Založ si blog

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel pätnásty.

Pretože jednoducho nechápem, ako môžu ľudia voliť niekoho ako napríklad “self-me” Matoviča.

Mne osobne Igor Matovič pripadá ako človek s obrovským pocitom vlastnej dôležitosti, až patologicky zaujatý svojou mocou; zdá sa mi byť niekým, kto vykorisťuje iných pre vlastný prospech, kto je arogantný, a bez empatie.  Mne pripadá Matovič ako niekto kto má priam patologickú potrebu provokovať, a kto si neustále vyžaduje pozornosť, viď napríklad jeho správanie sa na tlačovej konferencii strany SMER.

Pamätám sa, ako sa nechal po voľbách v 2016 počuť, že jeho vláda bude najlepšia v histórii Slovenska, citujem:

“Urobím všetko pre to, aby Slovensko malo vládu, na ktorú knižky dejepisu budú spomínať, že bola najlepšia.”

Presný opak sa však stal pravdou. Jeho vláda nedovládla a bola nahradená úradníkmi, ktorí navyše ani nemajú dôveru parlamentu; teda ja by som povedala, že daná úradnícka vláda je pošliapaním demokracie a teda ja si myslím, že dokonca aj porušením Ústavy Slovenskej republiky.

***

Aj pred rokom 2016 sa podľa môjho názoru Matovič správal patologicky. Napríklad keď nosil tričko s nápisom “Fico chráni zlodejov”. Podľa môjho názoru sa jednalo o správanie sa nedôstojné poslanca NR SR. Ak mal informácie o údajnom ilegálnom správaní sa vlády v tom čase, ako poslanec NR SR mal všetku príležitosť toto predniesť na pôde Národnej rady Slovenskej republiky. Nič také však neurobil, podľa môjho  názoru sa zmohol iba na hysterické vykrikovanie a verejné teátro (ako vždy), a tiež ničím nepodložené ohováranie s cieľom zaujať a manipulovať ľudí.

***

Človek spravujúci verejné financie a vo verejnej funkcii by mal byť schopný triezveho zmýšľania, múdry, mal by byť spravodlivý, a skromný. Ja si osobne myslím, že Igor Matovič nemá ani jednu z týchto vlastností. On mne naozaj pripadá ako jeden hysterický a teatrálny krikľún.

Aký je rozdiel medzi komunistami, ktorí v 1986 zorganizovali prvomájový sprievod a organizátormi festivalu Pohoda v 2024?

13.07.2024

Lebo v oboch prípadoch sa hromadné akcie nemali konať. Akurát komunistov je dnes možné kritizovať ale organizátorov Pohody asi veľmi nie. (V minulosti som v diskusnom príspevku na Pravde skritizovala jednu učiteľku za to, že zobrala deti počas silného vetra na prechádzku a následne jedno dieťa zabil tuším konár zo stromu (podľa môjho názoru spolu s kriminálnym správaním [...]

Amorálnosť kanadských médií

07.07.2024

Aby som sa priznala, moc kanadské médiá nesledujem. Naozaj mi nemajú nič čo pozitívne ponúknuť. Ale posledné dni sa tieto médiá prepadli až popod dnúce dno. Keď totiž nejako náhodne zapnem rádio, napr. v aute, ihneď sa na mňa vyvalí spŕška amorálnosti. Predposledný piatok som chvíľku počúvala rádio, kým som šoférovala. Po celý čas rozoberali štrajk LCBO. LCBO [...]

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.