Založ si blog

Keď sa sprostí domáhajú vládnuť v Kanade

Je pravda, že v Kanade, ako všade inde na svete, sú všelijaké problémy. Najnovšie konšpiračné médiá vyrobili v Kanade rôzne bezpečnostné riziká, na ktoré zneužili nevzdelaných, hlúpich vodičov nákladných áut ako aj ďaľších nedovzdelancov, ktorí na tento ktovie kým v pozadí organizovaný protest poslali kopec peňazí.

Tento protest vodičov nákladných áut, keď blokujú dôležité hraničné priechody, vozovky, či keď obťažujú napríklad hlukom a aj inak ľudí v rezidenčných častiach niektorých miest (napríklad v Ottawe), sa stal, aspoň podľa môjho názoru, tzv. celoštátnym bezpečnostným rizikom.

Neviem z akého dôvodu tomuto ilegálnemu organizovanému protestu venujú médiá, zdá sa mi, že médiá na celom svete, neprimeranú pozornosť. Otázka je, že kto je v pozadí. Takéto protesty sú totiž nikdy nie spontánne, vždy sú niekým v pozadí organizované.

Kanadská vláda na čele s ministerským predsedom Justinom Trudeau prijali správne kroky na riešenie tejto krízy. Možno by sa dalo mu skôr vytknúť, že sa s týmito protestujúcimi vodičmi nákladných áut až príliš maznal a narába s nimi v rukavičkách.

***

Mňa však dnes zaujala jedna správa v kanadských médiách. Vraj úrad generálnej guvernérky Kanady Mary Simon (ktorá v Kanade reprezentuje hlavu štátu, teda kráľovnú), zahatili požiadavky volajúcich, aby ich mená zapísala do registra ľudí požadujúcich rozpustenie parlamentu na podklade počtu hlasov o nedôvere a preto zverejnila toto vyhlásenie na twitteri.

 

V Kanade nie je možné rozpustiť parlament a vyhlásiť nové voľby takýmto spôsobom. Mimochodom, posledne sa tu v Kanade konali federálne voľby v septembri 2021.

Neviem, kto stojí za týmto “Freedom Convoy” či už tu v Kanade alebo aj inde vo svete. Ale nechcela by som, aby títo anarchisti uchopili moc.

Ja považujem Čaputovú za prekliatie Slovenska

10.05.2023

Osobne si myslím, že Čaputová je prekliatím Slovenska. Ja osobne ju nevidím ako prezidentku, ktorej by akokoľvek záležalo na občanoch Slovenska. Po prvé, Čaputová je pre mňa antitézou vlády ľudu. Ona pre mňa vlastne predstavuje prototyp diktátora. Lebo keby jej na ľudoch záležalo, tak by rešpektovala vôľu ľudu. Po druhé, keby Čaputovej čo i len trochu záležalo na [...]

Na inú nôtu v dnešnom svete: Neverím firme Basepaws, ktorá vraj vykonáva genetické testovanie mačiek.

30.03.2023

Neverím im, lebo neverím klamárom a podvodníkom a takým, čo majú bordel vo veciach. Na úvod by som rada prezentovala túto fotografiu môjho už zosnulého kocúra Snowy-ho. Čo z fotografie možno nie je vidno je, že srsť Snowyho nemala tzv. “undercoat”, slovník mi to preložil ako “podsadu”. Čo tiež nie je na fotografii vidno je, že Snowy nikdy nevážil viacej ako [...]

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

pápež, novak

Obmäkčil ju pápež. Nováková udelila v Maďarsku rekordný počet milostí

01.06.2023 13:43

Prezidentka udelila milosť okrem iných aj osobám z kauzy známej ako "proces Hunnia".

otruba, kováčová, grigová, burian, veľvyslanci

Prezidentka odovzdala poverovacie listiny novým veľvyslancom

01.06.2023 13:30

Všetci majú podľa Čaputovej bohaté skúsenosti a preto verí, že sú tou správnou voľbou na posty vedúcich misií v krajinách ich budúceho pôsobenia.

munícia, 155

Europoslanci schválili viac munície pre Ukrajinu

01.06.2023 13:16

Európsky parlament podporil návrh zákona na zvýšenie európskej výroby munície a rakiet.

izrael

Zomrela Izraelčanka, ktorá bola od bombového útoku v roku 2001 v kóme

01.06.2023 13:09

Chana Nachenbergová bol v pizzerii Sbarro s dvojročnou dcérou. Tá útok prežila bez zranení.