmedzenia, pešo, na autách, na dodávkach, na autobusoch, na nákladných autách, a neviem na čom všetkom prekračujú slovensko/maďarskú hranicu alebo  maďarsko/slovenskú hranicu lebo prichádzajú z Maďarska.

Síce je to z počutia z druhej ruky, ale zaujal ma argument aký používajú stúpenci Progresívno Liberálnej ideológie:

“nevidím žiadne incidenty”

(ako keby ilegálne prekročenie slovenskej hranice nebol incident sám o sebe; (to ako takýto človek s takýmto absolútnym dišrešpektom k právu a zákonom má byť premiérom  Slovenskej republiky?))

Keď sa jedná o ilegálnych migrantov, tak dnešný úradujúci premiér Slovenskej republiky akosi nevidí žiadne incidenty.

***

Naopak, ja za incident považujem aj to, keď občan Slovenskej republiky si musí pýtať špeciálne povolenie vstúpiť na územie Slovenskej republiky, keď ide navštíviť umierajúceho príbuzného alebo dokonca na pohreb (lebo kvôli papierovačkám sa to inak nedalo stihnúť). To sa naozaj stalo za Matovičovej vlády, v čase prezidentovania Čaputovej, počas takzvanej kovidovej krízy. Pričom osoba, ktorej sa to týkalo je občiankou Slovenskej republiky a bola plne zaočkovaná a zdravá a hlavne a s platným slovenským pasom.

Takéto správanie sa štátnej moci voči občanovi/ke Slovenskej republiky ja osobne považujem za incident.

***

Podobný dišrešpekt k zákonom sú argumenty Progresívno Liberálnej ideológie  za legalizáciu marihuany. Vraj keď sa užívanie marihuany zlegalizuje, tak sa vraj zníži spotreba nejakej synteticky vyrobenej marihuany. Alebo iné podobné blbosti.

Len tak mimochodom, na koho bedrá potom pripadne financovanie odstránení závislostí na tejto ilegálnej droge?

***

Podobná argumentácia stúpencov Progresívno Liberálnej ideológie je taká, že my ostatní len nenávidíme ako sa svojho času dala počuť súčasná prezidentka SR (nie moja prezidentka).

Obdobná “argumentácia” prívržencov Progresívno Liberálnej ideológie napríklad v prípade adopcií detí homosexuálmi má vraj byť, že neexistuje dôkaz, že by adopcie detí homosexuálnymi pármi boli pre deti škodlivé. To ako teraz máme dokazovať, že takéto adopcie deťom naozaj neprospievajú alebo im môžu dokonca uškodiť? Alebo v prípadoch takýchto adopcií dávajú niektoré médiá priestor Čaputovej ako nejakej autorite, hoci jej úloha má byť reprezentovať ľudí a nie presadzovať svoje vlastné (podľa môjho názoru choré) názory, navyše nekvalifikované názory.

***

Ideológia Progresívneho Slovenska, ktorého víťazstvo si vehementne želá ako Čaputová tak aj mnohé (nielen) slovenské médiá je ideológia, ktorá manipuluje s ľuďmi a potiera akýkoľvek racionálny argument alebo zdravý rozum. Napríklad dokazovanie neexistencie (odborne sa jedná o Argument from ignorance, Viď citácia pod čiarou). Vraj, keď neexistuje dôkaz proti argumentu, dokazuje to daný argument. Some logic. (Matematicky sa v tomto prípade nejedná sa ani o nepriamy dôkaz ani o dôkaz sporom.) Na takýto dôkaz, na takéto convenient dokazovanie neexistencie, si stačí zavrieť oči aby nevideli a hneď je tak dokázané čokoľvek čo je želané aby sa dokázalo. Napríklad aj, že voda je nie H2O. Alebo ako v tomto prípade, keď jeden nevidí žiadne incidenty.

Navyše stúpenci PS  absenciu argumentov (a zdravého rozumu) nahrádzajú takmer vždy klasickým útokom ad hominem.

_______________________________________________________


Citácia: Technical Communication by Mike Markel, Boise State University, Library of Congress Control Number: 2005935043, Copyright 2007 by Bedford/St. Martin’s, 75 Arlington Street, Boston, MA 02116, (617-399-4000), New York, citácia zo strany 163 tejto publikácie: Ad hominem, resp. Argument from ignorance; Inak PS a aj Čaputová a spol. používajú aj ďalšie logical fallacies z tejto tabuľky: Appeal to pity, Argument from authority, Circular argument, Either-or argument, Ad populum argument, Hasty generalization argument, Post hoc reasoning, Oversimplyfying)

 

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty tretí.

24.09.2023

Pretože ma prestávajú baviť podpásovky v kampani od strán typu PS a im podobným. Denník Pravda zverejnil na svojom portáli v tomto článku podnadpis, že vraj, citujem z článku: “Šimečka: Fico by mal radšej vrátiť diplom” Nuž, ja by som rada pridala jeden holý, nepopierateľný fakt. Doc. Róbert Fico skončil právo v roku 1986 s červeným diplomom. Vtedy, ak sa [...]

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty druhý.

23.09.2023

Pretože okrem všetkého ostatného mi vadia teatrálne osoby na kandidátkach iných politických strán kandidujúcich v týchto voľbách do NR SR. Mám taký názor, že elity v pozadí sa radi nechávajú reprezentovať rôznymi hercami a dramatikmi. Možno z tohoto vznikli rôzne prirovnania typu “bábka na špagáte” keď sa hovorí o niektorých politikoch. Neviem prečo, ale herci [...]

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty prvý.

22.09.2023

Pretože mám plné zuby, ako sa správajú novinári a mediálna aj online propaganda, ktorá namiesto toho aby publikovala hlavne holé fakty, tak publikuje manipulácie, lži, a často krát prasprosté klebety. Napríklad v tomto videu, v 47:07 v ktorom sa na tlačovej besede SMER SD Magdalena Chodownik z France 24 drzo a nevychovane namiesto položenia otázky vyzvala Fica aby povedal svoj [...]

Podzámčok, obec

Hlavné priority v regiónoch: ako chcú politici zlepšiť čerpanie eurofondov a odstrániť rozdiely?

25.09.2023 15:00

Regionálny rozvoj bude pre novú vládnu garnitúru zásadnou výzvou. Podľa odborníkov sa politici budú musieť sústrediť na prioritizáciu a systémové riešenia.

Igor Matovič, parlament, májová schôdza

Matovič pred voľbami ostro útočí na Sulíka

25.09.2023 14:55

Šéf OĽaNO Igor Matovič si na záver predvolebnej kampane zobral na mušku šéfa SaS Richarda Sulíka.

Matteo Messina Denaro / Cosa Nostra /

Dva dni bol v kóme. Zomrel jeden z najhľadanejších mafiánskych bossov Denaro

25.09.2023 14:20

Ako člen Cosa Nostry spáchal alebo naplánoval desiatky vrážd, vrátane bombových útokov.

Novy izraelsky tank Merkava Barak

Izrael má nové tanky Barak, ktoré využívajú umelú inteligenciu

25.09.2023 14:00

Ak chce mať veliteľ tanku lepší prehľad o situácii okolo svojho vozidla, musí sa vystrčiť z poklopu. V Izraeli sa to však stáva minulosťou. Do výzbroje zavádzajú novú generáciu obrnencov, ktoré využívajú umelú inteligenciu.