Založ si blog

Ja považujem Čaputovú za prekliatie Slovenska

Osobne si myslím, že Čaputová je prekliatím Slovenska. Ja osobne ju nevidím ako prezidentku, ktorej by akokoľvek záležalo na občanoch Slovenska.
Po prvé, Čaputová je pre mňa antitézou vlády ľudu. Ona pre mňa vlastne predstavuje prototyp diktátora. Lebo keby jej na ľudoch záležalo, tak by rešpektovala vôľu ľudu.

Po druhé, keby Čaputovej čo i len trochu záležalo na ľudoch, tak by nové voľby vyhlásila okamžite potom, ako parlament vyslovil nedôveru vláde.

Po tretie, Čaputová evidentne odmietla vypísať nové voľby v prijateľnom časovom horizonte. Podľa mňa úmyselne necháva krajinu dlho krvácať. Keby Čaputová plnila svoju úlohu riadne, (za čo je mimochodom viacej ako kráľovsky platená), tak by už dávno bolo aj po voľbách.

Po štvrté, čo chcela opäť dokázať tým, že nepozvala dnes najsilnejšiu politickú stranu (resp. jej lídra) k zostaveniu úradníckej vlády? Koho prezidentkou teda je, keď nerešpektuje vôľu viacej ako minimálne pol milióna voličov Slovenskej republiky? (A dnes je tých voličov asi viacej ako 527 172, čo bolo v roku 2020.) Podľa prieskumov verejnej mienky z apríla 2023 je strana SMER-SD na prvom mieste vo volebných preferenciách podľa najmenej 4 agentúr: Median SK, Focus, AKO, Polis.

Prezident má byť apolitický. Byť apolitický, mne sa zdá, že to je pre Čaputovú jedna veľká neznáma.

Demokracia je nie o tom, že sa vyšplhám (z môjho osobného pohľadu to ja vidím tak, že to bolo podvodom a nikto a nič ma nepresvedčí o opaku) na vrchol a potom forsírujem svoje videnie sveta.  O tom nie je demokracia. Demokracia je o službe ľudu. Nie o forsírovaní či vnucovaní svojho pohľadu.

 

***

 

PS. Keby naozaj existovala sloboda vyjadrovania sa a sloboda názoru, napísala by som viacej. Ale dnes viacej neexistuje sloboda slova a ja mám pocit, rovnako ako mnohí iní, že sme prišli o právo mať slobodný názor na videnie sveta.

Na inú nôtu v dnešnom svete: Neverím firme Basepaws, ktorá vraj vykonáva genetické testovanie mačiek.

30.03.2023

Neverím im, lebo neverím klamárom a podvodníkom a takým, čo majú bordel vo veciach. Na úvod by som rada prezentovala túto fotografiu môjho už zosnulého kocúra Snowy-ho. Čo z fotografie možno nie je vidno je, že srsť Snowyho nemala tzv. “undercoat”, slovník mi to preložil ako “podsadu”. Čo tiež nie je na fotografii vidno je, že Snowy nikdy nevážil viacej ako [...]

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

Ako to vyzerá, keď výchovu riadia liberálne orientované subjekty

14.02.2023

Z dnešných správ Toronte: https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/teen-arrest-spadina-station-attack-1.6748341. V preklade, dvaja pubertiaci vo veku 15 a 16 rokov a jedno dievča vo veku 15 rokov porezali neznámu ženu do tváre počas hádky na stanici metra v Toronte. Toto je výsledok výchovy v torontských školách. Žiadny z týchto pubertiakov nemôže byť menovaný [...]

kladivko, knihy, váha, spravodlivosť, súd

Mimovládky vyzvali politikov na reformu prokuratúry i zmenu paragrafu 363

01.06.2023 13:45

Na štvrtkovom brífingu predstavili zástupcovia Nadácie Zastavme korupciu a Via Iuris deväť návrhov.

pápež, novak

Obmäkčil ju pápež. Nováková udelila v Maďarsku rekordný počet milostí

01.06.2023 13:43

Prezidentka udelila milosť okrem iných aj osobám z kauzy známej ako "proces Hunnia".

otruba, kováčová, grigová, burian, veľvyslanci

Prezidentka odovzdala poverovacie listiny novým veľvyslancom

01.06.2023 13:30

Všetci majú podľa Čaputovej bohaté skúsenosti a preto verí, že sú tou správnou voľbou na posty vedúcich misií v krajinách ich budúceho pôsobenia.

munícia, 155

Europoslanci schválili viac munície pre Ukrajinu

01.06.2023 13:16

Európsky parlament podporil návrh zákona na zvýšenie európskej výroby munície a rakiet.