Založ si blog

Ja považujem Čaputovú za prekliatie Slovenska

Osobne si myslím, že Čaputová je prekliatím Slovenska. Ja osobne ju nevidím ako prezidentku, ktorej by akokoľvek záležalo na občanoch Slovenska.
Po prvé, Čaputová je pre mňa antitézou vlády ľudu. Ona pre mňa vlastne predstavuje prototyp diktátora. Lebo keby jej na ľudoch záležalo, tak by rešpektovala vôľu ľudu.

Po druhé, keby Čaputovej čo i len trochu záležalo na ľudoch, tak by nové voľby vyhlásila okamžite potom, ako parlament vyslovil nedôveru vláde.

Po tretie, Čaputová evidentne odmietla vypísať nové voľby v prijateľnom časovom horizonte. Podľa mňa úmyselne necháva krajinu dlho krvácať. Keby Čaputová plnila svoju úlohu riadne, (za čo je mimochodom viacej ako kráľovsky platená), tak by už dávno bolo aj po voľbách.

Po štvrté, čo chcela opäť dokázať tým, že nepozvala dnes najsilnejšiu politickú stranu (resp. jej lídra) k zostaveniu úradníckej vlády? Koho prezidentkou teda je, keď nerešpektuje vôľu viacej ako minimálne pol milióna voličov Slovenskej republiky? (A dnes je tých voličov asi viacej ako 527 172, čo bolo v roku 2020.) Podľa prieskumov verejnej mienky z apríla 2023 je strana SMER-SD na prvom mieste vo volebných preferenciách podľa najmenej 4 agentúr: Median SK, Focus, AKO, Polis.

Prezident má byť apolitický. Byť apolitický, mne sa zdá, že to je pre Čaputovú jedna veľká neznáma.

Demokracia je nie o tom, že sa vyšplhám (z môjho osobného pohľadu to ja vidím tak, že to bolo podvodom a nikto a nič ma nepresvedčí o opaku) na vrchol a potom forsírujem svoje videnie sveta.  O tom nie je demokracia. Demokracia je o službe ľudu. Nie o forsírovaní či vnucovaní svojho pohľadu.

 

***

 

PS. Keby naozaj existovala sloboda vyjadrovania sa a sloboda názoru, napísala by som viacej. Ale dnes viacej neexistuje sloboda slova a ja mám pocit, rovnako ako mnohí iní, že sme prišli o právo mať slobodný názor na videnie sveta.

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

Keď sledujem správy, tak mi je nevoľno

24.03.2024

Fico sa dal pred asi dvoma či troma dňami počuť, že vraj potom ako predošlá vláda darovala S-300 na Ukrajinu, nemáme vraj ako chrániť slovenské nebo a jadrové elektrárne na Slovensku. Nerozumela som celkom. V iných správach, zahraničných, som sa dočítala, že vraj potom ako Rusko vyhlásilo vojnu Ukrajine, po znefunkčnení elektrárne na Dnepri musí Ukrajina zvýšiť dovoz [...]

K zmene Trestného zákona

21.01.2024

Celá opozícia vrátane prezidentky Slovenskej republiky narieka ako sa zvýši kriminalita na Slovensku po zrušení Špeciálnej prokuratúry a po navrhovanej zmene Trestného zákona. Namiesto tvrdých nepodmienečných trestov za finančné zločiny sa tieto majú nahradiť inými trestami. Ako opozícia tak aj “not my prezidentka” nariekajú nad tým, že tieto, podľa nich, [...]

Richard Sulík, Peter Pčolinský, Milan Krajniak

Borisa Kollára po Krajniakovi opustil ďalší člen. Zo Sme rodina odišiel Peter Pčolinský

18.06.2024 19:43

Peter Pčolinský bol v minulosti podpredsedom hnutia.

Handlová, atentátnik, streľba, Fico

Lex atentát prerokuje parlament v skrátenom legislatívnom konaní

18.06.2024 19:33, aktualizované: 19:52

Balík zákonov má riešiť niektoré opatrenia na zlepšenie bezpečnostnej situácie na Slovensku.

Pochod za slobodu a demokraciu

Na pochode za slobodu a demokraciu sa v Bratislave zišli stovky ľudí

18.06.2024 19:24

Súčasťou bolo aj verejné zhromaždenie, na ktorom sa čítalo spoločné vyhlásenie. To podpísalo 90 subjektov z celého Slovenska.

Matúš Šutaj Eštok, ministerstvo vnútra

Na futbal za štátne? Podľa rezortu vnútra je to bežné, Keketi však letel komerčnou linkou. Opozícia hovorí o papalášizme

18.06.2024 19:00

Minister cestovného ruchu a športu Dušan Keketi neletel špeciálom, ale klasickým letom. Bratislavský župan Juraj Droba cestu späť uhradí z vlastných peňazí. Politológ hovorí o škandále.