Založ si blog

Hypokriti odsudzujú za pozdrav “Na stráž”

Ja osobne nesúhlasím a nikdy nebudem súhlasiť za odsudzovanie ľudí za to, že sa zdravia nejakým pozdravom, hoci napríklad aj pozdravom “Na stráž”. Nesúhlasím s tým, že tento pozdrav treba zavrhnúť len preto, lebo sa ním zdravili počas Slovenského štátu.

Ja osobne toto považujem za hypokritické.

Pretože keď si porovnám pozdravy “Na stráž” a “Amen”, tak “Amen” používali tí katolícky inkvizítori, ktorí nie tak dávno v histórii ľudstva upaľovali ľudí za živa. Pápež sa za tieto ohavné činy po pár sto  rokoch ospravedlnil a ide sa ďalej. Ako keby bolo možné niečo takéto odčiniť nejakým ospravedlnením. Ja to vidím tak, že podľa logiky slovenských súdov by mal každý, kto hovorí Amen byť odsúdený, pretože týmto slovom prejavuje sympatie k ideológii, ktorá kedysi okrem ostatných zločinov upaľovala ľudí za živa a teda týmito ohavnými činmi porušovala ľudské práva, teda prejavil sympatie k skupine, hnutiu alebo ideológii, ktorá v minulosti smerovala k potlačeniu základných práv a slobôd, a ktorá hlásala v minulosti náboženskú nenávisť voči tým, ktorí mali iný názor, voči vedcom, voči ženám, či voči iným náboženstvám. Detto sa katolícka cirkev ospravedlnila za sexuálne zločiny páchané jej predstaviteľmi. Detto sa pápež ospravedlnil za koloniálne zločiny, ktoré spáchala cirkev v minulosti. Opäť sa teda de facto jednalo o skupinu, hnutie alebo ideológiu, ktorá smeruje a v minulosti smerovala k potlačeniu základných práv a slobôd, alebo ktorá hlása rasovú, etnickú, národnostnú, náboženskú nenávisť. Navyše katolícka cirkev naďalej mnohými svojimi teóriami, ktoré vnucuje ľuďom, ľuďom ubližuje, rovnako ako každá iná ideológia.

Ak má byť spravodlivosť slepá, tak nechápem, prečo jednej skupine stačí, keď sa jej predstaviteľ verejne teatrálne ospravedlní ale členov inej skupiny budú verejne každého osobitne kriminálne stíhať len za formu pozdravu.

Podľa môjho názoru nie je dôležité, ako sa kto oblieka, akej farby či strihu si oblečie košeľu. Nie je dôležité, ako sa pozdraví, pokiaľ nechrlí zo seba nenávisť, neponižuje iných či sa nad nich nevyvyšuje. Dôležité sú skutky daného jedinca či skupiny.

Som toho názoru, že títo ľudia odsúdení slovenskými súdmi za formu pozdravu, sú nespravodlivo odsúdení. Súdiť treba za skutky. Ako kedysi povedala kráľovná Elizabeth Prvá, „keď moji ľudia porušia zákon, budú potrestaní, dovtedy však budú pod mojou ochranou.“ Mimochodom, katolícka cirkev aj túto ženu prenasledovala. Rovnako ako dnes slovenské súdy prenasledujú ľudí za pozdrav “Na stráž”.


***

Aktualizované: Pre David C. 16:15 v diskusii: Presne tak. Veď je to absurdné aby ľudí kriminálne súdili za pozdrav či už ‘Česť práci’, či už za pozdrav ‘S pánom Bohom’ (ako sa hovorilo kedysi), alebo hoci za ‘Na stráž’. Zločin je nie v pozdrave, či v čísle, či v odeve. Zločin je v zlých skutkoch, vo vraždách, vo fyzickom alebo psychickom násilí, v krádežiach a tak ďalej.

 

*******

Pre cicero21 o 16:41. Not the point. Väčším a aktuálnejším zločinom, ktorý spôsobil nekonečné fyzické, finančné a mentálne utrpenie miliónom a miliardám ľudí dnes vrátane strát na životoch zatiaľ okolo 3 miliónov ľudí and counting sú niektoré toxické slová vyslovené predstaviteľmi/predstaviteľkami WHO, ktorí napriek spáchaným zločinom nikdy nebudú braní na zodpovednosť. Taká je ľudská “spravodlivosť”.

Zuzana Čaputová sa opäť správa neprofesionálne, mimochodom, ako vždy

24.03.2021

Právomoci prezidenta Slovenskej republiky sú uvedené v článku 102 Ústavy Slovenskej republiky. Áno, prezident síce aj g) vymenúva a odvoláva predsedu a ostatných členov vlády Slovenskej republiky, poveruje ich riadením ministerstiev a prijíma ich demisiu; predsedu a ostatných členov vlády odvoláva v prípadoch uvedených v čl. 115 a 116, V článku 115 Ústavy Slovenskej [...]

Takže kto dopláca na dezinformácie? Astra Zeneca alebo ľudia?

17.03.2021

Keď sa mám dať očkovať, mňa zaujíma, o presne akú vakcínu sa jedná. Avšak jedinú informáciu, ku ktorej mám ako obyčajný smrteľník prístup je v podstate len a len a len falošná mediálna propaganda. Namiesto toho, aby boli sprístupnené skutočné dáta o danej vakcíne, dozviem sa, že agentúra, Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), ktorá je podľa môjho názoru [...]

Opätovné zadržanie a väzobné stíhanie Moniky Jankovskej je nevyhnutné, ak má byť Slovensko právny štát

04.03.2021

Ak je aspoň čiastočne pravda, čo o bare Fatima rezonuje v slovenskej tlači, tak väzobné stíhanie bývalej sudkyne Jankovskej je v tomto prípade, podľa môjho názoru, absolútnou nevyhnutnosťou. V právnom štáte je absolútne ale absolútne vylúčené aby si mohol sudca dovoliť za úplatok niekoho obrať o poctivo nadobudnutý majetok a posadiť ho do väzenia za vymyslené [...]

indonézia, loď

Americká loď vypálila varovné výstrely na iránske člny v Hormuzskom prieplave

10.05.2021 21:55

Člny sa priblížili k ponorke a sprievodným plavidlám amerického námorníctva.

Martin Fecko

Prokurátor uzavrel dohodu s obvinenými zo snahy uplácať štátneho tajomníka Fecka

10.05.2021 18:40

Úplatok mal byť za podpísanie zmluvy o štátnej zákazke na vytvorenie a zavádzanie informačného systému. Feckovi mali sľúbiť päť percent z hodnoty projektu alebo 60-tisíc eur v hotovosti.

pocasie-11-5-2021

Valí sa k nám tropické počasie, po ňom pád teplôt

10.05.2021 18:00

Na niektorých miestach Slovenska môžeme prvýkrát v tomto roku zažiť tropický deň. Horúčava však dlho nevydrží, teploty veľmi rýchlo klesnú. Kam až spadnú?

medveď na hrebienku

Maco nakúkal do okien kuchyne na Hrebienku

10.05.2021 17:30

Do okien kuchyne na Hrebienku nakúkal v nedeľu dopoludnia statný medveď. Zrejme mu niečo dobre zavoňalo...

Zora Macko

Pohľad obyčajnej ženy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 199
Celková čítanosť: 994105x
Priemerná čítanosť článkov: 4996x

Autor blogu