Založ si blog

Osem 13 až 16 ročných dievčat v Toronte v nedeľu, 18. decembra 2022, krátko po polnoci spoločne zavraždili 59 ročného muža

Priznám sa, že ma dnes dorazili lokálne správy tu v Toronte. Vraj osem dievčat vo veku 13 až 16 rokov spoločne zavraždili 59 ročného muža. Nechápem, ako sa toto môže stať kdekoľvek na svete a už tobôž nie v jednej najvyspelejšej, najdemokratickejšej, na život jednej z najlepších krajín na svete, v liberálnej demokracii; aspoň tak hovoria o Kanade. V tejto vraj úžasnej liberálnej demokracii, v akože najlepšej demokracii aká kedy existovala. (Nie som vyznavačka liberálnej demokracie, podľa môjho názoru je to veľmi odsúdenia hodná a nebezpečná vec pre život, ale to je len môj názor.)

 

Táto správa ma dorazila z viacerých dôvodov:

 

Po prvé, čo robili tieto dievčatá vonku po polnoci? A navyše bez doprovodu rodičov?
Niečo takéto sa za mojich mladých čias nemohlo stať. Po prvé, myslím si, že za mojich mladých čias by sa netolerovalo, aby sa 13 ročné dievčatá samé potulovali po polnoci po meste. Ak by také urobili, tak by ich policajná hliadka asi zatkla a prípad by sa asi doriešoval zníženou známkou správania sa a tiež by niečo takéto malo dohru s rodičmi na vtedajšom národnom výbore pre ohrozovanie mravnej výchovy mládeže.

Inak pre neznalých, a len pre úplnosť, aspoň tu v Toronte je úplne normálna a bežná vec, že decká, aj malé decká,  pobehujú po vonku aj po polnoci.

Po druhé, kam sme sa to dostali, že dospievajúce dievčatá vraždia? Osobne si neviem predstaviť niečo takéto ani v najbujnejšom sne.

 

Po ďaľšie, polícia nezverejní mená týchto dievčat, lebo to by tu bolo proti zákonu. Keďže tieto dievčatá sú maloleté, tak vlastne nik ich za toto ani nepotrestá. Vlastne potrestať tuná dieťa alebo čo i len očakávať normálne správanie sa od dieťaťa a mladistvých, či nejaká úcta k starším tu v tejto krajine vlastne neexistuje. Decko si tu môže robiť čo chce, kedy chce, ako chce a nedaj bože aby mu náhodou rodič jednu capol. V tejto krajine takého rodiča jednoducho zavrú. A kritizovať sa tiež nesmie.

 

Skoro ako v tej jednej scénke, v ktorej hral Dave Broadfoot, policajta, ktorý opisuje, ako sa nič nedalo s kriminálnikom, lebo bol príliš mladý ale on musí do väzenia, lebo omylom prezradil meno jedného z týchto mladistvých kriminálnikov (4:50 vo videu). Keby to bol len vtip. To by ešte nebolo take zlé, ale ono to tak vyzerá byť tuná v reálnom živote a to už je skôr tragédia.

Absurdnosti daňových zákonov na Slovensku

15.01.2023

Počúvam tlačovú debatu Smer-SD, “TB: Tak ešte raz a pomaly – Matovič optimalizoval dane, to je fakt!” v ktorej predseda Smer-SD doc. Fico predkladá dôkazy, ktoré majú dokazovať daňové podvody, ktoré spáchal Igor Matovič, predseda OĽANO. Celá situácia sa mi zdá byť absurdná. Aspoň teda keď si to porovnám s daňovými zákonmi v Kanade. Google prekladač takto [...]

Je novodobý liberalizmus nástroj pro-ruskej propagandy?

23.10.2022

Keď si občas prečítam dennú tlač, a to je úplne jedno ktorú, tak mi to jednoducho nerobí dobre. Všetko mi pripadá, že je naopak. Biele je čierne a čierne je biele. Je v tom nejaký chaos. Pred nejakým časom som sa dostala k prednáškam Yuri Bezmenova na Youtube. Yuri Bezmenov bol novinár z bývalého Sovietskeho zväzu a bývalý KGB agent, ktorý dezertoval do Kanady, [...]

Vraj vodič zadržaný s 3. 04 promile alkoholu v krvi zomrel v cele policajného zaistenia

11.10.2022

V článku som sa dočítala o ďaľšom zbytočnom úmrtí v cele policajného zaistenia. Asi slovenskí policajti sú nie spôsobilí vykonávať riadne svoju profesiu, keď nevedia, že keď dajú človeka s takýmto objemom alkoholu v krvi, že je celkom reálne, že im v cele zomrie. Toto bola predvídateľná udalosť. Človek môže zomrieť na akútny dôsledok otravy alkoholom z [...]

petr pavel eva pavlová

Český politológ: Nový prezident Pavel má na to, aby spojil rozdelenú spoločnosť

28.01.2023 22:01

Pavel zvíťazil v druhom kole prezidentských volieb v konečnom súčte o viac ako 16 percentuálnych bodov.

Petr Pavel, víťaz českých prezidentských volieb

Pavel zatelefonuje Zelenskému. Chce ísť na Ukrajinu s Čaputovou

28.01.2023 21:52

Novozvolený český prezident Petr Pavel v nedeľu zatelefonuje ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému. Chystá sa ho aj navštíviť.

pavel pavlová

Budúca prvá dáma Českej republiky je podplukovníčka, ktorá študovala na Slovensku

28.01.2023 17:45

Pavlová bola profesionálna vojačka. Je podplukovníčka vo výslužbe.

Lukáš Kyselica, Boris Kollár, parlament, NR SR, Peter Pčolinský

Ďalšie snahy Sme rodina i ĽS NS. Meniť chcú ústavu a podmienky referenda. Sú to „jatky populizmu“, tvrdí politológ

28.01.2023 16:00

Zdá sa, že sa so zmenami ústavy roztrhlo vrece. Len pred týždňom si poslanci schválili jednu zmenu a už sú na stole ďalšie.