Založ si blog

Je aj Národná rada Slovenskej republiky nefunkčná?

Prezidentka Slovenskej republiky opäť porušuje Ústavu Slovenskej republiky.

Konkrétne,

Čl. 95

Referendum vyhlasuje prezident Slovenskej republiky, ak o to petíciou požiada aspoň 350 000 občanov, alebo ak sa na tom uznesie Národná rada Slovenskej republiky, a to do 30 dní od prijatia petície občanov alebo uznesenia Národnej rady Slovenskej republiky.

SMER-SD doručil prezidentke Slovenskej republiky petíciu, ktorú podpísalo viacej ako 400 tisíc ľudí. Teda prezidentka Slovenskej republiky má povinnosť vyhlásiť referendum. Prezidentka Slovenskej republiky nemá v tejto veci žiadne právo voľného uváženia.

Keď prezidentka Slovenskej republiky nevyhlási referendum, tak porušuje Ústavu Slovenskej republiky.

Článok 107 Ústavy Slovenskej republiky,

Prezidenta možno stíhať iba za úmyselné porušenie ústavy alebo za vlastizradu. O podaní obžaloby na prezidenta rozhoduje Národná rada Slovenskej republiky trojpätinovou väčšinou hlasov všetkých poslancov. Obžalobu podáva Národná rada Slovenskej republiky na Ústavný súd Slovenskej republiky, ktorý o nej rozhodne v pléne. Odsudzujúce rozhodnutie Ústavného súdu Slovenskej republiky znamená stratu funkcie prezidenta a spôsobilosti túto funkciu opätovne získať.

Podľa môjho názoru stav na Slovensku je taký, že prezidentka Slovenskej republiky arogantne porušuje Ústavu Slovenskej republiky a podľa toho, čo vidím ja, nič sa nedeje. Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky sa tvária ako pštrosy, ktorí si strčili hlavy do piesku aby toto nevideli.

Prečo Národná rada Slovenskej republiky nemá v programe na najbližšom zasadaní rozhodovanie o podaní obžaloby na Prezidentku Slovenskej republiky? Komu slúžia poslanci Národnej rady Slovenskej republiky? Ľuďom, ktorí ich volili? Alebo vlastizradkyni, ktorá teraz okupuje prezidentský palác a šliape po demokratických právach občanov Slovenskej republiky?.

 

Aktualizované 17:23: Na akú “plánovanú” zahraničnú cestu sa to chystá prezidentka Slovenskej republiky, keď je dnes situácia na Slovensku taká, aká je? Za takýchto okolností, podľa môjho názoru, prezidentka Slovenskej republiky sa má starať o to, čo jej prikazuje Ústava Slovenskej republiky. Napr. zabezpečiť riadny chod ústavných orgánov a tiež vyhlásiť referendum, lebo ju o to požiadalo svojími podpismi viacej ako 400 tisíc ľudí.

Hyenizmus ukrajinského generálneho štábu

11.09.2022

Pred pár minútami som si prečítala na Pravde 11.09.2022 presne o 14:30 v bleskových správach titulku vraj, citujem pred 10 minútami Zlikvidovali sme už 52 650 ruských vojakov, tvrdí ukrajinský generálny štáb. Takže o toto im ide vo tej ich vojne. “Likvidovať”, tak to opisujú. “Likvidovať “ ľudské životy. Nenapísali, že vraždiť, lebo to je presne to, čo [...]

Dnešná Ficova tlačová debata

17.08.2022

Práve počúvam tlačovú beseduu doc. Róberta Fica. Rozčuľuje sa, že vraj bývalý generálny prokurátor Špirko falšoval nejaké zápisnice. A vraj sa tak môže stať len na Slovensku. Nuž, či sa tak môže stať len na Slovensku, to nejdem komentovať. Čo však okomentujem je, že Fico robí z tohoto faktu, že niekto falšoval nejakú zápisnicu ako niečo mimoriadne na Slovensku. [...]

Slovensko nepovažujem za právny štát

01.08.2022

Nikdy som nemala pocit, že Slovenská republika je právnym štátom. Vlastne, v spravodlivosť, keď o nej majú rozhodovať na súdoch asi kdekoľvek na zemeguli je len nejaký imaginárny pojem v celej histórii ľudstva. Ako príklady môžem poukázať na spravodlivosť spracovanú aj v seriáli Garrow’s Law, keď “spravodlivosť” bola obesiť10 ročné dieťa; keď [...]

Hurikán Ian, Florida

Hurikán Ian slabne, od prúdu odrezal na Floride vyše 2 milióny odberateľov

29.09.2022 06:48

Ian zoslabol na hurikán prvej kategórie, pričom ho sprevádza vietor s rýchlosťou 145 kilometrov za hodinu.

Rusko, Ukrajina, Luhansk

ONLINE: Ukrajinci sú blízko Lymanu, pre ruské sily by mal jeho pád vážne dôsledky

29.09.2022 06:00

Pád mesta Lyman v Doneckej oblasti môže spôsobiť ruským inváznym jednotkám problémy aj v ďalších častiach okupovaných území.

ČR SR Polícia Kontrola Hranica Priechod

Na hraniciach Slovenska spustili kontroly, Česi aj Rakúšania

29.09.2022 05:49

Česko a Rakúsko začali od polnoci kontrolovať hraničné priechody so Slovenskom.

Nord Stream

Rusko, USA, ufóni. Cieľom útoku na Nord Stream bolo vytvoriť neistotu, tvrdí dánsky analytik

29.09.2022 05:40

To, čo sa stalo, dobre zapadá do hybridnej vojny. O nej Rusko hovorí ako o kľúčovom nástroji v politickom boji so Západom.

Zora Macko

Pohľad obyčajnej ženy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 229
Celková čítanosť: 1211902x
Priemerná čítanosť článkov: 5292x

Autor blogu