Založ si blog

Vraj vodič zadržaný s 3. 04 promile alkoholu v krvi zomrel v cele policajného zaistenia

V článku som sa dočítala o ďaľšom zbytočnom úmrtí v cele policajného zaistenia.

Asi slovenskí policajti sú nie spôsobilí vykonávať riadne svoju profesiu, keď nevedia, že keď dajú človeka s takýmto objemom alkoholu v krvi, že je celkom reálne, že im v cele zomrie. Toto bola predvídateľná udalosť.

Človek môže zomrieť na akútny dôsledok otravy alkoholom z predávkovania, úrazu, dopravnej nehody a tzv. withdrawal, čo mi slovník prekladá ako “alkoholové abstinenčné príznaky”.

Najlepšie to vysvetľuje Dr. G. v tomto videu. Je veľmi poučné a každý “expert” o tom, ako nedať alkoholikovi nič vypiť by si toto video mal naštudovať do detailu. Hlavne policajti.

U človeka, ktorý je chronický alkoholik, je jeho mozog navyknutý na určitú hladinu alkoholu. Keď tento alkohol ten mozog nedostane, a táto hladina alkoholu v krvi prudko klesne, reaguje následne autonómna nervová sústava nebezpečným zvýšením tepu, triaškou, záchvatmi, a ďaľšími príznakmi. Jedná sa o medicínsku pohotovosť, taký človek jednoducho potrebuje intervenciu na pohotovosti, potrebuje okamžite lieky, aby sa predišlo takémuto zbytočnému úmrtiu.

(Pozn.: Keď lieky nie sú dostupné, je lepšie, či možno aj život zachraňujúce podať alkohol, teda kým človek tú lekársku opateru dostane.)

Nechápem, ako môžu takto zomierať ľudia v cele policajného zadržania, ako úplne zbytočne zomrel tento človek. V tomto konkrétnom prípade zomrel len kvôli neschopnosti policajtov, ktorí sú nie riadne vyškolení, o čo v takýchto prípadoch ide. Tu nejde o morálku, tu ide o ľudský život. Lekár, ktorý nariadil pitvu konal správne.

Toto je ďaľší dôvod na odstúpenie či odvolanie zodpovedného ministra a áno, aj vlády. Aby nedošlo k nedorozumeniu, preto, lebo tu chýbajú systémové opatrenia aby sa takýmto zbytočným úmrtiam efektívne predchádzalo. Medzi tie zbytočné úmrtia patria aj obete alkoholu za volantom, nielen ti, ktorí kvôli alkoholu zomrú v cele policajného zaistenia.

V riadne spravovanej krajine sa takéto veci nedejú.

Človek s takým promile alkoholu aké mal tento človek už nedokáže posúdiť nebezpečnosť svojho konania. Ale to je nie správne riešiť takto, ako to “vyriešili” daní policajti.

Áno, následkom nebezpečného konania takýchto ľudí zomierajú na cestách nevinné obete, áno, to je pravda. Ale to sa nerieši v podstate akýmsi preventívnym zabíjaním, lebo keď takto opitého zavriete do cely, tak ste ho de facto odsúdili na istú smrť. Aj na to si treba davať pozor. Treba menej moralizovať. Treba viacej rozmýšľať. Moralizátori už narobili veľmi vela zla. Moralizovanie nerieši nič, len to robí zlo.

Tento prípad je dosť na to, aby tí, ktorí sú zodpovední za systémové prevenčné opatrenia, aby sa takéto veci nestávali, odstúpili. Takto to ďalej ísť nemôže.

Ja považujem Čaputovú za prekliatie Slovenska

10.05.2023

Osobne si myslím, že Čaputová je prekliatím Slovenska. Ja osobne ju nevidím ako prezidentku, ktorej by akokoľvek záležalo na občanoch Slovenska. Po prvé, Čaputová je pre mňa antitézou vlády ľudu. Ona pre mňa vlastne predstavuje prototyp diktátora. Lebo keby jej na ľudoch záležalo, tak by rešpektovala vôľu ľudu. Po druhé, keby Čaputovej čo i len trochu záležalo na [...]

Na inú nôtu v dnešnom svete: Neverím firme Basepaws, ktorá vraj vykonáva genetické testovanie mačiek.

30.03.2023

Neverím im, lebo neverím klamárom a podvodníkom a takým, čo majú bordel vo veciach. Na úvod by som rada prezentovala túto fotografiu môjho už zosnulého kocúra Snowy-ho. Čo z fotografie možno nie je vidno je, že srsť Snowyho nemala tzv. “undercoat”, slovník mi to preložil ako “podsadu”. Čo tiež nie je na fotografii vidno je, že Snowy nikdy nevážil viacej ako [...]

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

Dzurinda

Ficov mier je porážka Ukrajiny, zdôraznil Dzurinda. Lídra Smeru označil za bezpečnostnú hrozbu

05.06.2023 16:19

Fico sa podľa Dzurindu správa v rozpore s bezpečnostnými záujmami štátu, ktorého bol premiérom.

Kremeľ, Moskva,

Rusko po Putinovi? Chodorkovskij: Tento režim by mal byť zničený

05.06.2023 15:30

V Európskom parlamente sa stretáva viac ako 200 aktivistov ruskej opozície a občianskej spoločnosti.

Putin

Putinov hlas znepokojil Rusov

05.06.2023 15:21

"Dnes o štvrtej ráno vtrhli ukrajinské jednotky vyzbrojené blokom NATO so súhlasom a podporou Washingtonu na územie Kurskej, Belgorodskej a Brianskej oblasti," ozvalo sa z rádií.

Poľský ústavný súd

Reforma poľskej justície porušuje právo EÚ, rozhodol únijný súd

05.06.2023 15:19, aktualizované: 16:09

Súdny dvor EÚ vyhovel žalobe Európskej komisie v niekoľkoročnom spore s poľskou konzervatívnou vládou o politické ovplyvňovanie poľských súdov.