Založ si blog

Je novodobý liberalizmus nástroj pro-ruskej propagandy?

Keď si občas prečítam dennú tlač, a to je úplne jedno ktorú, tak mi to jednoducho nerobí dobre. Všetko mi pripadá, že je naopak. Biele je čierne a čierne je biele. Je v tom nejaký chaos.

 

Pred nejakým časom som sa dostala k prednáškam Yuri Bezmenova na Youtube. Yuri Bezmenov bol novinár z bývalého Sovietskeho zväzu a bývalý KGB agent, ktorý dezertoval do Kanady, kde získal azyl.

 

Približne v roku 1991 začal vyučovať medzinárodné vzťahy na univerzite vo Windsore v Ontáriu, Kanada. Jeho prednášky, ktoré sa objavili na Internete asi vznikli niekedy v tejto dobe.

 

Problém, ktorý mám s jeho prednáškami, ktoré pochádzajú z týchto rokov, teda okolo roku 1991, mám ten, že v podstate všetko, čo tam prednáša, sa neskôr aj takto stalo.

 

Dnes, keď niekedy čítam dennú tlač, tak sa mi všetko zdá akosi naopak. Ako keby to, čo v 1991 prednášal Yuri Bezmeneov sa aj naozaj takto stalo, ako to on prednášal pred 30-timi rokmi.

 

A v konečnom dôsledku, keď čítam v dennej tlači niečo o proruskej propagande, tak mi to celé pripadá tak, že tí, ktorí odsudzujú tzv. pro-ruskú propagandu, že to sú práve tí túto pro-ruskú propagandu vlastne rozširujú a to bez toho, že by si uvedomovali, čo vlastne robia.

 

Link na tieto prednášky som vložila do textu. Aby som sa priznala, celkom by ma zaujímal názor aj iných ľudí na túto tému v kontexte toho, čo prednášal tento bývalý KGB agent a dnešnej reality.

Vraj vodič zadržaný s 3. 04 promile alkoholu v krvi zomrel v cele policajného zaistenia

11.10.2022

V článku som sa dočítala o ďaľšom zbytočnom úmrtí v cele policajného zaistenia. Asi slovenskí policajti sú nie spôsobilí vykonávať riadne svoju profesiu, keď nevedia, že keď dajú človeka s takýmto objemom alkoholu v krvi, že je celkom reálne, že im v cele zomrie. Toto bola predvídateľná udalosť. Človek môže zomrieť na akútny dôsledok otravy alkoholom z [...]

Ako si poradiť s alkoholom za volantom?

10.10.2022

Niektorí apelujú na zvyšovanie trestov. Ja si myslím, že takéto myslenie je nesprávne a hypokritické. Pretože alkohol je všade veľmi ľahko dostupný. Pretože naše sociálne zvyklosti sú také, že alkohol sa podáva všade, že mnohí si nedokážu predstaviť žiadnu oslavu bez alkoholu. Alkohol sa podáva, až na vzácne výnimky, v každej reštaurácii, všade. V každom [...]

Môj názor je, že dokumenty o ľudských právach si vyžadujú aktualizáciu.

01.10.2022

Podľa ľudsko právnych dokumentov máme dnes určité ľudské práva. Ale jedno z tých najzákladnejších ľudských práv v týchto dokumentoch chýba a tým je “Právo na život v mieri”. Presnejšie, dalo by sa povedať, že opak je dnes kodifikovaný a to ten, že služba vojenského charakteru sa nepovažuje za nútenú alebo povinnú prácu. Každá vojna je [...]

polícia, policajná páska

Na D1 na vjazde do Bratislavy zo Senca sa zrazili štyri autá

05.12.2022 08:38

Vodiči sa zdržia v kolónach zhruba 15 minút.

vojna na ukrajine, tank, bachmut

Kvíz: Čo viete o ruskej agresii na Ukrajine? Otestujte sa

05.12.2022 07:45

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu prešlo už viac ako deväť mesiacov. Otestujte sa - čo všetko viete o tom, čo súvisí s touto vojnou?

Bojová stíhačka / F-35A /

Nemci varujú pred nákupom stíhačiek F-35 v USA, vidia v tom značné riziká

05.12.2022 07:30

Vyplýva to z dôverného listu rozpočtovému výboru Spolkového snemu (Bundestag), ktorý má k dispozícii agentúra AFP.

Koronavírus / Covid / Čína /

Čínsky infektológ: Je čas zmeniť klasifikáciu ochorenia COVID-19

05.12.2022 06:58

Zmena klasifikácia COVID-19 ako vážnej nákazlivej choroby by mala za následok zmiernenie prísnych protiepidemických opatrení.

Zora Macko

Pohľad obyčajnej ženy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 234
Celková čítanosť: 1237964x
Priemerná čítanosť článkov: 5290x

Autor blogu