Založ si blog

Keď sa sprostí domáhajú vládnuť v Kanade

Je pravda, že v Kanade, ako všade inde na svete, sú všelijaké problémy. Najnovšie konšpiračné médiá vyrobili v Kanade rôzne bezpečnostné riziká, na ktoré zneužili nevzdelaných, hlúpich vodičov nákladných áut ako aj ďaľších nedovzdelancov, ktorí na tento ktovie kým v pozadí organizovaný protest poslali kopec peňazí.

Tento protest vodičov nákladných áut, keď blokujú dôležité hraničné priechody, vozovky, či keď obťažujú napríklad hlukom a aj inak ľudí v rezidenčných častiach niektorých miest (napríklad v Ottawe), sa stal, aspoň podľa môjho názoru, tzv. celoštátnym bezpečnostným rizikom.

Neviem z akého dôvodu tomuto ilegálnemu organizovanému protestu venujú médiá, zdá sa mi, že médiá na celom svete, neprimeranú pozornosť. Otázka je, že kto je v pozadí. Takéto protesty sú totiž nikdy nie spontánne, vždy sú niekým v pozadí organizované.

Kanadská vláda na čele s ministerským predsedom Justinom Trudeau prijali správne kroky na riešenie tejto krízy. Možno by sa dalo mu skôr vytknúť, že sa s týmito protestujúcimi vodičmi nákladných áut až príliš maznal a narába s nimi v rukavičkách.

***

Mňa však dnes zaujala jedna správa v kanadských médiách. Vraj úrad generálnej guvernérky Kanady Mary Simon (ktorá v Kanade reprezentuje hlavu štátu, teda kráľovnú), zahatili požiadavky volajúcich, aby ich mená zapísala do registra ľudí požadujúcich rozpustenie parlamentu na podklade počtu hlasov o nedôvere a preto zverejnila toto vyhlásenie na twitteri.

 

V Kanade nie je možné rozpustiť parlament a vyhlásiť nové voľby takýmto spôsobom. Mimochodom, posledne sa tu v Kanade konali federálne voľby v septembri 2021.

Neviem, kto stojí za týmto “Freedom Convoy” či už tu v Kanade alebo aj inde vo svete. Ale nechcela by som, aby títo anarchisti uchopili moc.

Aký je rozdiel medzi komunistami, ktorí v 1986 zorganizovali prvomájový sprievod a organizátormi festivalu Pohoda v 2024?

13.07.2024

Lebo v oboch prípadoch sa hromadné akcie nemali konať. Akurát komunistov je dnes možné kritizovať ale organizátorov Pohody asi veľmi nie. (V minulosti som v diskusnom príspevku na Pravde skritizovala jednu učiteľku za to, že zobrala deti počas silného vetra na prechádzku a následne jedno dieťa zabil tuším konár zo stromu (podľa môjho názoru spolu s kriminálnym správaním [...]

Amorálnosť kanadských médií

07.07.2024

Aby som sa priznala, moc kanadské médiá nesledujem. Naozaj mi nemajú nič čo pozitívne ponúknuť. Ale posledné dni sa tieto médiá prepadli až popod dnúce dno. Keď totiž nejako náhodne zapnem rádio, napr. v aute, ihneď sa na mňa vyvalí spŕška amorálnosti. Predposledný piatok som chvíľku počúvala rádio, kým som šoférovala. Po celý čas rozoberali štrajk LCBO. LCBO [...]

Kam až vedie nenávisť Progresívneho Slovenska?

16.05.2024

Napriek tomu, že médiá tzv. hlavného prúdu masírujú verejnosť s tým, ako, citujem z jedného článku v Pravde, “Kým opozícia si uvedomila vážnosť situácie a zdržala sa slovnej agresivity, o niektorých koaličných politikoch sa to povedať nedá.” *** Neviem, či si niektorí novinári myslia o čitateľoch, že sú úplne blbí. Napríklad taká Iris Kopcsayová. [...]

borrell

Borrell v mene EÚ podporil verdikt súdu OSN v kauze izraelskej politiky. Židovský národ nie je okupant, bráni sa Netanjahu

20.07.2024 21:05

Vo svojom vyhlásení Borrel súčasne dodal, že stanovisko súdu "bude potrebné dôkladnejšie analyzovať, a to aj vzhľadom na jeho dôsledky pre politiku EÚ".

Motorkár, autonehoda pri Martine

Vážna nehoda pri Martine. Motorkára previezli s ťažkými zraneniami do nemocnice

20.07.2024 19:01

Z doposiaľ nezistených príčin došlo na ceste z obce Košťany nad Turcom do Martina k zrážke osobného automobilu a motocykla.

Robert Fico a Denys Šmyhal.

Fico Šmyhaľovi: Slovensko nemieni byť rukojemníkom ukrajinsko-ruských vzťahov. Kritizuje rozhodnutie Zelenského

20.07.2024 18:16, aktualizované: 18:36

Fico podľa úradu vlády v tejto veci komunikuje už niekoľko dní s relevantnými členmi vládneho kabinetu aj s predstaviteľmi maďarskej petrochemickej skupiny MOL.

Krasnodar, Rusko, protest

Kolaps v Krasnodare: Rusi vyšli do ulíc, starosta sa chcel pripútať k stĺpu. Umlčala ich až polícia

20.07.2024 18:02, aktualizované: 20:25

Problémy s elektrinou na juhu Ruska a na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym sa začali 16. júla po skrate na Rostovskej jadrovej elektrárni.