Založ si blog

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel štrnásty.

Pretože SMER-SD sľubuje znížiť daň z pridanej hodnoty na potravinách.

Čo inak, pre porovnanie, v Kanade nie je daň z pridanej hodnoty na potravinách, teda aspoň na väčšine z nich. Napr. na minerálkach či nápojoch tuším daň je, ale na základných potravinách daň nie je.

Čo ma šokuje je, že keď si pozriem ceny mnohých potravín online na Slovensku, tak sa mi zdajú byť drahšie ako tu v Kanade. Lenže v Kanade je príjem omnoho vyšší ako na Slovensku.

Áno, nájomné, rovnako ako ceny za zubára sú neporovnateľne vyššie v Kanade, rovnako za veterinárov, ale ceny základných potravín v Kanade a na Slovensku sa mi zdajú byť porovnateľné. Hoci aj tu sa cíteľne zvýšili ceny potravín. Ale boli tu zasa aj nejaké kompenzačné opatrenia za zvýšené ceny potravín a asi aj celkových životných nákladov.

***

Pre porovnanie tu vložím dva bločky z potravinového obchodu.  Na druhom bločku je vidieť, podčiarkla som to červeným, že je tam daň z pridanej hodnoty (tzv. ‘HST’ na bločku) zo sumy $3.84, čo je základná cena brusnicového džúsu, tuším to bola 2 litrová fľaša.  13% daň z tohoto džúsu bola 50 centov.  Ale na zvyšku potravín nebola žiadna daň (tu sa daň na bločku ukazuje oddelene, aby zákazník vedel, koľko zaplatil na dani z pridanej hodnoty).
Prvý bloček dokazuje, že nákup stál $52.40 (v kanadských dolároch samozrejme, nie v eurách), ale daň z pridanej hodnoty na týchto potravinách nebola žiadna.

 

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty tretí.

24.09.2023

Pretože ma prestávajú baviť podpásovky v kampani od strán typu PS a im podobným. Denník Pravda zverejnil na svojom portáli v tomto článku podnadpis, že vraj, citujem z článku: “Šimečka: Fico by mal radšej vrátiť diplom” Nuž, ja by som rada pridala jeden holý, nepopierateľný fakt. Doc. Róbert Fico skončil právo v roku 1986 s červeným diplomom. Vtedy, ak sa [...]

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty druhý.

23.09.2023

Pretože okrem všetkého ostatného mi vadia teatrálne osoby na kandidátkach iných politických strán kandidujúcich v týchto voľbách do NR SR. Mám taký názor, že elity v pozadí sa radi nechávajú reprezentovať rôznymi hercami a dramatikmi. Možno z tohoto vznikli rôzne prirovnania typu “bábka na špagáte” keď sa hovorí o niektorých politikoch. Neviem prečo, ale herci [...]

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty prvý.

22.09.2023

Pretože mám plné zuby, ako sa správajú novinári a mediálna aj online propaganda, ktorá namiesto toho aby publikovala hlavne holé fakty, tak publikuje manipulácie, lži, a často krát prasprosté klebety. Napríklad v tomto videu, v 47:07 v ktorom sa na tlačovej besede SMER SD Magdalena Chodownik z France 24 drzo a nevychovane namiesto položenia otázky vyzvala Fica aby povedal svoj [...]

Podzámčok, obec

Hlavné priority v regiónoch: ako chcú politici zlepšiť čerpanie eurofondov a odstrániť rozdiely?

25.09.2023 15:00

Regionálny rozvoj bude pre novú vládnu garnitúru zásadnou výzvou. Podľa odborníkov sa politici budú musieť sústrediť na prioritizáciu a systémové riešenia.

Igor Matovič, parlament, májová schôdza

Matovič pred voľbami ostro útočí na Sulíka

25.09.2023 14:55

Šéf OĽaNO Igor Matovič si na záver predvolebnej kampane zobral na mušku šéfa SaS Richarda Sulíka.

Matteo Messina Denaro / Cosa Nostra /

Dva dni bol v kóme. Zomrel jeden z najhľadanejších mafiánskych bossov Denaro

25.09.2023 14:20

Ako člen Cosa Nostry spáchal alebo naplánoval desiatky vrážd, vrátane bombových útokov.

Novy izraelsky tank Merkava Barak

Izrael má nové tanky Barak, ktoré využívajú umelú inteligenciu

25.09.2023 14:00

Ak chce mať veliteľ tanku lepší prehľad o situácii okolo svojho vozidla, musí sa vystrčiť z poklopu. V Izraeli sa to však stáva minulosťou. Do výzbroje zavádzajú novú generáciu obrnencov, ktoré využívajú umelú inteligenciu.