Založ si blog

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel pätnásty.

Pretože jednoducho nechápem, ako môžu ľudia voliť niekoho ako napríklad “self-me” Matoviča.

Mne osobne Igor Matovič pripadá ako človek s obrovským pocitom vlastnej dôležitosti, až patologicky zaujatý svojou mocou; zdá sa mi byť niekým, kto vykorisťuje iných pre vlastný prospech, kto je arogantný, a bez empatie.  Mne pripadá Matovič ako niekto kto má priam patologickú potrebu provokovať, a kto si neustále vyžaduje pozornosť, viď napríklad jeho správanie sa na tlačovej konferencii strany SMER.

Pamätám sa, ako sa nechal po voľbách v 2016 počuť, že jeho vláda bude najlepšia v histórii Slovenska, citujem:

“Urobím všetko pre to, aby Slovensko malo vládu, na ktorú knižky dejepisu budú spomínať, že bola najlepšia.”

Presný opak sa však stal pravdou. Jeho vláda nedovládla a bola nahradená úradníkmi, ktorí navyše ani nemajú dôveru parlamentu; teda ja by som povedala, že daná úradnícka vláda je pošliapaním demokracie a teda ja si myslím, že dokonca aj porušením Ústavy Slovenskej republiky.

***

Aj pred rokom 2016 sa podľa môjho názoru Matovič správal patologicky. Napríklad keď nosil tričko s nápisom “Fico chráni zlodejov”. Podľa môjho názoru sa jednalo o správanie sa nedôstojné poslanca NR SR. Ak mal informácie o údajnom ilegálnom správaní sa vlády v tom čase, ako poslanec NR SR mal všetku príležitosť toto predniesť na pôde Národnej rady Slovenskej republiky. Nič také však neurobil, podľa môjho  názoru sa zmohol iba na hysterické vykrikovanie a verejné teátro (ako vždy), a tiež ničím nepodložené ohováranie s cieľom zaujať a manipulovať ľudí.

***

Človek spravujúci verejné financie a vo verejnej funkcii by mal byť schopný triezveho zmýšľania, múdry, mal by byť spravodlivý, a skromný. Ja si osobne myslím, že Igor Matovič nemá ani jednu z týchto vlastností. On mne naozaj pripadá ako jeden hysterický a teatrálny krikľún.

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty tretí.

24.09.2023

Pretože ma prestávajú baviť podpásovky v kampani od strán typu PS a im podobným. Denník Pravda zverejnil na svojom portáli v tomto článku podnadpis, že vraj, citujem z článku: “Šimečka: Fico by mal radšej vrátiť diplom” Nuž, ja by som rada pridala jeden holý, nepopierateľný fakt. Doc. Róbert Fico skončil právo v roku 1986 s červeným diplomom. Vtedy, ak sa [...]

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty druhý.

23.09.2023

Pretože okrem všetkého ostatného mi vadia teatrálne osoby na kandidátkach iných politických strán kandidujúcich v týchto voľbách do NR SR. Mám taký názor, že elity v pozadí sa radi nechávajú reprezentovať rôznymi hercami a dramatikmi. Možno z tohoto vznikli rôzne prirovnania typu “bábka na špagáte” keď sa hovorí o niektorých politikoch. Neviem prečo, ale herci [...]

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty prvý.

22.09.2023

Pretože mám plné zuby, ako sa správajú novinári a mediálna aj online propaganda, ktorá namiesto toho aby publikovala hlavne holé fakty, tak publikuje manipulácie, lži, a často krát prasprosté klebety. Napríklad v tomto videu, v 47:07 v ktorom sa na tlačovej besede SMER SD Magdalena Chodownik z France 24 drzo a nevychovane namiesto položenia otázky vyzvala Fica aby povedal svoj [...]

Novy izraelsky tank Merkava Barak

Izrael má nové tanky Barak, ktoré využívajú umelú inteligenciu

25.09.2023 14:00

Ak chce mať veliteľ tanku lepší prehľad o situácii okolo svojho vozidla, musí sa vystrčiť z poklopu. V Izraeli sa to však stáva minulosťou. Do výzbroje zavádzajú novú generáciu obrnencov, ktoré využívajú umelú inteligenciu.

Péter Szijjártó

Už by bol na Mesiaci. Szíjartó strávil v lietadlách tento rok 550 hodín, zrejme prekoná rekord

25.09.2023 13:51

Maďarský minister rokmi lieta a viac a viac, vlani nalietal 440-tisíc km.

LGBTI, protest, dúhová vlajka

Rodičia a priatelia LGBTI+ ľudí apelujú na všetkých rodičov, aby sa spolu s nimi postavili na obranu detí

25.09.2023 13:26

Združenie zdôraznilo, že ich deti sú živí ľudia, nie žiadna ideológia.

líbya zaplavy

Maďari v Líbyi našli 100 obetí záplav. Úrady zatkli osem ľudí

25.09.2023 13:20

Na priehradách boli praskliny od roku 1998. Opravu z roku 2010 stopla revolúcia.