Založ si blog

Opätovné zadržanie a väzobné stíhanie Moniky Jankovskej je nevyhnutné, ak má byť Slovensko právny štát

Ak je aspoň čiastočne pravda, čo o bare Fatima rezonuje v slovenskej tlači, tak väzobné stíhanie bývalej sudkyne Jankovskej je v tomto prípade, podľa môjho názoru, absolútnou nevyhnutnosťou.

V právnom štáte je absolútne ale absolútne vylúčené aby si mohol sudca dovoliť za úplatok niekoho obrať o poctivo nadobudnutý majetok a posadiť ho do väzenia za vymyslené obvinenie alebo obvinenie vymyslené na objednávku mafie. V právnom štáte je absolútne vylúčené aby tí, ktorí majú dbať na dodržiavanie zákonnosti sa spolčili s organizovaným zločinom či mafiou.

Z tohoto pohľadu vidím dnešné články, v ktorých novinári, či takzvaní novinári opisujú, že sa vraj Jankovská psychicky zrútila, keď ju opätovne zadržali za irelevanté, a považujem ich za niečo, čo je v rozpore s novinárskou etikou a poslaním novinára.

Ja ako čitateľ a občan s právom voliť mám totiž ústavné právo na informácie. Informáciou pre mňa nie je psychický či domnelý psychický stav Moniky Jankovskej. Pre mňa ako občana s právom voliť je informáciou to, čo sa deje či dialo v jednom pilieri moci – súdnej moci – na Slovensku. Teda na súdoch na Slovensku.

Mimochodom, ja ako čitateľ a občan s právom voliť mám tiež ústavné právo na informácie o tom, čo sa deje či dialo na prokuratúrach na Slovensku, ktorá je postavená mimo všetky tri zložky moci (zákonodarná, výkonná, súdna).

Keď sú prehnité základy domu, ktorý idem kupovať, alebo rekonštruovať, tak to mám právo ako majiteľ či potenciálny majiteľ vedieť. Mám toto právo vedieť predtým, ako sa rozhodnem, či daný dom kúpim a či ho budem a ako rekonštruovať.

Rovnako je to so stavom daného piliera moci na Slovensku, v tomto prípade piliera súdnej moci, ktorý sa zdá, je na Slovensku, od základov totálne prehnitý.

Na inú nôtu v dnešnom svete: Neverím firme Basepaws, ktorá vraj vykonáva genetické testovanie mačiek.

30.03.2023

Neverím im, lebo neverím klamárom a podvodníkom a takým, čo majú bordel vo veciach. Na úvod by som rada prezentovala túto fotografiu môjho už zosnulého kocúra Snowy-ho. Čo z fotografie možno nie je vidno je, že srsť Snowyho nemala tzv. “undercoat”, slovník mi to preložil ako “podsadu”. Čo tiež nie je na fotografii vidno je, že Snowy nikdy nevážil viacej ako [...]

“Rozhľad” niektorýh poslancov NRSR, (totálna katastrofa),

28.02.2023

ktorí majú rozhodovať o de facto zatiahnutí Slovenska do vojny dodaním bojových stíhačiek Mig-29 na Ukrajinu. Ukážka, podľa môjho názoru, doslova sprostoti je názor Ondreja Dostála, poslanca NR SR za stranu SaS, ktorý v relácii TA3 z 24.2.2023 https://www.youtube.com/watch?v=EPX_dRyXZOQ, (od 6:28 minúty) porovnáva vojnový konflikt medzi Ukrajinou a Ruskom takto: “… Nie je [...]

Ako to vyzerá, keď výchovu riadia liberálne orientované subjekty

14.02.2023

Z dnešných správ Toronte: https://www.cbc.ca/news/canada/toronto/teen-arrest-spadina-station-attack-1.6748341. V preklade, dvaja pubertiaci vo veku 15 a 16 rokov a jedno dievča vo veku 15 rokov porezali neznámu ženu do tváre počas hádky na stanici metra v Toronte. Toto je výsledok výchovy v torontských školách. Žiadny z týchto pubertiakov nemôže byť menovaný [...]

Ondrej Lunter, predseda BBSK

Banskobystrická župa usporila na energiách milión eur. Ako sú na tom ostatné?

01.04.2023 17:49

Vo svojich úradoch a inštitúciách menej kúrili či svietili, teraz žnú v Banskej Bystrici úspech. Kam pôjdu ušetrené peniaze?

nehoda

Nezastavila na stopke, zlisoval ju kamión. Pri Dunajskej Strede zahynula žena

01.04.2023 15:52

Vozidlo sa pri Dunajskej Strede na križovatke ciest I/63 a III/1418 od Kostolných Kračian zrazilo s maďarským kamiónom.

naď

Slovensko rokuje s Ukrajinou o spoločnej výrobe munície

01.04.2023 15:00

Slovensko ako jedna z troch krajín, ktoré podporujú Ukrajinu, vyrába 152-milimetrovú muníciu.

Stredná odborná škola / Mária Katreniaková /

Dve stredné školy v Bratislave končia. Stovky detí si budú musieť nájsť novú

01.04.2023 14:00

Petíciu podpísalo už viac ako 5-tisíc ľudí. Župan Juraj Droba argumentuje presunutím školstva do 21. storočia.