Založ si blog

Je aj Národná rada Slovenskej republiky nefunkčná?

Prezidentka Slovenskej republiky opäť porušuje Ústavu Slovenskej republiky.

Konkrétne,

Čl. 95

Referendum vyhlasuje prezident Slovenskej republiky, ak o to petíciou požiada aspoň 350 000 občanov, alebo ak sa na tom uznesie Národná rada Slovenskej republiky, a to do 30 dní od prijatia petície občanov alebo uznesenia Národnej rady Slovenskej republiky.

SMER-SD doručil prezidentke Slovenskej republiky petíciu, ktorú podpísalo viacej ako 400 tisíc ľudí. Teda prezidentka Slovenskej republiky má povinnosť vyhlásiť referendum. Prezidentka Slovenskej republiky nemá v tejto veci žiadne právo voľného uváženia.

Keď prezidentka Slovenskej republiky nevyhlási referendum, tak porušuje Ústavu Slovenskej republiky.

Článok 107 Ústavy Slovenskej republiky,

Prezidenta možno stíhať iba za úmyselné porušenie ústavy alebo za vlastizradu. O podaní obžaloby na prezidenta rozhoduje Národná rada Slovenskej republiky trojpätinovou väčšinou hlasov všetkých poslancov. Obžalobu podáva Národná rada Slovenskej republiky na Ústavný súd Slovenskej republiky, ktorý o nej rozhodne v pléne. Odsudzujúce rozhodnutie Ústavného súdu Slovenskej republiky znamená stratu funkcie prezidenta a spôsobilosti túto funkciu opätovne získať.

Podľa môjho názoru stav na Slovensku je taký, že prezidentka Slovenskej republiky arogantne porušuje Ústavu Slovenskej republiky a podľa toho, čo vidím ja, nič sa nedeje. Poslanci Národnej rady Slovenskej republiky sa tvária ako pštrosy, ktorí si strčili hlavy do piesku aby toto nevideli.

Prečo Národná rada Slovenskej republiky nemá v programe na najbližšom zasadaní rozhodovanie o podaní obžaloby na Prezidentku Slovenskej republiky? Komu slúžia poslanci Národnej rady Slovenskej republiky? Ľuďom, ktorí ich volili? Alebo vlastizradkyni, ktorá teraz okupuje prezidentský palác a šliape po demokratických právach občanov Slovenskej republiky?.

 

Aktualizované 17:23: Na akú “plánovanú” zahraničnú cestu sa to chystá prezidentka Slovenskej republiky, keď je dnes situácia na Slovensku taká, aká je? Za takýchto okolností, podľa môjho názoru, prezidentka Slovenskej republiky sa má starať o to, čo jej prikazuje Ústava Slovenskej republiky. Napr. zabezpečiť riadny chod ústavných orgánov a tiež vyhlásiť referendum, lebo ju o to požiadalo svojími podpismi viacej ako 400 tisíc ľudí.

Absurdnosti daňových zákonov na Slovensku

15.01.2023

Počúvam tlačovú debatu Smer-SD, “TB: Tak ešte raz a pomaly – Matovič optimalizoval dane, to je fakt!” v ktorej predseda Smer-SD doc. Fico predkladá dôkazy, ktoré majú dokazovať daňové podvody, ktoré spáchal Igor Matovič, predseda OĽANO. Celá situácia sa mi zdá byť absurdná. Aspoň teda keď si to porovnám s daňovými zákonmi v Kanade. Google prekladač takto [...]

Osem 13 až 16 ročných dievčat v Toronte v nedeľu, 18. decembra 2022, krátko po polnoci spoločne zavraždili 59 ročného muža

21.12.2022

Priznám sa, že ma dnes dorazili lokálne správy tu v Toronte. Vraj osem dievčat vo veku 13 až 16 rokov spoločne zavraždili 59 ročného muža. Nechápem, ako sa toto môže stať kdekoľvek na svete a už tobôž nie v jednej najvyspelejšej, najdemokratickejšej, na život jednej z najlepších krajín na svete, v liberálnej demokracii; aspoň tak hovoria o Kanade. V tejto vraj úžasnej [...]

Je novodobý liberalizmus nástroj pro-ruskej propagandy?

23.10.2022

Keď si občas prečítam dennú tlač, a to je úplne jedno ktorú, tak mi to jednoducho nerobí dobre. Všetko mi pripadá, že je naopak. Biele je čierne a čierne je biele. Je v tom nejaký chaos. Pred nejakým časom som sa dostala k prednáškam Yuri Bezmenova na Youtube. Yuri Bezmenov bol novinár z bývalého Sovietskeho zväzu a bývalý KGB agent, ktorý dezertoval do Kanady, [...]

petr pavel eva pavlová

Český politológ: Nový prezident Pavel má na to, aby spojil rozdelenú spoločnosť

28.01.2023 22:01

Pavel zvíťazil v druhom kole prezidentských volieb v konečnom súčte o viac ako 16 percentuálnych bodov.

Petr Pavel, víťaz českých prezidentských volieb

Pavel zatelefonuje Zelenskému. Chce ísť na Ukrajinu s Čaputovou

28.01.2023 21:52

Novozvolený český prezident Petr Pavel v nedeľu zatelefonuje ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému. Chystá sa ho aj navštíviť.

pavel pavlová

Budúca prvá dáma Českej republiky je podplukovníčka, ktorá študovala na Slovensku

28.01.2023 17:45

Pavlová bola profesionálna vojačka. Je podplukovníčka vo výslužbe.

Lukáš Kyselica, Boris Kollár, parlament, NR SR, Peter Pčolinský

Ďalšie snahy Sme rodina i ĽS NS. Meniť chcú ústavu a podmienky referenda. Sú to „jatky populizmu“, tvrdí politológ

28.01.2023 16:00

Zdá sa, že sa so zmenami ústavy roztrhlo vrece. Len pred týždňom si poslanci schválili jednu zmenu a už sú na stole ďalšie.