Založ si blog

Vraj vodič zadržaný s 3. 04 promile alkoholu v krvi zomrel v cele policajného zaistenia

V článku som sa dočítala o ďaľšom zbytočnom úmrtí v cele policajného zaistenia.

Asi slovenskí policajti sú nie spôsobilí vykonávať riadne svoju profesiu, keď nevedia, že keď dajú človeka s takýmto objemom alkoholu v krvi, že je celkom reálne, že im v cele zomrie. Toto bola predvídateľná udalosť.

Človek môže zomrieť na akútny dôsledok otravy alkoholom z predávkovania, úrazu, dopravnej nehody a tzv. withdrawal, čo mi slovník prekladá ako “alkoholové abstinenčné príznaky”.

Najlepšie to vysvetľuje Dr. G. v tomto videu. Je veľmi poučné a každý “expert” o tom, ako nedať alkoholikovi nič vypiť by si toto video mal naštudovať do detailu. Hlavne policajti.

U človeka, ktorý je chronický alkoholik, je jeho mozog navyknutý na určitú hladinu alkoholu. Keď tento alkohol ten mozog nedostane, a táto hladina alkoholu v krvi prudko klesne, reaguje následne autonómna nervová sústava nebezpečným zvýšením tepu, triaškou, záchvatmi, a ďaľšími príznakmi. Jedná sa o medicínsku pohotovosť, taký človek jednoducho potrebuje intervenciu na pohotovosti, potrebuje okamžite lieky, aby sa predišlo takémuto zbytočnému úmrtiu.

(Pozn.: Keď lieky nie sú dostupné, je lepšie, či možno aj život zachraňujúce podať alkohol, teda kým človek tú lekársku opateru dostane.)

Nechápem, ako môžu takto zomierať ľudia v cele policajného zadržania, ako úplne zbytočne zomrel tento človek. V tomto konkrétnom prípade zomrel len kvôli neschopnosti policajtov, ktorí sú nie riadne vyškolení, o čo v takýchto prípadoch ide. Tu nejde o morálku, tu ide o ľudský život. Lekár, ktorý nariadil pitvu konal správne.

Toto je ďaľší dôvod na odstúpenie či odvolanie zodpovedného ministra a áno, aj vlády. Aby nedošlo k nedorozumeniu, preto, lebo tu chýbajú systémové opatrenia aby sa takýmto zbytočným úmrtiam efektívne predchádzalo. Medzi tie zbytočné úmrtia patria aj obete alkoholu za volantom, nielen ti, ktorí kvôli alkoholu zomrú v cele policajného zaistenia.

V riadne spravovanej krajine sa takéto veci nedejú.

Človek s takým promile alkoholu aké mal tento človek už nedokáže posúdiť nebezpečnosť svojho konania. Ale to je nie správne riešiť takto, ako to “vyriešili” daní policajti.

Áno, následkom nebezpečného konania takýchto ľudí zomierajú na cestách nevinné obete, áno, to je pravda. Ale to sa nerieši v podstate akýmsi preventívnym zabíjaním, lebo keď takto opitého zavriete do cely, tak ste ho de facto odsúdili na istú smrť. Aj na to si treba davať pozor. Treba menej moralizovať. Treba viacej rozmýšľať. Moralizátori už narobili veľmi vela zla. Moralizovanie nerieši nič, len to robí zlo.

Tento prípad je dosť na to, aby tí, ktorí sú zodpovední za systémové prevenčné opatrenia, aby sa takéto veci nestávali, odstúpili. Takto to ďalej ísť nemôže.

Je novodobý liberalizmus nástroj pro-ruskej propagandy?

23.10.2022

Keď si občas prečítam dennú tlač, a to je úplne jedno ktorú, tak mi to jednoducho nerobí dobre. Všetko mi pripadá, že je naopak. Biele je čierne a čierne je biele. Je v tom nejaký chaos. Pred nejakým časom som sa dostala k prednáškam Yuri Bezmenova na Youtube. Yuri Bezmenov bol novinár z bývalého Sovietskeho zväzu a bývalý KGB agent, ktorý dezertoval do Kanady, [...]

Ako si poradiť s alkoholom za volantom?

10.10.2022

Niektorí apelujú na zvyšovanie trestov. Ja si myslím, že takéto myslenie je nesprávne a hypokritické. Pretože alkohol je všade veľmi ľahko dostupný. Pretože naše sociálne zvyklosti sú také, že alkohol sa podáva všade, že mnohí si nedokážu predstaviť žiadnu oslavu bez alkoholu. Alkohol sa podáva, až na vzácne výnimky, v každej reštaurácii, všade. V každom [...]

Môj názor je, že dokumenty o ľudských právach si vyžadujú aktualizáciu.

01.10.2022

Podľa ľudsko právnych dokumentov máme dnes určité ľudské práva. Ale jedno z tých najzákladnejších ľudských práv v týchto dokumentoch chýba a tým je “Právo na život v mieri”. Presnejšie, dalo by sa povedať, že opak je dnes kodifikovaný a to ten, že služba vojenského charakteru sa nepovažuje za nútenú alebo povinnú prácu. Každá vojna je [...]

Eduard Heger, Boris Kollár, Peter Pčolinský

Hra o moc sa začala. Hegerova vláda stojí na nášľapných mínach, jej osud je v rukách niekoľkých poslancov

05.12.2022 10:00

Hlasovanie o odvolávaní premiéra Eduarda Hegera nie je jediná nášľapná mína, ktorej menšinová vláda aktuálne čelí a na ktorej môže padnúť.

sloviansk

Na letisko Engels dopadol dron, Rusi zrejme prišli o bombardéry. Pri Riazani vybuchla cisterna

05.12.2022 09:24

Videozáznam z údajného útoku dronu na letisko Engels podľa servera Meduza zverejnil poradca ukrajinského ministra vnútra Anton Heraščenko.

polícia, policajná páska

Na D1 na vjazde do Bratislavy zo Senca sa zrazili štyri autá

05.12.2022 08:38, aktualizované: 09:12

Vodiči sa zdržia v kolónach zhruba 15 minút.

vojna na ukrajine, tank, bachmut

Kvíz: Čo viete o ruskej agresii na Ukrajine? Otestujte sa

05.12.2022 07:45

Od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu prešlo už viac ako deväť mesiacov. Otestujte sa - čo všetko viete o tom, čo súvisí s touto vojnou?

Zora Macko

Pohľad obyčajnej ženy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 234
Celková čítanosť: 1237987x
Priemerná čítanosť článkov: 5291x

Autor blogu