Založ si blog

Opätovné zadržanie a väzobné stíhanie Moniky Jankovskej je nevyhnutné, ak má byť Slovensko právny štát

Ak je aspoň čiastočne pravda, čo o bare Fatima rezonuje v slovenskej tlači, tak väzobné stíhanie bývalej sudkyne Jankovskej je v tomto prípade, podľa môjho názoru, absolútnou nevyhnutnosťou.

V právnom štáte je absolútne ale absolútne vylúčené aby si mohol sudca dovoliť za úplatok niekoho obrať o poctivo nadobudnutý majetok a posadiť ho do väzenia za vymyslené obvinenie alebo obvinenie vymyslené na objednávku mafie. V právnom štáte je absolútne vylúčené aby tí, ktorí majú dbať na dodržiavanie zákonnosti sa spolčili s organizovaným zločinom či mafiou.

Z tohoto pohľadu vidím dnešné články, v ktorých novinári, či takzvaní novinári opisujú, že sa vraj Jankovská psychicky zrútila, keď ju opätovne zadržali za irelevanté, a považujem ich za niečo, čo je v rozpore s novinárskou etikou a poslaním novinára.

Ja ako čitateľ a občan s právom voliť mám totiž ústavné právo na informácie. Informáciou pre mňa nie je psychický či domnelý psychický stav Moniky Jankovskej. Pre mňa ako občana s právom voliť je informáciou to, čo sa deje či dialo v jednom pilieri moci – súdnej moci – na Slovensku. Teda na súdoch na Slovensku.

Mimochodom, ja ako čitateľ a občan s právom voliť mám tiež ústavné právo na informácie o tom, čo sa deje či dialo na prokuratúrach na Slovensku, ktorá je postavená mimo všetky tri zložky moci (zákonodarná, výkonná, súdna).

Keď sú prehnité základy domu, ktorý idem kupovať, alebo rekonštruovať, tak to mám právo ako majiteľ či potenciálny majiteľ vedieť. Mám toto právo vedieť predtým, ako sa rozhodnem, či daný dom kúpim a či ho budem a ako rekonštruovať.

Rovnako je to so stavom daného piliera moci na Slovensku, v tomto prípade piliera súdnej moci, ktorý sa zdá, je na Slovensku, od základov totálne prehnitý.

Je novodobý liberalizmus nástroj pro-ruskej propagandy?

23.10.2022

Keď si občas prečítam dennú tlač, a to je úplne jedno ktorú, tak mi to jednoducho nerobí dobre. Všetko mi pripadá, že je naopak. Biele je čierne a čierne je biele. Je v tom nejaký chaos. Pred nejakým časom som sa dostala k prednáškam Yuri Bezmenova na Youtube. Yuri Bezmenov bol novinár z bývalého Sovietskeho zväzu a bývalý KGB agent, ktorý dezertoval do Kanady, [...]

Vraj vodič zadržaný s 3. 04 promile alkoholu v krvi zomrel v cele policajného zaistenia

11.10.2022

V článku som sa dočítala o ďaľšom zbytočnom úmrtí v cele policajného zaistenia. Asi slovenskí policajti sú nie spôsobilí vykonávať riadne svoju profesiu, keď nevedia, že keď dajú človeka s takýmto objemom alkoholu v krvi, že je celkom reálne, že im v cele zomrie. Toto bola predvídateľná udalosť. Človek môže zomrieť na akútny dôsledok otravy alkoholom z [...]

Ako si poradiť s alkoholom za volantom?

10.10.2022

Niektorí apelujú na zvyšovanie trestov. Ja si myslím, že takéto myslenie je nesprávne a hypokritické. Pretože alkohol je všade veľmi ľahko dostupný. Pretože naše sociálne zvyklosti sú také, že alkohol sa podáva všade, že mnohí si nedokážu predstaviť žiadnu oslavu bez alkoholu. Alkohol sa podáva, až na vzácne výnimky, v každej reštaurácii, všade. V každom [...]

Bojová stíhačka / F-35A /

Nemci varujú pred nákupom stíhačiek F-35 v USA, vidia v tom značné riziká

05.12.2022 07:30

Vyplýva to z dôverného listu rozpočtovému výboru Spolkového snemu (Bundestag), ktorý má k dispozícii agentúra AFP.

Koronavírus / Covid / Čína /

Čínsky infektológ: Je čas zmeniť klasifikáciu ochorenia COVID-19

05.12.2022 06:58

Zmena klasifikácia COVID-19 ako vážnej nákazlivej choroby by mala za následok zmiernenie prísnych protiepidemických opatrení.

Ukrajina Rusko vojna na ukrajine

Globálny predaj zbraní rástol vlani siedmy rok za sebou

05.12.2022 06:47

Sto najväčších zbrojárskych firiem predalo vlani ťažké zbrane a služby v hodnote 592 miliárd dolárov.

Emmanuel Macron

Macron nepochodil so zárukami pre Rusko, zožal za to silnú kritiku

05.12.2022 06:20

Predstavitelia Ukrajiny, Fínska a pobaltských štátov kritizovali výroky Emmanuela Macrona o bezpečnostných zárukách Rusku.

Zora Macko

Pohľad obyčajnej ženy.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 234
Celková čítanosť: 1237949x
Priemerná čítanosť článkov: 5290x

Autor blogu