Založ si blog

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel trinásty.

Pretože zo zvoliteľných strán mi vadia niektoré programové vyhlásenia. Napríklad strana SaS. Len zopár malých ukážok z ich programu:

Po prvé mi prekáža inštitút rovnej dane. Nepovažujem za spravodlivé, aby boli rovnako zdanení ľudia, ktorí zarábajú len toľko, aby ledva prežili a tí, ktorí majú obrovské príjmy či zisky v porovnaní s inými.

Tiež nepovažujem za správne program SaS na legalizovanie, nazývajú to “Medicínska marihuana”. Najskôr sa marihuana legalizuje na tzv. medicínske účely – a to by som naozaj rada vedieť, že ktoré to majú byť tie liečebné účely marihuany; a potom sa pokračuje tak, že sa marihuana predáva všade.
Fakt, že sa marihuana má využívať napr. vraj v USA na liečebné účely ešte automaticky neznamená, že je to tak správne. Aj OxyContin sa využíval na liečebné účely (v USA) napriek tomu, že sa jedná o liek vyvolávajúci závislosť. Tiež mi nevyhovuje SaS navrhovaná 1% -ná tolerancia THC v konopných produktoch.

***

Vraj, z programu SaS:

“Ženy sa navyše po ukončení rodičovskej dovolenky častokrát nevracajú do práce a strácajú pracovné návyky.”

Vôbec nerozumiem tomu, čo má SaS na mysli. Ako ženy na materskej dovolenke sa nestarajú o deti? Dosť veľké zneváženie žien, teda mám na mysli také ženy, ktoré nemajú doma slúžky aby sa im starali o ich deti.

***

Zvyšok sa mi ani nechce rozoberať. SaS jednoducho nie. Mimochodom, Juraj Miškov, bývalý minister hospodárstva Slovenskej republiky bol tiež zo SaS, že? (Keď je jedna oprávnená osoba ale jej nárok sa podelí troma, lebo tie neprihlásené oprávnené osoby, však? A vraj len SMER obkráda ľudí …. )

Nuž tak potom už nieto o čom debatovať. SaS jednoducho nie.

 

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty tretí.

24.09.2023

Pretože ma prestávajú baviť podpásovky v kampani od strán typu PS a im podobným. Denník Pravda zverejnil na svojom portáli v tomto článku podnadpis, že vraj, citujem z článku: “Šimečka: Fico by mal radšej vrátiť diplom” Nuž, ja by som rada pridala jeden holý, nepopierateľný fakt. Doc. Róbert Fico skončil právo v roku 1986 s červeným diplomom. Vtedy, ak sa [...]

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty druhý.

23.09.2023

Pretože okrem všetkého ostatného mi vadia teatrálne osoby na kandidátkach iných politických strán kandidujúcich v týchto voľbách do NR SR. Mám taký názor, že elity v pozadí sa radi nechávajú reprezentovať rôznymi hercami a dramatikmi. Možno z tohoto vznikli rôzne prirovnania typu “bábka na špagáte” keď sa hovorí o niektorých politikoch. Neviem prečo, ale herci [...]

Prečo v týchto voľbách dám hlas strane SMER-SD. Diel dvadsiaty prvý.

22.09.2023

Pretože mám plné zuby, ako sa správajú novinári a mediálna aj online propaganda, ktorá namiesto toho aby publikovala hlavne holé fakty, tak publikuje manipulácie, lži, a často krát prasprosté klebety. Napríklad v tomto videu, v 47:07 v ktorom sa na tlačovej besede SMER SD Magdalena Chodownik z France 24 drzo a nevychovane namiesto položenia otázky vyzvala Fica aby povedal svoj [...]

Ľubica Rošková, súd Pezinok,

Pokračuje proces so smeráckou "grófkou" Roškovou v kauze agrodotácií. Vypovedali svedkyne

25.09.2023 15:26

Podaná obžaloba sa týka pokračovacieho zločinu poškodzovania finančných záujmov Európskej únie a subvenčného podvodu.

orbán

Orbán tvrdí, že Európa sa militarizuje: Maďarsko sa musí prispôsobiť

25.09.2023 15:18

Budapešť plánuje spolu s Nemeckom a Izraelom vyrábať bojové drony.

Podzámčok, obec

Hlavné priority v regiónoch: ako chcú politici zlepšiť čerpanie eurofondov a odstrániť rozdiely?

25.09.2023 15:00

Regionálny rozvoj bude pre novú vládnu garnitúru zásadnou výzvou. Podľa odborníkov sa politici budú musieť sústrediť na prioritizáciu a systémové riešenia.

Igor Matovič, parlament, májová schôdza

Matovič pred voľbami ostro útočí na Sulíka

25.09.2023 14:55

Šéf OĽaNO Igor Matovič si na záver predvolebnej kampane zobral na mušku šéfa SaS Richarda Sulíka.